Головна Блог ... Новини Здаєте майно в оренду? Зверніть увагу на нюанси оподаткування! Здаєте майно в оренду? Зверніть увагу на нюанси оп...

Здаєте майно в оренду? Зверніть увагу на нюанси оподаткування!

эксклюзив
  • Автор: 

    Автор не вказаний

  • 2

  • 0

  • 5508

Відключити рекламу
Здаєте майно в оренду? Зверніть увагу на нюанси оподаткування! - tn1_0de09e7fd5af3c9dbbf468029b4c3eae_5f7b0a8994486.jpg

Якщо ви вирішили здавати майно в оренду, то оподаткування доходу від такої операції залежатиме від того, в якому юридичному статусі будете знаходитись: як зареєстрований суб’єкт підприємницької діяльності чи як звичайна фізична особа.

Користуйтеся консультацією: Як правильно орендувати квартиру? Що потрібно знати при оренді квартири

Розглянемо варіанти.

1.Ви здаєте в оренду нерухоме майно як фізична особа іншій фізичній особі, яка не є суб’єктом господарювання.

Дохід від надання нерухомості в оренду, житловий найм оподатковуватиметься податком на доходи фізичних осіб (ПДФО) за ставкою 18 %. Також зазначений дохід є об’єктом оподаткування військовим збором (ВЗ) за ставкою 1,5 %.

При цьому сам об'єкт оподаткування визначається виходячи з розміру орендної плати, зазначеної в договорі оренди, але не менше ніж мінімальна сума орендного платежу за повний чи неповний місяць оренди. Мінімальна сума орендного платежу встановлюється органами місцевого самоврядування. Якщо мінімальну вартість не встановлено чи не оприлюднено до початку звітного (податкового) року, об'єкт оподаткування визначається виходячи з розміру орендної плати, зазначеного в договорі оренди.

Особою, відповідальною за нарахування та сплату податку до бюджету, є платник податку – орендодавець. Тобто, вам необхідно буде сплатити встановлені податки та прозвітувати про це в податкову (подати Декларацію про майновий стан і доходи).

Наприклад, ви здаєте квартиру, яка належить на праві приватної власності, громадянину. Оренда плата щомісячно становить 5000 гривень. Сума податкових зобов’язань за квартал (3 місяці) становитиме 2925 грн. (ПДФО 2700 грн. (15000 * 0,18) + ВЗ 225 грн. (15000 * 0,015).

Користуйтеся консультацією: Оренда приміщення у фізособи, якщо орендар є фізичною особою-підприємцем чи фізособою (громадянином): куди і як сплачувати ПДФО, відповідальність за несвоєчасну сплату податку?

2. Ви, як звичайна фізична особа, здаєте в оренду нерухоме майно суб’єкту підприємницької діяльності.

Такий дохід буде оподатковуватись аналогічно доходу, визначеному у першому прикладі, але податковим агентом (тим, хто відповідає за нарахування та сплату податку під час нарахування доходу) буде орендар - суб’єкт підприємницької діяльності, який і перерахує визначені податки до бюджету.

3. Ви надаєте в оренду нерухоме майно як фізична особа-підприємець-платник єдиного податку.

У разі реєстрації підприємцем та обрання спрощеної системи оподаткування податок складатиме:

- для ІІ групи платника єдиного податку - 20% від мінімальної заробітної плати щомісячно (ставка єдиного податку встановлюється у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року);

- для ІІІ групи платника єдиного податку - 5% від отриманого доходу (у разі включення ПДВ до складу єдиного податку) або 3% від отриманого доходу (+ сплата ПДВ ).

Зверніть увагу, що фізичні особи - підприємці не можуть застосовувати спрощену систему оподаткування, у разі якщо надають в оренду:

- земельні ділянки, загальна площа яких перевищує 0,2 гектара;

- житлові приміщення та/або їх частини з площею більше ніж 100 квадратних метрів;

- нежитлові приміщення (споруди, будівлі) та/або їх частини, з площею більше ніж 300 квадратних метрів.

Джерело: Територіальні органи ДПС у Рівненській області

Користуйтеся консультацією: Особливості оподаткування доходу від надання нерухомого майна в оренду фізичною особою та фізичною особою-підприємцем

  • 5508

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 5508

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст