Головна Блог ... Консультації від юристів Як захистити від піратів власний контент?

Як захистити від піратів власний контент?

Відключити рекламу
 - tn1_yak_zahistiti_vid_pirativ_vlasniy_kontent_5d62a8e7c04d8.jpg

Використовуйте ©.

Особливістю авторського права (АП) є те, що воно виникає внаслідок самого факту створення твору та не потребує виконання будь-яких формальностей, як-то реєстрації чи спеціального його оформлення. Для сповіщення про свої права автор твору може використовувати спеціальне позначення – знак охорони авторського права ©. Він проставляється на оригіналі та кожному примірнику твору.

На жаль, цього може виявитися недостатньо, якщо мова йде про використання творів у мережі Інтернет. Діджитал-середовище є, як відомо, надзвичайно мінливим та простим до змін – контент легко копіюється та швидко поширюється, а «пірати» мають достатньо засобів для видалення знаків охорони та іншої інформацію щодо власників.

Технічний захист.

Мова йде про програмні засоби охорони об’єктів авторського права від незаконного копіювання й поширення. Закон не забороняє застосування будь-яких засобів охорони контенту, аж до унеможливлення копіювання й скачування без попередньої авторизації.

Втім, іноді навіть звичайного водяного знаку, проставленого автором на фотографії, буває цілком достатньо, щоб попередити використання фотографічного твору на сторонніх ресурсах без дозволу автора.

Аналізуйте судовий акт: До кого позиватись якщо власник веб-сайту (порушник) невідомий? (Приморський райсуд міста Одеси від 27 червня 2019 р. у справі № 522/10710/19)

Варто пам’ятати.

Наразі в Україні не існує дієвого механізму швидкого реагування та вжиття запобіжних заходів до ресурсів, що містять нелегально опублікований контент. Порядок припинення порушень авторського права і/або суміжних прав з використанням мережі Інтернет встановлено ст. 52-1 Закону, але він є досить обмеженим і незручним.

Реєстрація авторського права.

Вона не є обов’язковою, та у деяких випадках вже значно полегшити процедуру доведення авторства.

Тому юристи у сфері інтелектуальної власності рекомендують попередньо отримувати свідоцтво про державну реєстрацію авторського права на твір перед тим, як доводити його до загального відома публіки, в тому числі – і особливо – в мережі Інтернет.

Що робити, якщо контент все ж вкрали?

Якщо виникає подібна ситуація необхідно притримуватись чіткого алгоритму дій:

1. Фіксація факту правопорушення, оскільки доступність контенту в мережі Інтернет – досить мінливе явище. Існують різні способи фіксації правопорушення: від безкоштовної фіксації за допомогою сервісу Internet Archive - Wayback Machine до замовлення Проведення експертного дослідження за експертизою 10.17 – дослідження телекомунікаційних систем (обладнання) та засобів.

2. Збір належної доказової бази, яка буде свідчити, що саме ви є автором відповідного контенту. Це може бути свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір або відправлений цінний лист з твором Укрпоштою самому собі.

Аналізуйте судовий акт: Чи потрібно витребувати дані про власника веб-сайту через суд? (Дніпровський райсуд м. Києва у рішенні від 12 червня 2019 р. у справі № 752/17699/18)

3. Вирішіть чого ви бажаєте: видалення викрадачем вашого контенту чи виплати компенсації.

4. Якщо простого видалення контенту для вас буде достатньо, то слід перевірити можливість розгляду скарг на веб-сайтах. Під час реєстрації на відповідних ресурсах користувачі приєднуються до таких положень. Наприклад, в «Google», «Facebook», «Youtube».

Після звернення суб’єкта АП представники веб-сайту розглядають зазначену вимогу в певні строки і виносять рішення про видалення спірного твору чи відхилення скарги. А для користувача, що розмістив спірний твір, передбачена можливість застосування процедури оскарження такого рішення.Якщо твір протиправно розміщений на сайті в США, то існує регламентований порядок подачі скарги за законом DMCA. Якщо ж твір протиправно розміщений на «українському» веб-сайті, то слід перевірити можливість та доцільність застосування Порядку припинення порушень авторського права і (або) суміжних прав з використанням мережі Інтернет встановлено в ст. 52-1 Закону.

5. Якщо ж ви маєте намір отримати компенсацію за порушення ваших авторських прав, то слід спочатку визначити особу-порушника. наприклад, шляхом направлення адвокатського запиту до реєстратора доменного імені / власника онлайн-майданчика або шляхом позову до суду до зазначених осіб із подальшим витребуванням доказів в судовому порядку).

6. Після того як порушник достеменно визначений, ви маєте право (але не зобов’язані) надіслати йому претензію з пропозицією укласти ліцензійний договір за певну суму винагороди, — роялті. Або ж одразу подати позов до суду з вимогою про виплату компенсації. Визначається судом як паушальна сума на базі таких елементів, як подвоєна, а у разі умисного порушення - як потроєна сума винагороди або комісійні платежі, які були б сплачені, якби порушник звернувся із заявою про надання дозволу на використання оспорюваного авторського права або суміжних прав замість відшкодування збитків або стягнення доходу.

Автор консультації: кандидат юридичних наук Костянтин Зеров

Джерело: АПУ

  • 1964

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 1964

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні консультації

    Дивитись всі консультації
    Дивитись всі консультації
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст