Головна Блог ... Новини З 1 грудня - нові розміри штрафів за неналежне оформлення трудових відносин З 1 грудня - нові розміри штрафів за неналежне офо...

З 1 грудня - нові розміри штрафів за неналежне оформлення трудових відносин

Відключити рекламу
З 1 грудня - нові розміри штрафів за неналежне оформлення трудових відносин - tn1_0_09521400_1480956841_58459ba91749b.jpg

Держпраці нагадала про відповідальність за неналежне оформлення трудових відносин. Зокрема, зауважила, як розміри деяких з них зросли у зв'язку з підвищенням з 1 грудня мінімальної зарплати до 1600 грн.

Держпраці у Хмельницькій області нагадує, що трудові відносини роботодавця із працівником розпочинаються із:

- укладання трудового договору, який оформляється наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу,

- та повідомлення податківців про прийняття працівника на роботу.

Повідомлення подається власником підприємства або уповноваженим ним органом (особою) чи фізособою до територіальних органів ДФС за місцем обліку їх як платника ЄСВ до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором одним із таких способів:

- засобами електронного зв’язку з використанням ЕЦП відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису;

- на паперових носіях разом з копією в електронній формі;

- на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п’ятьма особами.

Відповідно до Закону №77-VIII були внесені докорінні зміни до статті 265 КЗпП щодо відповідальності за порушення законодавства про працю.

Крім того, 10 лютого 2016 року набула чинності постанова КМУ від 03.02.2016 р. №55, якою внесено зміни до постанови КМУ від 17.07.2013 р. № 509 «Про затвердження Порядку накладення штрафів за порушення законодавства про працю та зайнятість населення».

11 березня поточного року набув чинності наказ Мінсоцполітики від 02.02.2016 р. №67, яким затверджено форму постанови про накладення штрафів посадовими особами Державної служби з питань праці.

Якщо до цього часу до роботодавців за порушення трудового законодавства інспектори з питань праці могли застосовувати тільки адміністративні санкції, то з 11.03.2016 року все змінилось: крім адміністративних, з’явились і фінансові санкції.

Вищевказані фінансові штрафи - це штрафи, які накладаються на розрахунковий рахунок роботодавця. До речі, ці штрафи накладаються не тільки на юридичних осіб, але й на роботодавців – фізичних осіб – підприємців.

Користуйтесь консультацією: Встановлення неповного робочого дня для вагітних жінок, жінок, що мають дітей, а також інших категорій працівників

Відтепер, юридичні та фізичні особи - підприємці, які використовують найману працю, несуть ще й фінансову відповідальність у таких розмірах:

1) 30 мінімальних зарплат, за кожного працівника, це 48 000 грн (якщо мінімальна зарплата 1600 грн) за наступні порушення:

• фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору

• оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час,

• виплату заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску

2) 10 мінімальних зарплат, за кожного працівника, це 16 000 грн (якщо мінімальна зарплата 1600 грн) за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці

Наприклад, за не оплату роботи в нічний час, роботу в вихідний або святковий день, понадурочну роботу та інші питання оплати праці.;

3) 3 мінімальні зарплати, - це 4800 грн (якщо мінімальна зарплата 1600 грн) за порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі.

4) 10 мінімальних зарплат, за кожного працівника, це 16000 грн (якщо мінімальна зарплата 1600 грн) за недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про альтернативну (невійськову) службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

5) 1 мінімальна зарплата (1600 грн) за порушення інших вимог трудового законодавства, крім передбачених вище.

Користуйтесь консультацією: Чи правомірно утримувати кошти із заробітної плати ?

Крім того, у Держпраці наголошують, що підприємству треба приділити дуже велику увагу правильному оформленню наказів про прийняття працівників на роботу, оскільки за можливе визнання недійсного наказу підприємству загрожує штраф у 48000 грн.

А якщо наказ оформлений правильно, але підприємство несвоєчасно повідомило фіскальну службу про прийняття працівника на роботу, то таке порушення коштуватиме підприємству 1600 грн.

Фактичний допуск одного працівника до роботи без трудового договору (або без наказу) може обійтись у 65 000 грн (48000 грн фінсанкції + 17000 грн адмінштраф) плюс виплата такому працівникові заробітної плати у розмірі не нижче середньої зарплати за відповідним видом економічної діяльності у регіоні у відповідному періоді.

Штрафи накладає Держпраці на підставі винесених постанов в ході планової чи позапланової перевірки роботодавця. Виконання цих постанов покладається на Державну виконавчу службу.

Користуйтесь консультацією: Доцільність ототожнення окремих термінів трудового законодавства України

Крім того, статтю 41 КУпАП законодавець оновив, доповнюючи адміністративну відповідальність новим штрафом від 8 500 грн до 17 000 грн за фактичний допуск працівника без трудового договору.

Отже, фактичний допуск одного працівника до роботи без трудового договору (= без наказу) може коштувати 65000 грн (48000 гр. + 17000 грн) + виплата такому працівникові заробітної плати у розмірі не нижче середньої заробітної плати за відповідним видом економічної діяльності у регіоні у відповідному періоді.

А ненаправлення повідомлення до фіскальної служби про прийняття працівника на роботу (або несвоєчасне направлення) коштує 1600 грн фінансового штрафу і до 1700 грн адміністративного штрафу.

Користуйтесь консультацією: ВСЕ про випробувальний термін працівника під час прийняття на роботу

Джерело: Державна інспекція України з питань праці

Згадайте новину: Міністр Рева: трудові книжки нічого не означають, але невідомо, коли їх скасують

Користуйтесь консультацією: Встановлення неповного робочого дня для вагітних жінок, жінок, що мають дітей, а також інших категорій працівників

  • 3499

    Переглядів

  • 1

    Коментарі

  • 3499

    Переглядів

  • 1

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Пипец, среднему, или выше среднего "бизнесу" ! Страна "дураков" !

    31.12.2016 12:47

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст