04.10.2019 | Автор: Гарбар Олександр
Задати питання автору
Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах: telegram viber youtube

Як зекономити при купівлі квартири? Поверни пенсійний збір!

При купівлі квартири всі платять збір до пенсійного фонду у розмірі 1% від вартості квартири. Але дуже багато хто забуває або просто не знає, що для тих, хто купує нерухомість вперше законом передбачена пільга, яка полягає у звільненні від сплати 1% збору до пенсійного фонду.

Звільнення від сплати збору до пенсійного фонду мало би відбуватись ще на етапі реєстрації права власності у нотаріуса, але this is Ukraine і закони у нас не завжди синхронізовані один з одним. Тому, щоб провести реєстрацію права на квартиру нотаріус попросить надати платіжку про сплату 1% збору до пенсійного фонду, оскільки у нотаріуса є чітка вимога про те, що нотаріальне посвідчення договорів купівлі-продажу нерухомого майна здійснюється за підтвердження оплати збору до пенсійного фонду.

Отже, 1% збору до пенсійного фонду при купівлі квартири доведеться заплатити, не дивлячись на те, що за законом маєте повне право не платити. Проте, навіть за цих умов, даремно заплачені гроші ви маєте право повернути собі. Як саме дізнайтесь у відео або читайте у моїй статті: http://harbar.legal/uk/blog/yak-mi-mozhemo-povernuti-vashi-podatki

Аналізуйте судовий акт: Сплачений «пенсійний» збір з операції купівлі-продажу квартири в розмірі 1% від його вартості підлягає поверненню, якщо громадянин, якій придбав житло, перебував на черзі на одержання житла, або придбав житло вперше (спр. № К/800/40962/17, 08.12.17)

При придбанні квартири вперше 1 % до пенсійного фонду не сплачується, а де-факто сплачені кошти стягуються з органу пенсійного фонду (КАС/ВС від 28.11. 2018 р. у справі №813/1126/17)

995
Переглядів
1
Коментарів
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярні судові рішення
ЕСПЧ