Головна Блог ... Новини Затримують навіть після оновлення даних: коли чоловіків можуть з вулиці доставити до ТЦК Затримують навіть після оновлення даних: коли чоло...

Затримують навіть після оновлення даних: коли чоловіків можуть з вулиці доставити до ТЦК

Відключити рекламу
Затримують навіть після оновлення даних: коли чоловіків можуть з вулиці доставити до ТЦК - 98d6a5167d86d520905838b1450a6ff0.webp

Працівники терцентрів комплектування проводять оповіщення населення про заходи мобілізації. Якщо у них виникне питання до громадянина призовного віку, його можуть оштрафувати, відвезти на медкомісію або у навчальний центр ЗСУ.

Військовозобов'язані українці під час посилення мобілізації можуть опинитись у "бусі", який їх везтиме до територіального центру комплектування на військово-лікарську комісію (ВЛК). Такі випадки відбуваються після зустрічі з військкомами, які проводять заходи оповіщення, якщо їм здалось, що ВЛК відбулась надто давно. З яких причин громадян затримує поліція і везе до військкомату, речник Сумського обласного ТЦК та СП Олександр Бондаренко розповів на порталі "Радіо Свобода".

ІНТЕРВ'Ю: Оновлені дані у ЦНАПі та в ТЦК – це рівнозначні документи

Оновлення даних та посилення мобілізації

Бондаренко пояснив, що в Україні триває процес оновлення даних відповідно до закону про посилення мобілізації. Громадяни мають можливість записатись в електронну чергу або вистояти "живу чергу" і надати всю необхідну інформацію. З його слів, на сьогодні біля терцентрів можна побачити людей 40-50 років, які підлягають бронюванню або мають право на відстрочку. Однак, навіть оновивши дані, при зустрічі з військкомами на вулиці можна опинитись в автомобілі, який доправить вас у ТЦК.

Через які причини громадян везуть у військкомат:

 • якщо немає облікових документів, які за умов посилення мобілізації завжди потрібно мати при собі;
 • якщо оновили дані у застосунку "Резерв+", але військком побачив, що ВЛК відбулась надто давно і висновок про стан здоров'я потрібно оновити;
 • якщо у громадянина немає права на відстрочку, то таку особу можуть мобілізувати та відправити у навчальний центр.

ІНТЕРВ'Ю: Поліцейські вправі вимагати військові документи, але не вручати повістку, додому можуть прийти, якщо військовозобов'язаний у розшуку

Яка відповідальність за ухилення

Крім того, Бондаренко зазначив, як можуть діяти військкоми за умов посилення мобілізації, коли у громадянина немає військово-облікових документів під час перевірки на вулиці. З його слів, тоді можуть ще й виписати штраф. При цьому наголосив, що затримання проводять не працівники ТЦК, а поліція під час спільного патрулювання.

"Не ТЦК саджає в "бус", а поліція, яка знаходиться в складі групи оповіщення. Якщо немає документів з собою, то згідно з чинним законодавством це взагалі правопорушення, тобто це відразу треба виписувати штраф", — сказав він.

Зазначимо, за умов посилення мобілізації президент України Володимир Зеленський підписав закон про штрафи за порушення правил військового обліку та військової служби. У законі вказується, що громадян можуть оштрафувати на суму від 17 до 25,5 тис. грн у випадку не оновлення даних. Військовозобов'язаний, який порушив вимоги мобілізації, сплатить більше — від 41 до 53 тис. грн. Також є стаття 336 у Кримінальному кодексу, яка карає за ухилення від мобілізації:

 

 • 4276

  Переглядів

 • 0

  Коментарі

 • 4276

  Переглядів

 • 0

  Коментарі


 • Подякувати Відключити рекламу

  Залиште Ваш коментар:

  Додати

  КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

  • Безкоштовна консультація

   Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

  • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

   Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

  • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

   Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

  • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

   Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

  Популярні новини

  Дивитись усі новини
  Дивитись усі новини
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст