1
0
1769
Народні депутати від різних фракцій критикують проект закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» №9055 та закликають колег не підтримувати його, пише unba.org.ua
Про це в ефірі телеканалу «Рада»висловилися Юрій Мірошниченко, Леонід Ємець та Денис Силантьєв.
«В цей день адвокатури ми маємо констатувати, що є величезна небезпека перед адвокатурою і роллю адвоката в цілому. Тому я сподіваюся, що колеги цю аргументацію зважать і приймуть єдино можливе рішення. Це питання має бути вирішено так, щоб прийняти закон про адвокатуру, який не містить жодних інструментів позбавлення адвоката можливостей захищати громадянина України», - сказав Леонід Ємець. Насамперед серед небезпек законопроекту він назвав можливість притягнути адвоката до відповідальності за зловживанням процесуальними правами, а також порушення права особи на вільний вибір захисника.
«Адвокатам закидають, що вони користуються недоліками законодавства, але замість того щоб виправляти це недоліки законодавства Кримінального кодексу, вирішили дати право судді керувати адвокатом і тицяти йому, як захищати чи не захищати людину. Це робота адвоката - знаходити ці лазівки і ними користуватися, а робота законодавця – міняти закони так, щоб вони працювали, закривати «дірки» в законодавстві, щоб воно не мало подвійних тлумачень», - констатував Леонід Ємець.
Згадайте новину: РАУ закликала Верховну Раду утриматися від прийняття проекту закону “Про адвокатуру та адвокатську діяльність” №9055
Юрій Мірошниченко наголосив на тому, що запропонований закон не зробить судові процеси ані більш швидкими, ані більш якісними. «Що для нас є цінним – швидкість судового процесу чи якість? Захист прав і свободи людини чи закриття судової справи? Завдання судочинства в тому, щоб з’ясувати істину, а не пройти швидко всі стадії процесу. Якщо ми послабимо такий потужний інститут, яким у всьому світі є адвокатура, ми втратимо і швидкість, і якість. Якщо є благі наміри прискорити процес, це має вирішуватися не в такий спосіб», - сказав Юрій Мірошниченко.
Він наголосив на тому, що адвокати і за чинним законом поставлені у дискримінаційні умови у протистоянні з правоохоронними органами. «За прокурором – ціла система державного слідства, тисячі людей, можливості, примус. З іншого доку – один адвокат, який отримав право здобувати докази, але інструментарію не отримав. В цих умовах звинувачувати адвоката, що він використовує передбачені законом можливості захисту клієнта, з боку нас, парламентарів, не чесно», - сказав Юрій Мірошниченко. Він заявив, що фракція Опозиційного блоку не підтримує законопроект 9055. «Сьогодні прийшов час захисти адвокатів, бо завтра не буде кому нас захистити від свавілля несумлінних представників правової системи», - сказав нардеп.
Народний депутат Денис Силантьєв наголосив на тому, що законопроект розроблений не професійно і не був погоджений з адвокатською спільнотою. «Ми бачимо результати, коли до ініціативи залучається лише окреме коло людей, які не вивчили проблему досконало. Тому ми постійно спішимо, бо немає часу зробити щось добре, а потім маємо час, щоб це переробляти», - сказав депутат Радикальної партії.
Згадайте новину: 18 з 20 суддів ВСУ мають рідню у судах, прокуратурі, міліції, нотаріаті та адвокатурі.
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
144
Коментарі:
0
Переглядів:
114
Коментарі:
0
Переглядів:
139
Коментарі:
0
Переглядів:
179
Коментарі:
0
Переглядів:
287
Коментарі:
0
Переглядів:
177
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.