Головна Блог ... Новини Засуджена суддя Посунся. Перший вирок Антикорсуду вступив у силу, апеляцію не подали Засуджена суддя Посунся. Перший вирок Антикорсуду ...

Засуджена суддя Посунся. Перший вирок Антикорсуду вступив у силу, апеляцію не подали

Відключити рекламу
Засуджена суддя Посунся. Перший вирок Антикорсуду вступив у силу, апеляцію не подали - tn1_0_77421500_1575305436_5de540dcbd093.jpg

Екссуддя Надія Посунся не оскаржила вирок Вищого антикорупційного суду, яким її засуджено за неподачу електронної декларації. Вирок набув законної сили 30 листопада.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на текст вироку в реєстрі судових рішень.

Близько місяця тому колишню суддю апеляційного суду Дніпропетровського визнали винною і оштрафували на 51 тис. грн з позбавленням права обіймати державні посади (окрім виборних) протягом року. У вироку йдеться, що жінка умисно не подала електронні декларації за 2015 та 2016 роки.

Обвинувачена подала декларації, але не в електронному, а в паперовому вигляді, оскільки неодноразово відмовлялася надати копію свого паспорту та ідентифікаційного коду для формування пакету документів на отримання цифрового підпису в органах ДФС. Надія Посунся вважає, що фактично її обвинувачують у відмові від отримання електронного цифрового підпису. Тоді як від подачі декларації вона ніколи не відмовлялась, а заперечувала лише спосіб її подачі в електронному варіанті, оскільки без електронного цифрового підпису є неможливою реєстрація в електронному кабінеті на веб-сайті НАЗК, заповнення декларації, її надіслання та оприлюднення.

Відмову від отримання електронного цифрового підпису жінка пояснювала неконкретними та непрозорими нормами закону про захист персональних даних.

Згадайте новину: Верховний суд скасував вирок, тому що суддя Борис Гамула не взяв самовідвід

Хоча з дій Надії Посунся з грудня 2013 року дійсно вбачається послідовна громадянська позиція щодо небажання отримувати електронний цифровий підпис, колегія суддів вважає, що її незгода з окремими положеннями закону не є поважною причиною виняткового характеру для неподання нею декларацій та не усуває суспільно небезпечного характеру діяння.

Суд вирішив, що жінка, знаючи про вимоги анктикорупційного законодавства, усвідомлювала суспільно небезпечний характер своєї бездіяльності і знала наслідки та бажала їх настання, тобто діяла з прямим умислом.

Суд не взяв до уваги в якості підстави для виправдування вручення судді повідомлення про підозру не Генеральним прокурором України або його заступником, а начальником відділу Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

На момент повідомлення про підозру Надія Посунся була суддею. 24 травня 2018 року Вища рада правосуддя звільнила її у зв’язку з поданням заяви про відставку за власним бажанням.

Перед відставкою у 2018 році колегія суддів на чолі Посунся присудила 5 млн грн вдові моряка, загибель якого в Аргентині українські правоохоронні органи відмовились розслідувати. Після цього вся трійка суддів пішла у відставку. На двох інших суддів Пономарь і Баранніка заведені аналогічні кримінальні справи за неподачу декларацій.

Згадайте новину:Суддя Рижова - що написано написано у першому вироку судді за державну зраду

Відповідно до ст.145 закону про судоустрій і статус суддів, відставка судді припиняється у зв’язку з набрання законної сили обвинувальним вироком щодо нього. У зв’язку з цим, екссуддя втрачає право на отримання довічного грошового утримання. У подальшому їй нараховуватиметься пенсія на загальних підставах.

Нагадаємо, що у 2018 році колишню співробітницю райдержадміністрації в Черкаській області засудили до 200 годин громадських робіт за неподачу електронної декларації. Жінка мала цифровий підпис, але не хотіла користуватися ним через релігійні переконання. Наразі вирок оскаржується в апеляції.

  • 4807

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 4807

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст