Автор не вказаний
10
0
10158
Автор консультації: юрист, Юрій Усманов
На практиці часто наші юристи стикаються з різними проблемами, що виникають серед партнерів по бізнесу, особливо, коли йдеться про Товариство з обмеженою відповідальністю (ТОВ; далі – товариство), в якому засновники/учасники грають дуже важливу роль.
Тому випадки, коли дії/бездіяльність одного із засновників/учасників ТОВ призводить до неможливості його функціонування відповідно до позначених в Статуті цілей і напрямів діяльності товариства з обмеженою відповідальністю часто мають місце.
Або ж Ви як власник ТОВ плануєте його ліквідацію, але не можете цього зробити, оскільки один з учасників виступає проти. В результаті і Ви, і ТОВ отримує проблеми, зазнає збитки і не може працювати. Якщо Вам знайома така ситуація або ж Ви тільки збираєтеся стати засновником ТОВ, то наша стаття буде Вам корисною.
Користуйтесь консультацією: Інструкція: як самостійно ліквідувати ФОП
Підстави звільнення учасника ТОВ?
Процедура примусового припинення участі особи в ТОВ формально нічим не відрізняється від добровільного виходу учасника зі складу ТОВ. Проте все ж є деякі важливі нюанси з якими, не маючи юридичної підготовки, впоратися важко, а в результаті можна створити собі і ТОВ труднощі, які приведуть до неприємних наслідків. Тому вкрай уважно підійдіть до оформлення процедури примусового виведення учасника зі складу ТОВ.
5 кроків, щоб виключити учасника з ТОВ
Процедура примусового припинення участі особи в ТОВ вимагає здійснення наступних п’яти кроків:
Згадайте новину: Ліквідуватись не потрібно: Підприємці – пенсіонери та інваліди з 01.01.2017 року звільняються від сплати єдиного внеску за себе
Якщо Ви правильно підготували цей пакет документів, то для завершення процедури Вам слід надати ці документи на розгляд суб’єкта державної реєстрації, який і проведе остаточну процедуру виключення особи зі складу учасників ТОВ.
Відмітимо, що при виключенні учасника Товариства за постанови більшості інших учасників, важливо правильно скласти протокол про це, а саме чітко сформулювати підставу, за якої учасник буде виключений з Товариства і включити в протокол відповідні докази (за наявності).
Це дозволить ТОВ і самим учасникам почувати себе впевненіше в суді у разі оскарження цього рішення виключеним учасником.
Державна реєстрація змін в Статуті проводиться впродовж двох днів з моменту подання документів в орган державної реєстрації. Після того, як державний реєстратор внесе належний запис в Єдиний державний реєстр, а нова редакція засновницького документу з’явиться на порталі Міністерства юстиції України, це буде означати, що всі проведені Вами зміни у складі учасників ТОВ набули законної сили. Тепер можна спокійно працювати далі.
Вспомните новость: Почему и как украинские предприниматели массово закрывают ФЛП
Отже, для того, щоб учасник примусово припинив участь в діяльності товариства з обмеженою відповідальністю необхідно на зборах найвищого органу управління проголосувати (не менше 50% загальної кількості присутніх) за виключенням учасника, що не справляється зі своїми обов’язками, підготувати відповідний пакет документів і зареєструвати відповідні зміни у відповідному органі державної реєстрації.
Рекомендуємо ретельно і зважено підходити до питання примусового виключення учасника, оскільки, як правило, такі учасники чинять опір і оспорюють такі рішення, а тому необхідно добре продумувати стратегію виключення, зібрати усі необхідні і належні докази провини учасника і заручитися підтримкою професійних юристів, щоб надалі спокійно здійснювати господарську діяльність ТОВ в колі добросовісних учасників.
Автор консультації: юрист, Юрій Усманов
Джерело: Правова Консультація
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
144
Коментарі:
0
Переглядів:
834
Коментарі:
1
Переглядів:
320
Коментарі:
0
Переглядів:
225
Коментарі:
0
Переглядів:
301
Коментарі:
0
Переглядів:
563
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.