Главная Блог ... Новости Янукович Віктор Федорович шукає захисту своїх прав у Європейському суді з прав людини. Янукович Віктор Федорович шукає захисту своїх пр...

Янукович Віктор Федорович шукає захисту своїх прав у Європейському суді з прав людини.

эксклюзив
 • Автор: 

  Автор не указан

 • 0

 • 0

 • 1425

Отключить рекламу
 - tn1_yanukovich_viktor_fedorovich_shukae_zahistu_svoih_prav_u_evropeyskomu_sudu_z_prav_lyudini_53e0e169cb7a3.jpg

Як зв’язувалось, ще 14 травня 2014 року колишній Президент України Віктор Янукович звернувся до Європейського суду з прав людини із позовом про визнання незаконним відсторонення його від поста Президента України та накладення на його кошти та майно різного роду санкцій. Ця інформація безпосередньо підтверджується сайтом ЄСПЛ у мережі інтернет, тому є актуальною і сьогодні.

По-перше Віктор Янукович і досі вважає себе легітимним та демократично обраним Президентом України, строк повноважень якого закінчується у січні 2015 року, і наголошує на тому, що Конституція України передбачає вичерпний перелік підстав припинення повноважень діючого Президента України, серед яких немає такої підстави як «усунення». Окремо звертається увага на те, що Верховною Радою України не було прийнято рішення про усунення Президента України з поста в порядку імпічменту за визначеною Конституцією України процедурою. І тут очевидно у права навіть в теорії немає однозначної відповіді, оскільки у травні 2014р. Президентом України було обрано на дострокових виборах Порошенка П. О.

По – друге у Віктора Януковича серйозні аргументи з приводу законності накладення компетентними органами на нього і його майно санкцій, які передбачають арешт коштів на його рахунках у банках ЄС та заборону на в’їзд до країн ЄС. Насамперед, це відсутність у провадженні правоохоронних органів України кримінальних справ з приводу незаконного заволодіння Януковичем державних коштів та незаконного виведення цих коштів ним за кордон на момент введення проти нього санкцій ЄС. Колишній Президент України вважає це порушенням його «права власності», яке гарантовано в тому числі і Європейською конвенцією з прав людини.

Слід додати, що до ЄСПЛ також зі схожими позовами вже звернулись колишній прем’єр-міністр Микола Азаров та його син Олексій, заступник голови адміністрації Президента України Андрій Портнов, брати Андрій та Сергій Клюєви, сини Віктора Януковича – Віктор і Олександр та інші.

Як бачимо поступово ЄСПЛ переповнюється різноманітними позовами громадян України більшість яких є обґрунтованими з точку зору прав людини, але протилежними один до одного з точку зору подій, які відбуваються. Наприклад, нова влада в Україні з одного боку відсторонила Януковича від влади, оскільки він постійно порушував права людини і попросту крав кошти з бюджету, але з іншого боку вчинила таке відсторонення у неконституційний спосіб, чим сама порушила права громадянина Януковича. Тому перед ЄСПЛ стає надскладне завдання, яке полягає у тому щоб самому не стати заручником вибіркового правосуддя…

 • 1425

  Просмотров

 • 0

  Коментарии

 • 1425

  Просмотров

 • 0

  Коментарии


 • Отключить рекламу

  Оставьте Ваш комментарий:

  Добавить

  Другие наши сервисы:

  • Бесплатная консультация

   Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

  • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

   Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

  • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

   На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

  • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

   Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

  Популярные новости

  Смотреть все новости
  Смотреть все новости
  logo

  Юридические оговорки

  Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

  Полный текст