Головна Блог ... Новини Янукович Віктор Федорович шукає захисту своїх прав у Європейському суді з прав людини. Янукович Віктор Федорович шукає захисту своїх пр...

Янукович Віктор Федорович шукає захисту своїх прав у Європейському суді з прав людини.

эксклюзив
 • Автор: 

  Автор не вказаний

 • 0

 • 0

 • 1418

Відключити рекламу
 - tn1_yanukovich_viktor_fedorovich_shukae_zahistu_svoih_prav_u_evropeyskomu_sudu_z_prav_lyudini_53e0e169cb7a3.jpg

Як зв’язувалось, ще 14 травня 2014 року колишній Президент України Віктор Янукович звернувся до Європейського суду з прав людини із позовом про визнання незаконним відсторонення його від поста Президента України та накладення на його кошти та майно різного роду санкцій. Ця інформація безпосередньо підтверджується сайтом ЄСПЛ у мережі інтернет, тому є актуальною і сьогодні.

По-перше Віктор Янукович і досі вважає себе легітимним та демократично обраним Президентом України, строк повноважень якого закінчується у січні 2015 року, і наголошує на тому, що Конституція України передбачає вичерпний перелік підстав припинення повноважень діючого Президента України, серед яких немає такої підстави як «усунення». Окремо звертається увага на те, що Верховною Радою України не було прийнято рішення про усунення Президента України з поста в порядку імпічменту за визначеною Конституцією України процедурою. І тут очевидно у права навіть в теорії немає однозначної відповіді, оскільки у травні 2014р. Президентом України було обрано на дострокових виборах Порошенка П. О.

По – друге у Віктора Януковича серйозні аргументи з приводу законності накладення компетентними органами на нього і його майно санкцій, які передбачають арешт коштів на його рахунках у банках ЄС та заборону на в’їзд до країн ЄС. Насамперед, це відсутність у провадженні правоохоронних органів України кримінальних справ з приводу незаконного заволодіння Януковичем державних коштів та незаконного виведення цих коштів ним за кордон на момент введення проти нього санкцій ЄС. Колишній Президент України вважає це порушенням його «права власності», яке гарантовано в тому числі і Європейською конвенцією з прав людини.

Слід додати, що до ЄСПЛ також зі схожими позовами вже звернулись колишній прем’єр-міністр Микола Азаров та його син Олексій, заступник голови адміністрації Президента України Андрій Портнов, брати Андрій та Сергій Клюєви, сини Віктора Януковича – Віктор і Олександр та інші.

Як бачимо поступово ЄСПЛ переповнюється різноманітними позовами громадян України більшість яких є обґрунтованими з точку зору прав людини, але протилежними один до одного з точку зору подій, які відбуваються. Наприклад, нова влада в Україні з одного боку відсторонила Януковича від влади, оскільки він постійно порушував права людини і попросту крав кошти з бюджету, але з іншого боку вчинила таке відсторонення у неконституційний спосіб, чим сама порушила права громадянина Януковича. Тому перед ЄСПЛ стає надскладне завдання, яке полягає у тому щоб самому не стати заручником вибіркового правосуддя…

 • 1418

  Переглядів

 • 0

  Коментарі

 • 1418

  Переглядів

 • 0

  Коментарі


 • Відключити рекламу

  Залиште Ваш коментар:

  Додати

  КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

  • Безкоштовна консультація

   Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

  • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

   Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

  • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

   Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

  • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

   Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

  Популярні новини

  Дивитись усі новини
  Дивитись усі новини
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст