2
1
1300
Позовна заява про розірвання шлюбу - це один із результатів праці сімейного адвоката при виконанні доручення клієнта по розлученню.
Необхідно пам’ятати, що справа про розлучення в суді розглядається на підставі поданих документів для розірвання шлюбу.
Тому, наявність повного комплекту документів по розлученню, це запорука подальшого успішного вирішення справи.
Отже, які потрібні документи для розірвання шлюбу через суд?
1. Оригінал квитанції про сплату судового збору.
Станом на 2024 рік судовий збір у справах про розірвання шлюбу складає 1211,20 грн. Судовий збір можливо не платити, якщо позивач відноситься до кола осіб, звільнених від його сплати, відповідно до ст. 5 Закону України «Про судовий збір».
Наразі, на вебсайті кожного суду є послуга оплати судового збору онлайн. Не потрібно заповнювати реквізити обраного суду, розраховувати суму збору, все це робить програма.
Але потрібно звернути увагу на "Призначення платежу" - при автоматичному формуванні квитанції, в цьому розділі, не пишеться назва позову. Бажано самостійно зробити зміни, щоб суддя розумів, за внесення якого позову сплачено судовий збір.
Квитанцію про оплату можливо відразу роздрукувати, а якщо оплата відбувається через підсистему Електронного суду, то вона автоматично долучається до матеріалів позову.
Разом з тим, деякі судді досі не приймають друковані квитанції, сформовані онлайн та залишають позовні заяви без руху, через те, що на їх думку, документом про сплату судового збору є оригінал квитанції установи банку або відділення поштового зв`язку, які прийняли платіж, платіжне доручення, підписане уповноваженою посадовою особою і скріплене печаткою установи банку з відміткою про дату виконання платіжного доручення.
Це не є правильним, оскільки положеннями ст. 6 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що судовий збір перераховується у безготівковій або готівковій формі, у тому числі з використанням електронного платіжного засобу або за допомогою платіжних пристроїв, в тому числі з використанням платіжних систем через мережу Інтернет у режимі реального часу. Сплата судового збору за допомогою електронного платіжного засобу оформляється квитанцією платіжного термінала, чеком банкомата, сліпом або іншими документами за операціями з використанням електронних платіжних засобів у паперовій або електронній формі.
Щоб нівелювати випадки не прийняття суддями таких квитанцій, можливо на ній зробити напис зі своїм підписом, що судовий збір сплачено на офіційному сайті (найменування суду) в розділі судовий збір - сплатити онлайн.
2. Оригінал свідоцтва про шлюб.
Останнього часу суди почали приймати копії свідоцтва про шлюб, але також є чисельні випадки, коли судді не відкривають провадження у справах про розірвання шлюбу та вимагають оригінал свідоцтва.
Щоб пришвидшити розгляд справи, не витрачати час на усунення недоліків або навіть на апеляційне оскарження ухвал суду про повернення позовної заяви через відсутність оригіналу свідоцтва про шлюб, бажано долучати його оригінал.
3. Паспорт позивача.
Якщо паспорт у вигляді книжки, то потрібно зробити копії сторінок із фотографіями особи, а також їх зворотні сторінки, сторінку з особливими відмітками та місця проживання. Копіюють "розворот" паспорта з відповідними сторінками, навіть якщо одна із них не заповнена.
З паспорта у вигляді ІД-картки робиться копія його обох сторін та копія довідки місця реєстрації особи.
4. Довідка ВПО (за наявності).
5. РНОКПП (ідентифікаційний код) позивача.
6. Свідоцтва про народження дітей (за наявності).
Долучаються свідоцтва про народження тільки сумісних неповнолітніх дітей, тобто ті свідоцтва, в яких чоловік записаний батьком.
7. Якщо є така можливість, то копії паспорта і РНОКПП відповідача.
Всі копії наведених вище документів робляться в двох примірниках.
В результаті повинен бути сформований наступний «пакет» документів:
1. Оригінал та копія квитанції (якщо відсутні пільги).
2. Оригінал та копія свідоцтва про шлюб.
3. Дві копії паспорта позивача.
4. Дві копії довідки місця реєстрації позивача (якщо паспорт ІД).
4. Дві копії довідки ВПО (за наявності).
5. Дві копії РНОКПП (ідентифікаційний код) позивача.
6. Дві копії свідоцтв про народження дітей (за наявності).
7. Дві копії паспорта і РНОКПП відповідача (за наявності).
Кожен аркуш зроблених копій документів по розлученню потрібно завірити - тобто самостійно написати від руки «Згідно з оригіналом», поставити особистий підпис, ініціали та прізвище, дату, свою посаду (для осіб, які мають право завіряти чужі документи).
Автор консультації: З повагою, адвокат Роман БРАЦИЛО
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
479
Коментарі:
0
Переглядів:
361
Коментарі:
0
Переглядів:
1191
Коментарі:
3
Переглядів:
673
Коментарі:
0
Переглядів:
1636
Коментарі:
1
Переглядів:
505
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2025 «Протокол». Всі права захищені.
що робити після розлучення https://www.easkme.com/2020/10/what-to-do-after-divorce.html