0
0
20449
Зміст:
Військові звання у нашій державі як система рангів, була утворена у 1992 році, а саме у березні місяці. Цьому передувало прийняття такого нормативного акта як Закон України «Про військовий обов'язок та військову службу». У 2020 році проведено реформування сержантських (офіцерських) та генеральських звань (з 01.10.2020). Українська держава перебудовує структуру армії у відповідність до стандартів НАТО. Так, військові звання України мають бути кодифіковані порівняно з військовими рангами НАТО на кшталт стандарту НАТО STANAG 2116. І тому наказ від міністра оборони України Андрія Тарана схвалено шостого січня 2021 року. Сприянню зазначеному наказу про нові звання в українській армії послужив такий законодавчий акт, як Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України за військовими званнями військовослужбовців» № 680-IX від 04.06.2020 року.
На думку міністра таке переформатування у військових званнях України наближає Україну до держав-членів, до частини їхніх збройних сил. Цей наказ про військові звання України вступає свого роду до євроатлантичної трансформації кадрової системи військовослужбовців щодо військових звань України. Цим кроком наша держава вступає до Концепції підготовки військових кадрів своєї армії до 2025 року. Міністр заявив, що армія України має на себе звернути сучасну систему кар'єри кожному військовослужбовцеві щодо його натхнення військовою службою та визначення для себе військового потенціалу.
Відповідно, після 01.10.2020 року скасовано такі військові звання:
Введені такі звання:
Також звання зміняться і у вищих чинах, де з’являться звання: бригадний генерал, командор. Слід зазначити: генерал-полковник, генерал армії скасовується. Тепер це генерали та адмірали.
Особи, які є діючими військовослужбовцями, збережуть у себе колишні звання, до звільнення з армії. Соціальний пакет таких пенсіонерів має такі відповідності:
Крім того, змінилися поняття військових формувань:
Звідси випливає, що нинішні зміни системи звань в Українській армії відповідно до стандартів НАТО мають такий вигляд:
Звання ВМФ запроваджено такі:
Користуйся консультацією: Як відкосити від армії
Погони України - це один із признаків відмінності для української армії. Вони кріпляться на плечовій частині руки, на формі одягу, що підтверджує факт наявності військового звання певного рівня, що належить конкретному Українському власнику. Також визначається військова посада приналежності до певного роду військ.
Здебільшого форма одягу може бути повсякденна, парадна, польова, яка передбачає конкретний вид погонів.
Отже, військові звання Міністерства оборони збройних сил України, включають наступні найменування.
Вищий офіцерський склад має такі відмінні риси:
Старший офіцерський та його склад:
Звання молодші офіцерські:
Склад старшинський та сержантський:
Рядовий склад:
Водночас в Україні ранги за ступенями передбачені для звань у поліції України. Морські звання та погони мають свої відмінні риси при їх порівнянні. У тому числі звання передбачено і в прокуратурі України, у службовців СБУ та МНС. Усі вони мають власну систему змін, певний вигляд, відмінності, що відображається візуально на погонах службовців цих органів.
Користуйся консультацією: Повістка у військкомат: види повісток, правила та порядок вручення та відповідальність за неявку
Звання у військово-морському флоті також зображені на погонах і мають таку характеристику.
Поліцейські звання України також передбачають характеристики спеціальних звань поліцейських: спеціальні звання молодшого, середнього та вищого складу. Законом України "Про Національну поліцію” було встановлено спеціальні звання поліції, зовнішній вигляд погонів визначено Постановою Кабінету Міністрів України від 30.09.2015 року № 823 «Про уніформу поліцейських».
В органах прокуратури встановлено співвідношення між класними чинами працівників прокуратури України та військовими званнями, тобто. прирівнювання класних чинів працівників органів прокуратури до військових звань.
Законом України «Про Службу безпеки України» визначено, що військовий Служби безпеки України має право на носіння військової форми одягу із відзнаками, зразки яких затверджуються відповідно до Закону України «Про військовий обов'язок та військову службу».
Діяльність державної служби з надзвичайних ситуацій та присвоєння звань здійснюється з урахуванням Кодексу цивільного захисту, яким і визначено спеціальні звання осіб рядового та начальницького складу служби цивільного захисту та порядок присвоєння та позбавлення спеціальних звань служби цивільного захисту, зниження та відновлення у спеціальних званнях служби цивільного захисту, а також присвоєння спеціальних звань служби цивільного захисту особам, які проходили відповідну службу в інших органах державної влади. У разі зарахування їх на службу цивільного захисту встановлюється положенням про порядок проходження служби цивільного захисту особами рядового та начальницького складу.
Спірні моменти також трапляються у питанні присвоєння звань. Так, рішенням Запорізького Окружного адміністративного суду від 12.04.2021 у провадженні № 280/1546/21 у адміністративній справі до Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України у повному обсязі задоволено позовні вимоги. Тобто винесено рішення про визнання протиправної бездіяльності відповідача щодо не зарахування позивачу до стажу його служби в поліції служби у податковій міліції, строк якої становить календарно - 03 роки 05 місяців 03 дні; про зобов'язання відповідача зарахувати позивачу до стажу служби в поліції його службу у податковій міліції, строк якої становить календарно - 03 роки 05 місяців 03 дні та з урахуванням зазначеного строку служби у податковій міліції, провести перерахунок та виплату позивачу грошового забезпечення в частині надбавки за стаж служби у Національній поліції України з моменту прийняття на службу у Національній поліції України та за час проходження служби у ній. Посилання: https://reyestr.court.gov.ua/Review/96210111. Водночас, не погодившись із цим рішенням, відповідач подає апеляційну скаргу. Третій апеляційний адміністративний суд задовольняє її і рішення першої інстанції скасовує https://reyestr.court.gov.ua/Review/98612305. У свою чергу, позивач, заперечуючи рішення суду апеляційної інстанції, звертається до Верховного суду Касаційного адміністративного суду і на сьогодні провадження відкрито. Тепер залишитися цікавим спостерігати за вирішенням цього питання у третій інстанції та ухвалою справедливого рішення суду https://reyestr.court.gov.ua/Review/99392275.
Якщо Вам потрібна послуга професіонала, пропонуємо скористатися сервісом "Тендер на юридичну послугу" від юридичного ресурсу Протокол.
Автор консультації: Олександр Удовиченко
Джерело: юридичний ресурс Протокол
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
73
Коментарі:
0
Переглядів:
90
Коментарі:
0
Переглядів:
210
Коментарі:
0
Переглядів:
370
Коментарі:
0
Переглядів:
312
Коментарі:
0
Переглядів:
695
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.