Головна Блог ... Консультації від юристів Як підготувати підприємство до обшуку

Як підготувати підприємство до обшуку

Відключити рекламу
 - tn1_0_46856000_1542145128_5beb4468726a0.png

Останнім часом стикаюсь із ситуацією, коли просять приїхати на обшук незнайомого підприємства. Це трапляється тоді, коли керівництво підприємства не чекало приходу правоохоронців та зовсім не готувалося до обшуку.

Звичайно, майже на кожному підприємстві працює юрисконсульт, який може бути фахівцем у господарському, податковому законодавстві, але він навряд чи має великий досвід у кримінальному процесуальному законодавстві.

Як нещодавно визнав один слідчий ДФС, обшук – це інструмент впливу. Тому для зменшення цього «впливу» раджу керівникам підприємств заздалегідь готуватися до цього неприємного заходу.

Отже, як підготувати підприємство до обшуку.

1 Перше, що треба зробити підприємству, – укласти договір про надання правової допомоги із адвокатським об’єднанням. Так, саме з адвокатським об’єднанням, а не одним адвокатом!

Тільки адвокатське об’єднання зможе забезпечити виїзд на обшук одразу десятка адвокатів. Бажано, щоб це адвокатське об’єднання спеціалізувалось на захисті підприємств від кримінального переслідування.

Особливо це потрібно для підприємств, які володіють великою кількістю приміщень, магазинів, складів, розташованих за різними адресами.

Укласти договір із адвокатським об’єднанням потрібно для того, щоб знати куди дзвонити у випадку приходу правоохоронців. Шукати в Інтернеті адвокатів, коли спецназ ламає двері, вже запізно.

Крім того, для допуску на обшук адвокати повинні мати підготовлені документи, що підтверджують їх повноваження. Такі документи адвокату вкрай складно готувати за кермом автомобіля по дорозі на обшук, не знаючи хоча б точної назви підприємства.

За загальним правилом адвокат повинен приїхати на обшук протягом 30-45 хвилин з моменту дзвінка клієнта. Якщо клієнт шукає адвоката під час обшуку, він приїде не раніше ніж через 1,5-2 години після початку обшуку.

2 . Також необхідно провести із працівниками інструктаж-семінар на тему «Як вести себе під час обшуку». Під час обшуку персонал підприємства може скоїти велику кількість помилок, які в подальшому значно утруднять захист Вашого підприємства у кримінальному провадженні.

Не підготовлений персонал підкоряється слідчому, а не керівнику або адвокату. Доволі часто по приїзду на підприємство адвокат застає переляканих працівників, у яких забрали особисті телефони та загнали в одну кімнату.

Особливо важливо роз’яснити співробітникам підприємства правило щодо заборони давати слідчому будь-які неузгоджені з адвокатом пояснення під час обшуку. Обшук – не є допитом!

3. Зберігайте електронні документи, файли на віддаленому сервері. Це є головним питанням безпеки Вашого підприємства.

Гарний обшук – це обшук, на якому нічого не знайдено!

Привчить працівників не зберігати файли на робочому столі комп’ютерів.

Якщо слідчий, знайде на комп’ютері будь-які файли, які можуть бути для нього цікавими, він обов’язково вилучить системний блок (ноутбук). Повертати вилучену комп’ютерну техніку складно та довго.

4. Не зберігайте на підприємстві документів, вилучення яких для Вас є небажаним.

Якщо Ви вважаєте, що отримання правоохоронцями яких-небудь оригіналів документів зашкодить Вашому підприємству, не чекайте поки їх вилучать під час обшуку. Сховайте ці документи у банківських комірках. До дому також не треба їх нести, так як обшук на підприємстві часто проходить одночасно з обшуками житла керівництва підприємства.

5. Не зберігайте на підприємстві великої кількості готівки. Якщо слідчий її знайде, не сумнівайтеся, він її вилучить. Більше того, він може не захотіти детально описати кожну купюру в протоколі обшуку. Після чого, повернути готівку може бути вкрай складно (якщо не неможливо).

6. Пам’ятайте! «Необлікований» на складі товар може бути вилучений слідчим ДФС під час обшуку. Іноді це є головною метою обшуку. І це може стати для Вас великою проблемою!

Тому Ви повинні мати належним чином оформлені документи, які підтверджують законність придбання всього товару, який знаходиться на складах підприємства.

7. І на останок, встановіть приховані відеокамери та якісні залізні двері. Камери повинні бути обов’язково приховані, інакше їх або зламають або заклеють. Залізні двері нададуть Вам декілька хвилин перед початком обшуку. Однак, заздалегідь визначтесь чи потрібен Вам цей час для підготовки до обшуку. Якщо Вам нічого ховати, відкривайте двері відразу, не чекайте поки їх зламають.

Автор консультації: Адвокат Вадим Семенов, ALGIZ

  • 3101

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 3101

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні консультації

    Дивитись всі консультації
    Дивитись всі консультації
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст