0
0
1922
Київ – Президент призначив правозахисників Рефата Чубарова, Євгена Захарова та історика Ярослава Грицака членами Конкурсної комісії Національного Антикорупційного бюро. У свою чергу Кабмін затвердив членами комісії з проведення конкурсу на посаду директора Бюро Йосипа Зісельса, Олександру Яновську та Юрія Бутусова. Ще три члени комісії має призначити Верховна Рада. Згідно з чинним законом, голова Національного Антикорупційного бюро має розпочати роботу вже 24 січня, а саме відомство – з квітня. Директор з наукового розвитку Центру політико-правових реформ, професор Микола Хавронюк в інтерв’ю Радіо Свобода заявив, що найперше роботу треба починати з недопуску до Бюро колишніх працівників підрозділів по боротьбі з корупцією СБУ і МВС.
– Як Ви оцінюєте, запропоновані президентом і Кабміном, імена людей, які займатимуться формуванням Антикорупційного бюро? Наскільки цей вибір є вдалим?
– Думаю, що це, дійсно, вдалий вибір, бо це люди, які зарекомендували себе як фахівці і моральні авторитети в нашому суспільство. Тому можна вважати, що комісія вже створена, оскільки для її легітимності достатньо участі шести осіб.
– Антикорупційне бюро, як очікується, має запрацювати з кінця квітня. Як Ви вважаєте, чи вистачить 4 місяців для створення та запуску відомства і наскільки вірогідна ситуація, коли терміни, визначені законом, порушать через бюрократію або саботаж незгодних чиновників?
– Складно прогнозувати, як воно буде, але, думаю, що цілком можливо, що за бажання створити цю невеличку поки що структуру (там має працювати лише 200 працівників з погонами, а загалом 700 осіб), можливо провести конкурс, щоб це відомство запрацювало через 2-4 місяці.
– За роки незалежності влада в Україні створила багато різноманітних організацій і підрозділів, які в підсумку перетворились на «паркетні» органи. Чи не спіткає така доля і Антикорупційне бюро?
– Величезна загроза полягає не в тому, що воно буде бюрократичним чи «паркетним». Є інша загроза – що до Національного Антикорупційного бюро прийду люди з інших правоохоронних органів, тобто ті самі люди, які безуспішно «боролися» з корупцією всі останні роки. Тому Верховна Рада має зараз внести зміни до вже ухваленого відповідного закону про Національне Антикорупційне бюро і знову внести до закону те положення, яке існувало в проекті до другого читання, а саме, що в Антикорупційному бюро не повинні і не можуть працювати колишні працівники підрозділів по боротьбі з корупцією СБУ і МВС. З цього треба починати.
– Чи доцільно долучати до роботи в Антикорупційному бюро представників громадськості, і хто, на Вашу думку, повинен стати кістяком цього відомства?
– Звичайно, це мають бути юристи, які перевірили свій досвід на практиці. Можливо, бажання працювати там виявлять адвокати чи колишні правоохоронці, які звільнилися свого часу, побачивши як працює прокуратура і міліція. Думаю, знайдеться багато охочих, ну, і звісно – молодь треба долучати.
Ірина Гнатишин
Згадайте новину: Хай живе Національне антикорупційне бюро України!
Читайте статті: Цар мав на увазі "казнить", або про те, чи є чинним закон "Про засади запобігання і протидії корупції."
Корупція:Україна-Росія-Німеччина.
Боротьбу з корупцією припинено. Cui prodest?
Боротьбу з корупцією скасовано (на півроку).
Звикаймо:ані я тобі, ані ти мені!
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
232
Коментарі:
0
Переглядів:
213
Коментарі:
0
Переглядів:
584
Коментарі:
0
Переглядів:
416
Коментарі:
0
Переглядів:
1039
Коментарі:
0
Переглядів:
280
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.