Головна Блог ... Новини За допомогою чого шукати зниклих під час війни людей - Мінцифри За допомогою чого шукати зниклих під час війни люд...

За допомогою чого шукати зниклих під час війни людей - Мінцифри

Відключити рекламу
За допомогою чого шукати зниклих під час війни людей - Мінцифри - 3a9996ddea8d2507429b7128d7038aae.jpg

Міністерство цифрової трансформації оприлюднило перелік сервісів для пошуку зниклих під час війни людей.

Як передає Укрінформ, про це Мінцифри повідомляє у Телеграмі.

Від початку масштабного російського вторгнення українці змушені ховатися у бомбосховищах, евакуюватися до більш безпечних регіонів, а декого примусово вивозять військові рф. Тому у міністерстві зібрали перелік онлайн-сервісів, які допоможуть шукати зниклих родичів та близьких.

Згадайте новину: Як отримати грошову допомогу та Довідку внутрішньо - переміщенної особи (ВПО)?

Зокрема у Мінцифри пропонують Telegram-канал “Пошук зниклих” — один із найбільших ресурсів для пошуку дітей і дорослих. Тут легко орієнтуватися за допомогою хештегів із назвами міст.

Також є Телеграм-канал “Пошук Україна 2022” - для пошуку людей по всій Україні. Щоб подати заявку на пошук, треба заповнити Google-форму, яка надійде волонтерам і бійцям територіальної оборони.

Є бот “Знайди рідних”, створений за ініціативи "Міжнародної асоціації кібербезпеки" та інших громадських організацій.

Розшук за даними Національного інформаційного бюро" надає інформацію про зниклих військових і цивільних — як загиблих, так і полонених або депортованих з України.

Також існують чатботи для пошуку людей в окремих регіонах.

Зокрема це “Надія-бот" для пошуку зниклих людей у Харкові.

Для пошуку зниклих у передмісті Києва та у Київській області створили окремий бот. Вперше така практика була успішно запроваджена в Гостомельській громаді і вже дає позитивні результати.

“Віримо, що українці, які втратили зв'язок зі своїми рідними, їх відшукають”, - зазначили у Мінцифри.

Як повідомляв Укрінформ, уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова заявила про 15 тисяч зниклих безвісти в Україні.

Джерело: Укрінформ

Їх шукає поліція

Щоб повідомити про зниклу людину, необхідно оформити заяву до поліції (повідомлення про зникнення приймається в день звернення усно чи письмово).

В повідомленні потрібно надати детальні відомості про зниклу особу. Зокрема, паспортні дані, опис зовнішності з особливими прикметами (наявність татуювань та шрамів, також у що була вдягнена людина на момент зникнення тощо) та інші відомості, що можуть допомогти у пошуках (номер мобільного телефона, дані про автомобіль та інше).

Міністерство внутрішніх справ створило загальну базу безвісті зниклих https://wanted.mvs.gov.ua/ . Портал розшуку МВС також містить інформацію щодо загублених речей, зброї, має базу неопізнаних трупів та базу осіб, що не можуть надати інформацію про себе (зниклі діти, хворі та літні люди, що мають складності з власною ідентифікацією).

Коли людина вважається безвісно відсутньою

Відсутність людини за місцем постійного проживання або коли її місцезнаходження невідоме створює певні труднощі. Кредитори не можуть стягнути борг, подружжя – укласти шлюб, утриманці – отримати допомогу тощо. Якщо людина статусу безвісно зниклої, її родичі не можуть навіть оформити субсидію, якщо ця особа зареєстрована разом з ними.

Відповідно до ст. 43 Цивільного кодексу України, фізична особа може бути визнана судом безвісно відсутньою, якщо протягом одного року в місці її постійного проживання немає відомостей про місце її перебування.

Хто може подати заяву

Заяву про визнання фізичної особи безвісно відсутньою може подати будь-яка особа, яка перебуває із цим суб’єктом у матеріально-правових відносинах і заінтересована у зміні його правового статусу.

Таким чином, заявниками можуть бути, наприклад, чоловік, дружина, батьки, діти, кредитори тощо фізичної особи, місцеперебування якої невідоме, якщо їм це необхідно для здійснення та захисту їх суб’єктивних прав та інтересів. У випадках та порядку, передбачених законом, заявником може бути і прокурор.

Збираємо докази

Заява про визнання людини безвісно відсутньою подається до суду за місцем проживання заявника або за останнім відомим місцем проживання (перебування) особи, місцеперебування якої невідоме або за місцезнаходженням майна цієї людини.

Зацікавлені особи повинні надати докази того, що вони зробили все можливе для встановлення місця перебування зниклої людини. Скажімо, запитували родичів, знайомих, направляли запити, був оголошений розшук тощо.

Потрібно також вказати обґрунтувати причини, через які необхідно визнати громадянина безвісно відсутнім. Наприклад, його майно може бути знищене, розкрадене, утриманці перебувають у важкому матеріальному становищі тощо.

Якщо безвісно відсутній знайшовся

Коли особа, яка була визнана безвісно відсутньою, з’являється, їй необхідно звернутись до суду з заявою про скасування рішення про визнання безвісно відсутньою.

Згадайте новину: Як отримати компенсацію за прийняття на роботу переселенця: аналіз Порядку №331

 • 2933

  Переглядів

 • 0

  Коментарі

 • 2933

  Переглядів

 • 0

  Коментарі


 • Подякувати Відключити рекламу

  Залиште Ваш коментар:

  Додати

  КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

  • Безкоштовна консультація

   Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

  • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

   Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

  • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

   Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

  • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

   Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

  Популярні новини

  Дивитись усі новини
  Дивитись усі новини
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст