Головна Блог ... Консультації від юристів За Вами стежать - будьте обережні! Методи негласних і оперативних заходів За Вами стежать - будьте обережні! Методи негласни...

За Вами стежать - будьте обережні! Методи негласних і оперативних заходів

Відключити рекламу
 - tn1_2dd77584599df88454e7c01f22d1139a_5fc5f3cd75239.png

Зміст:

У наш час стеження за людиною вже не викликає великого подиву. Об'єктом стеження може стати кожен, хто представляє хоч якийсь інтерес для правоохоронних органів, ЗМІ або приватних детективів.

Простіше кажучи, з цим може зіткнутися кожен, тому необхідно знати, як стежать за людьми, які ознаки стеження спецслужб, і як зрозуміти, що за тобою стежать.

Користуйтеся консультацією: Відеоспостереження, перегляд пошти, збір особистих даних та інший контроль роботодавця - що законно, а що ні

Як виявити стеження?

Методи стеження можуть бути різні. Найпопулярніші, це приховане стеження (негласне спостереження) або видиме стеження (психологічний тиск).

Видиме стеження

Видиме стеження говорить само за себе. Люди, які проводять стеження, будуть спеціально потрапляти вам на очі.

Наприклад, протягом декількох днів вони всім своїм виглядом будуть показувати, що за вами стежать (проходити біля вас, спеціально будуть паркуватися поруч з вашим автомобілем і т.д). Також вони можуть просто підійти і заговорити з вами. Метою видимого стеження є психологічний тиск на людину.

Приховане стеження

Виявити приховане стеження складніше, але реально. Для виявлення стеження необхідно бути уважним при пересуванні і помічати незвичайні деталі, які відбуваються навколо.

Наприклад, ви кілька днів бачите, що якийсь автомобіль рухається за вами, або ви бачите одну і ту ж людину в місцях, де дуже часто буваєте. Способи прихованого стеження можуть бути різними, головне вміти знаходити його ознаки і вміти правильно реагувати.

Негласні заходи спостереження можуть проводитися з метою збору компромату, підтвердження переміщення, передачу чогось, або ж іноді просто треба підслухати розмову, визначити місце проживання людини (наприклад, якщо планується обшук).

Також, негласне стеження може допомогти встановити ваше коло спілкування (партнери, контрагенти, знайомі і т.д).

У таких випадках радимо звернутися до охоронних агентств. Спеціально навчені співробітники проведуть поруч з вами кілька днів і зможуть зібрати потрібну інформацію, яка допоможе в подальшому правильно реагувати.

Користуйтеся консультацією: Як дізнатися рішення суду, дату слухання та інші дані справи онлайн - Інструкція!

Що робити якщо за тобою стежать?

що робити якщо за тобою стежатьЯкщо ви зрозуміли або здогадуєтеся, що за вами ведеться зовнішнє стеження, насамперед не потрібно панікувати і нервувати. Зберігайте спокій і холодний розум, щоб була можливість прийняти вірне рішення, без зайвих і непотрібних емоцій.

Важливо пам'ятати, що коли ви виявили за собою стеження, не варто провокувати людей, які за вами стежать, а головне не слід показувати, що ви виявили стеження.

Найкраще почати збирати доказову базу. Наприклад, на свій мобільний телефон: ви можете зробити фотографії або відео людей, які за вами стежать. У разі стеження за вами за допомогою автомобіля, раджу записати номер машини і перевірити його доступним способом.

Якщо за вами дійсно ведеться стеження, то реакція переслідувачів на ваші активні дії буде негайною. Також, я не рекомендую самостійно намагатися затримати людей, які за вами стежать, це може створити для вас непотрібні проблеми, а легалізувати таке затримання можна тільки в разі вчинення затриманим правопорушення.

Хто може стежити за вами?

У разі, виявлення стеження за вами, у вас виникне питання, а хто за мною стежить в даний момент?

Як правило, це можуть бути приватні фірми (проте за подібні дії передбачена кримінальна відповідальність), або це будуть правоохоронні органи.

Коли за вами здійснюють стеження спецслужби, це перша і найбільш явна з усіх ознак, що підтверджує, що вже потрібно готуватися до розвитку подій і настання негативних наслідків. Особливо, якщо ви дали зрозуміти, що виявили стеження і вони розкриті.

У разі, якщо стеження за вами ведуть правоохоронні органи (в тому числі з використанням технічних засобів ближнього і дальнього радіусу дії, фото і відео фіксації) на вулиці, в публічних місцях і т.д., то на такі дії також не потрібно дозволу слідчого судді. Такі дії є оперативно-розшуковими заходами.

Але, якщо під час такого спостереження, вони почнуть встановлювати аудіо або відео контроль (НСРД), такі вже дії без дозволу слідчого судді будуть незаконними і докази отримані в такий спосіб, будуть визнані неприпустимими.

Користуйтеся консультацією: Правила полювання і відповідальність за їх порушення

Куди звертатися, якщо за вами стежать?

Після того, як ви виявили за собою стеження і зібрали необхідну доказову базу, слід звернутися в правоохоронні органи із заявою про вчинення злочину.

Такі дії кваліфікуються за ст. 182 КК України "Порушення недоторканності приватного життя". Після вашого звернення, слідчий зобов'язаний протягом 24 годин внести інформацію в реєстр і почати досудове розслідування.

Якщо, правоохоронні органи відмовлять в реєстрації вашої заяви, подібні дії можна оскаржити слідчому судді. Внаслідок чого суддя може зобов'язати слідчого внести інформацію за вашою заявою до реєстру і почати розслідування.

Прослушка телефону

що робити якщо за тобою стежать

Для того, щоб правоохоронці могли легально проводити прослуховування вашого телефону, їм необхідно отримати дозвіл слідчого судді. Як зазначено в ст. 258 Кримінально-процесуального кодексу України, ніхто не може зазнавати втручання в приватне спілкування без визначення слідчого судді.

Прокурор або слідчий за погодженням з прокурором зобов'язаний звернутися до слідчого судді з клопотанням про дозвіл на втручання в приватне спілкування.

Якщо правоохоронці здійснюватимуть прослушку без дозволу суду, то докази, отримані від такої прослушки, будуть неприпустимими.

Офіційно ви можете дізнатися, що правоохоронці прослуховували ваш телефон лише через 12 місяців після закінчення слідчої дії або, коли матеріали потрапляють до суду.

Самостійно виявити ознаки стеження за телефоном дуже складно. Наприклад, у вас може швидше розряджатися телефон або буде чутно сторонні звуки в динаміці, але такі факти ще не доводять, що вас прослуховують.

Якщо ви знаєте, що ваш телефон прослуховують, або можуть прослуховувати, найкраще обмежити телефонні розмови на теми, які будуть цікаві як правоохоронцям, так і приватним особам. Саме в такий спосіб ви можете себе убезпечити і звести нанівець зусилля третіх осіб.

Рекомендації

Що ж робити якщо здається, що за тобою стежать? По-перше, якщо ви впевнені, що за вами йде стеження, в першу чергу, потрібно зберігати спокій. По-друге, почніть збирати доказову базу для підтвердження стеження за вами, це можуть бути фотографії, відео, свідки.

Важливо пам'ятати, що за вами стежать, необхідно звузити коло вашого спілкування на деякий час. Також, рекомендую обмежити дзвінки по мобільному телефону на конфіденційні теми. Переговори проводьте в спеціально обладнаному приміщенні.

Після того, як ви зібрали докази, необхідно звернутися із заявою до правоохоронних органів та вказати, що за вами проводять незаконне стеження.

Коли повідомляти в правоохоронні органи про стеження, вирішувати вам. Необхідно пам'ятати, чим швидше ви припините незаконні дії по відношенню до вас, тим краще для вас.

Пам'ятайте, що тільки ваша пильність і активні дії допоможуть вам мінімізувати ризики.

Якщо Вам необхідна консультація професіонала, пропонуємо скористатися послугою "Тендер на юридичну допомогу" від юридичного порталу Протокол.

Автор консультації: Бехало Максим

Джерело: юридичний ресурс Протокол

  • 17017

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 17017

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні консультації

    Дивитись всі консультації
    Дивитись всі консультації
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст