Головна Блог ... Консультації від юристів Як зробити попередній патентно-інформаційний пошук самостійно Як зробити попередній патентно-інформаційний пошук...

Як зробити попередній патентно-інформаційний пошук самостійно

Відключити рекламу
 - 68f9254cd8323ff29e3975619387fca2.jpg

Патентно-інформаційний пошук для цілей патентування це процедура, яка показує на скільки ваша розробка є новою та чи має винахідницький рівень.

Щоб краще зрозуміти про що йде мова, необхідно ознайомитися із Законом про винаходи та корисні моделі _послання. Особливу увагу необхідно зосередити на Розділі 2, де йдеться про те, що підлягає патентному захисту, а що ні, а також що таке новизна, винахідницький рівень та промислова придатність як умови патентоздатності технічного рішення.

Для початку роботи вам необхідно встановити до яких індексів Міжнародної патентної класифікації (IPC) https://base.uipv.org/mpk2009/index.html?level=c&version=2_,

https://ipcpub.wipo.int/?notion=scheme&version=20230101&symbol=none&menulang=en&lang=en&viewmode=f&fipcpc=no&showdeleted=yes&indexes=no&headings=yes&notes=yes&direction=o2n&initial=A&cwid=none&tree=no&searchmode=smart

або Cooperative Patent Classification (CPC)

https://worldwide.espacenet.com/classification?locale=en_EP належить ваша розробка.

Пам’ятайте, версія, що викладена на сайті УКРНОІВІ, IPC та CPC відрізняються розгалуженнями уточнюючих індексів. Найширша - CPC, найкоротша – версія УКРНОІВІ. Тому професійні пошуковці для міжнародного пошуку зазвичай використовують поглиблену версію, а для національних пошуків – адаптовані або власні версії патентних класифікацій цих країн.

Після встановлення індексів, вам необхідно скласти запит для патентних баз, який має містити принаймні ключові слова до вашої розробки та індекси, які ви встановите.

Для попереднього пошуку вам буде достатньо бази УКРНОІВІ https://sis.ukrpatent.org/uk/search/simple/ та бази Європейського патентного відомства https://worldwide.espacenet.com/advancedSearch?locale=en_EP.

Системи складання запитів цих баз відрізняються мовами та принципами складання. З цього приводу вам необхідно мати складені запити окремо для кожної бази. Найбільш ефективного результату можна досягти використовуючи логічні оператори, урізання та синонімічні ланцюги у запитах.

Бази дозволять завантажити одержані результати та провести їх обробку вже іншими ресурсами на вашому пристрої.

Ви маєте отримати такі документи, в яких або частково, або повністю розкриті ознаки вашого технічного рішення. Умовно кажучи, варіант – «піонерське рішення» можливий у 0,0001%. Майже будь-який винахід це удосконалення вже чогось відомого. Тому дуже позитивним результатом буде знайти документи максимально схожі на вашу розробку.

Також, необхідно пам'ятати, що патентні бази відображають загальний рівень техніки та вже подані до патентного захисту технічні рішення. Але існують ще журнали, книги, сайти та інші непатентні джерела, де може бути розкита подібна розробка. І якщо її немає в патентах, але вона є в непатентному джерелі, її теж не можна вважати новою. Також необхідно розуміти, що є заявки, які патентні баз не відображають по проходження етапу публікації, тому їх також складно побачити в результатах пошуку.

Таким чином, попередній патентно-інформаційний пошук реально провести самостійно, однак необхідно враховувати декілька важливих речей:

· Бази, що містять Індекси патентних класифікацій, відрізняються наповненістю;

· Пошукові запити необхідно складати, враховуючи синонімічні ланцюги;

· Використання пошукових операторів у запитах та урізання термінів дають кращі результати;

· Остаточний результат у вигляді «0 релевантних документів» каже не про піонерське рішення, а про неправильно виконаний пошук;

· Крім патентних документів, існує ще непатентна література, яку теж необхідно враховувати.

Автор консультації: Гаврилей Лариса Миколаївна

  • 812

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 812

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні консультації

    Дивитись всі консультації
    Дивитись всі консультації
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст