Головна Блог ... Консультації від юристів Як водієві оскаржити штраф з дорожніх камер

Як водієві оскаржити штраф з дорожніх камер

  • Автор: 

    Автор не вказаний

  • 1

  • 3

  • 10073

Відключити рекламу
 - tn1_e3ed055653e3aa0238958f07b8e76c20_5fc49eadb1c58.jpg

Зміст:

Фіксація порушень ПДР шляхом фото- і відеозйомки запрацювала в Україні з 01 червня 2020 року.

Тепер, згідно з ст.14-2 КУпАП адміністративну відповідальність за правопорушення ПДР, що були зафіксовані в автоматичному режимі, тобто за допомогою технічних засобів фото або відео фіксації несуть такі особи:

  1. Фізична особа, яка є безпосереднім власником транспортного засобу (далі ТЗ).
  2. Директор юридичної особи, за якою зареєстровано ТЗ, а якщо в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відсутні відомості про директора ЮО на час, коли робиться необхідний запит до відповідальності притягується особа, яка виконує повноваження керівника такої юридичної особи.
  3. Особа, яка ввезла на територію України ТЗ, зареєстрований за межами України і, який не підлягає державній реєстрації в Україні.

Після того, як сталася автоматична фіксація порушень ПДР уповноважена особа складає постанову про притягнення до адміністративної відповідальності і протягом 3 днів надсилає таку постанову на адресу особи, яка може бути притягнута до адміністративної відповідальності за такі правопорушення (таких осіб ми відзначили вище).

Користуйтеся консультацією: Автоматична фотовідеофіксація порушень ПДР в Україні

Що ж робити особі, яка отримала таку «щасливу постанову»? Як оскаржити штраф ПДР?

оскаржити штрафДіюче законодавство передбачає два варіанти як оскаржити штраф ПДР у справі про адміністративне правопорушення в сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване в автоматичному режимі.

Перший варіант, це безпосереднє звернення особи, яка отримала вищезгадану постанову в департамент патрульної поліції. На таке звернення у особи є 10 днів з моменту отримання оскаржуваної постанови. У своєму зверненні особа, яка оспорює постанову про притягнення до адміністративної відповідальності за порушення ПДР зафіксованих в автоматичному режимі вказує на підстави своєї незгоди з цією постановою, обґрунтовуючи їх належними доказами.

Як показує практика, таким чином, оскарження постанов про притягнення до адміністративної відповідальності за порушення правил дорожнього руху, (якщо фіксація порушень ПДР була проведена за допомогою фото або відео системи фіксації порушень ПДР) малоефективна, тому краще використовувати другий варіант оскарження про який я розповім нижче.

Отже, другий варіант, як оскаржити штраф ПДР - це звернення до суду. Згідно з постановою КАС ВС від 12.06.2020 року у справі №686 / 2829/19 положення статті 289 КУпАП та частини другої статті 291 КУпАП свідчить, що постанова у справі про адміністративне правопорушення в сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, в тому числі зафіксовано в автоматичному режимі може бути оскаржене протягом 10 днів після його вручення особі або отримання поштового повідомлення про вручення, або про відмову в її отриманні, або повернення поштового відправлення з відміткою про невручення. Тобто, якщо людина отримала постанову після 10 днів з моменту її винесення - це не означає, що такою особою було пропущено термін для її оскарження, адже практика ВС доводить, що 10-денний термін вважається саме з моменту отримання такої постанови.

Наступне, що повинні розуміти позивачі в таких справах - це те, до якого суду слід подавати позов про оскарження вищезгаданої постанови. Так ось, в даному випадку, позивач має право вибору суду, до якого він буде звертатися, а саме: по реєстрації свого місця знаходження або за місцем знаходження відповідача.

Відповідачем у таких справах є посадова особа, яка винесла постанову.

Користуйтеся консультацією: Евакуація автомобіля на штрафмайданчик: коли дозволено і як повернути

Підстави для оскарження штрафу ПДР

оскаржити штрафЧастиною 2 статті 61 Конституції України встановлено, що юридична відповідальність особи має індивідуальний характер. У рішенні Конституційного суду від 22.12.2010 року №23-рп / 2010 зазначено, що притягнення до адміністративної відповідальності власника транспортного засобу через те, що він є власником незаконно. Відповідальність в даному випадку повинен нести не власник транспортного засобу, а безпосередньо особа, яка керувала таким автомобілем на момент фіксації такого правопорушення спеціальними фото або відео засобами.

Тобто, якщо власник транспортного засобу отримав постанову про притягнення його до відповідальності у справі про адміністративне правопорушення та реєстрація порушень ПДР була зафіксована в автоматичному режимі, але за фактом власник не керував цим транспортним засобом в момент, описаний в постанові, але безпосередньо такому власнику відома особа, яка керувала його транспортним засобом, то така особа може самостійно в 20-денний термін з моменту скоєння адміністративного правопорушення звернутися з відповідним повідомленням про це в поліцію. На підставі такого добровільного повідомлення і сплати штрафу за порушення правил дорожнього руху, власник транспортного засобу звільняється від відповідальності.

Але бувають випадки, коли, наприклад, автомобіль був викрадений, а власник фактично отримав постанову про сплату штрафу за правопорушення, якого він не скоював. Тоді такій особі необхідно в 20-денний термін з моменту скоєння правопорушення або з моменту, коли постанова набрала законної сили, звернутися до уповноваженого органу Національної поліції з доказами того, що на момент вчинення адміністративного правопорушення транспортний засіб не був у його володінні внаслідок протиправних дій інших осіб або по протиправному використанню іншими особами номерних знаків, що належать його транспортному засобу. Якщо таку інформацію уповноваженим органом поліції не було взято до уваги - це є вагомою підставою для суду для скасування оскаржуваної постанови.

Наступне на що потрібно звернути увагу позивачеві - це на відповідність оскаржуваної постанови нормативно-правовим актам в аспекті його форми і змісту. Цікавим є той факт, що в таких постановах обов'язково має бути посилання на технічний засіб, за допомогою якого було скоєно фіксування самого правопорушення. У разі його відсутності - постанова підлягає скасуванню.

Часто буває, що в оскаржуваній постанові зазначено номерний знак вашого автомобіля, а ось марка і модель авто зовсім інші. Тому отримавши такий «лист щастя» від поліцейського слід уважно придивитися до такої постанови, адже найменші її неточності можуть бути причиною для скасування такого документа.

Якщо ви не знаєте, як оскаржити штраф ПДР - для отримання індивідуальної консультації скористайтеся послугою нашого сервісу "Тендер на юридичну послугу".

Автор консультації: Підріза Ірина Василівна

Джерело: юридичний ресурс Протокол

  • 10073

    Переглядів

  • 3

    Коментарі

  • 10073

    Переглядів

  • 3

    Коментарі


  • Відключити рекламу

    "Ответчиком по таким делам является должностное лицо, которое вынесло обжалуемое постановление." -Інформація застаріла, відповідачем є ОРГАН суду Сьомий апеляційний адміністративний суд ухвалив постанову № 278/2933/20 про скасування рішення суду першої інстанції та відмову у задоволенні позову, яка обґрунтована тим, що позивач визначив неналежного відповідача, та що поліцейські не можуть бути самостійними відповідачами у таких справах

    18.03.2021 15:30

    Орган - Департамент ПП, в особі територіального органу УПП в ТАКІЙ-ТО області ухвала 7-го апеляційного адміністративного в справі № 278/2933/20. Суди вже здійснюють заміну на належного відповідача.

    18.03.2021 15:34

    дякую за уточнення! наразі погоджуюсь з Вами, але прошу звернути увагу на дату публікації даної статті. До того ж яскравим прикладом буде і постанова Сьомого апеляційного адміністративного суду від 18.03.2021 року по справі № 127/18300/20

    29.05.2021 02:34

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні консультації

    Дивитись всі консультації
    Дивитись всі консультації
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати