Главная Блог ... Консультации от юристов «Як вигнати учасника з ТОВ (товариство з обмеженою відповідальністю)?» «Як вигнати учасника з ТОВ (товариство з обмеженою...

«Як вигнати учасника з ТОВ (товариство з обмеженою відповідальністю)?»

  • Автор: 

    Автор не указан

  • 10

  • 0

  • 9741

Отключить рекламу
 - tn1_yak_vignati_uchasnika_z_tov_(tovaristvo_z_obmegenoyu_vidpovidalnistyu)_1_589339a1dd317.jpg

Автор консультації: юрист, Юрій Усманов

На практиці часто наші юристи стикаються з різними проблемами, що виникають серед партнерів по бізнесу, особливо, коли йдеться про Товариство з обмеженою відповідальністю (ТОВ; далі – товариство), в якому засновники/учасники грають дуже важливу роль.

Тому випадки, коли дії/бездіяльність одного із засновників/учасників ТОВ призводить до неможливості його функціонування відповідно до позначених в Статуті цілей і напрямів діяльності товариства з обмеженою відповідальністю часто мають місце.

Або ж Ви як власник ТОВ плануєте його ліквідацію, але не можете цього зробити, оскільки один з учасників виступає проти. В результаті і Ви, і ТОВ отримує проблеми, зазнає збитки і не може працювати. Якщо Вам знайома така ситуація або ж Ви тільки збираєтеся стати засновником ТОВ, то наша стаття буде Вам корисною.

Користуйтесь консультацією: Інструкція: як самостійно ліквідувати ФОП

Підстави звільнення учасника ТОВ?

Процедура примусового припинення участі особи в ТОВ формально нічим не відрізняється від добровільного виходу учасника зі складу ТОВ. Проте все ж є деякі важливі нюанси з якими, не маючи юридичної підготовки, впоратися важко, а в результаті можна створити собі і ТОВ труднощі, які приведуть до неприємних наслідків. Тому вкрай уважно підійдіть до оформлення процедури примусового виведення учасника зі складу ТОВ.

5 кроків, щоб виключити учасника з ТОВ

Процедура примусового припинення участі особи в ТОВ вимагає здійснення наступних п’яти кроків:

  1. Проведення загальних зборів учасників ТОВ з підготовкою Протоколу загальних зборів (далі – найвищого органу управління), в яких більшість з числа учасників приймає рішення про примусове припинення участі особи в діяльності товариства. Треба звернути увагу, що особа, відносно якої вирішується питання про примусове виключення, в цих зборах втрачає право голосу.
  2. Після ухвалення рішення про примусове припинення участі особи в ТОВ, найвищий орган управління вирішує питання про перерозподіл часток в Статутному капіталі Товариства. Також за рішенням найвищого органу управління може бути зменшений Статутний капітал ТОВ, проте це не завжди можливо через ризик виникнення заперечень з боку кредиторів Товариства.
  3. Далі необхідно підписати Статут в новій редакції з внесенням відповідних вказаних змін до протоколу.
  4. Подальший крок – заповнення заяви з відомостями, які змінилися.
  5. І наостанок, сплатити збір за здійснення державної реєстрації змін в засновницьких документах.

Згадайте новину: Ліквідуватись не потрібно: Підприємці – пенсіонери та інваліди з 01.01.2017 року звільняються від сплати єдиного внеску за себе

Якщо Ви правильно підготували цей пакет документів, то для завершення процедури Вам слід надати ці документи на розгляд суб’єкта державної реєстрації, який і проведе остаточну процедуру виключення особи зі складу учасників ТОВ.

Відмітимо, що при виключенні учасника Товариства за постанови більшості інших учасників, важливо правильно скласти протокол про це, а саме чітко сформулювати підставу, за якої учасник буде виключений з Товариства і включити в протокол відповідні докази (за наявності).

Це дозволить ТОВ і самим учасникам почувати себе впевненіше в суді у разі оскарження цього рішення виключеним учасником.

Державна реєстрація змін в Статуті проводиться впродовж двох днів з моменту подання документів в орган державної реєстрації. Після того, як державний реєстратор внесе належний запис в Єдиний державний реєстр, а нова редакція засновницького документу з’явиться на порталі Міністерства юстиції України, це буде означати, що всі проведені Вами зміни у складі учасників ТОВ набули законної сили. Тепер можна спокійно працювати далі.

Вспомните новость: Почему и как украинские предприниматели массово закрывают ФЛП

Отже, для того, щоб учасник примусово припинив участь в діяльності товариства з обмеженою відповідальністю необхідно на зборах найвищого органу управління проголосувати (не менше 50% загальної кількості присутніх) за виключенням учасника, що не справляється зі своїми обов’язками, підготувати відповідний пакет документів і зареєструвати відповідні зміни у відповідному органі державної реєстрації.

Рекомендуємо ретельно і зважено підходити до питання примусового виключення учасника, оскільки, як правило, такі учасники чинять опір і оспорюють такі рішення, а тому необхідно добре продумувати стратегію виключення, зібрати усі необхідні і належні докази провини учасника і заручитися підтримкою професійних юристів, щоб надалі спокійно здійснювати господарську діяльність ТОВ в колі добросовісних учасників.

Автор консультації: юрист, Юрій Усманов

Джерело: Правова Консультація

  • 9741

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 9741

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные консультации

    Смотреть все консультации
    Смотреть все консультации
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст