Головна Блог ... Новини Як підготувати авто до поїздки за кордон: технічна та бюрократична сторона Як підготувати авто до поїздки за кордон: технічна...

Як підготувати авто до поїздки за кордон: технічна та бюрократична сторона

Відключити рекламу
Як підготувати авто до поїздки за кордон: технічна та бюрократична сторона - 56c5a1392aefc56824de9dfce0ac5c20.jpg
Ще рік тому для більшості українців досвід виїзду за кордон на авто був першим. Тоді не було часу на ретельну підготовку чи пошук усієї необхідної інформації.
Тож нерідко траплялися ситуації, коли люди дізнавалися про необхідність страхування безпосередньо під час перетину кордону.
Проте минув рік, і, завдяки старанням наших захисників із ЗСУ, українці можуть спокійно планувати та готуватися до поїздки заздалегідь.
Питання страхування при перетині кордону на власному автомобілі досі є актуальним, тому експерт зі страхування Дар’я Горбач під час вебінару «Зелена Картка. Що важливо знати та як використовувати» розповіла, як підготуватися до поїздки за кордон.
А щоб почуватися безпечно за кордоном і не перейматися, що щось може вийти з ладу, рекомендуємо придбати карту технічної підтримки-Assistance. Вона включає евакуацію при ДТП або при поломці, заміну пошкоджено колеса, запуск двигуна, доставлення пального, аварійне відкриття дверей та навіть оплату таксі, готелю тощо.
Крім технічної сторони, важливою при перетині кордону на автомобілі залишається і документальна складова. Тут вам потрібно подбати про наявність усіх необхідних документів. Ось найголовніше, на що фахівці радять звернути увагу.
Далі детальніше зупинимося на останньому пункті.
Міжнародний сертифікат Зелена картка — обов’язковий документ для поїздок за кордон на власному авто. Це свого роду автоцивілка, але для виїзду за межі країни. Виплата страхового відшкодування по Зеленій картці здійснюється потерпілим третім особам за шкоду, заподіяну майну і здоров’ю третіх осіб.
Для прикладу, якщо ви будете винуватцем ДТП, то страхова компанія зможе компенсувати витрати на лікування та ремонт його авто потерпілого.
Сама ж сума страхового відшкодування встановлюється відповідно до законодавства країни, де стався страховий випадок, тобто ліміт виплати будуть залежати від лімітів обов’язкового страхування цивільноправової відповідальності тієї країни, де відбулася ДТП.
Наприклад, ліміт по матеріальній шкоді в Польщі складає 1 млн євро, а в Іспанії — 15 млн євро, у Великобританії це 1 млн фунтів.
Наявність цього страхування є обов’язковою передумовою для водіїв, які планують виїхати за кордон на власному автомобілі.
«Якщо такого водія за кордоном зупиняє місцева поліція, перевіряє поліс і виявляє, що він фальшивий / фальсифікований, з вичерпаним терміном дії або його взагалі немає., водія чекає чималенький штраф, автомобіль же, швидше за все, відправиться на штрафмайданчик. У певних випадках можливий навіть сценарій, коли водій буде затриманий і відправлений до в’язниці до з’ясування всіх обставин справи», — зауважує експертка зі страхування Горбач.
Суми штрафу за відсутність поліса:
«І це лише вказана сума штрафів без скоєння ДТП незастрахованим транспортним засобом. Тому ми наполегливо просимо наших громадян завчасно купувати поліс страхування та дотримуватися правил дорожнього руху за кордоном, тому що штрафи в Європі дійсно чималі», — каже експертка.
З 1 вересня 2022 року страховики, повні члени МТСБУ, розпочали укладати електронні договори міжнародного страхування.
Важливо пам’ятати, що електронні договори міжнародного страхування починають діяти не раніше 00 годин доби, наступної за днем укладання договору.
Тобто не можна буде укласти такий договір «сьогодні на сьогодні». Тому оформлювати страхування краще хоча б за один день до поїздки.
При цьому перед виїздом за кордон вам треба буде видрукувати та зберігати сертифікат у паперовому форматі.
Якщо органи, що здійснюють контроль зафіксують відсутність під час перевірки у водія транспортного засобу видрукованого екземпляра сертифіката, чинного на дату перевірки, подальший рух такого транспортного засобу може бути заборонений, а на його водія накладено штраф відповідно до законодавства країни відвідування.
Користуйтеся консультацією: Страхове відшкодування: питання і відповіді
Правила, яких слід дотримуватися при друкуванні сертифіката:
«Хочу додати, що на практиці деякі країни все ж таки вимагають саме зелений бланк, оскільки для них незвично бачити білий. Саме на цей випадок міжнародне страхове бюро надало роз’яснення, що країни-члени системи визнають наші електронні Зелені картки», — каже експертка.
Це роз’яснення є у всіх страховиків, що видають Зелені картки. Страхова компанія має надіслати його вам під час оформлення договору страхування. Роз’яснення двомовне, написане українською та англійською мовами.
Якщо прикордонники надалі не пропускають і не визнають електронну Зелену картку, потрібно зайти на сайт МТСБУ і ввести номер карти або номер вашого авто та показати прикордоннику, що цей поліс є в базі Моторного Бюро.
Також можна зателефонувати в страхову компанію, де ви купували Зелену картку, повідомити пункт перетину та прізвище або номер прикордонника, та, за потреби, передати телефон прикордоннику.
Джерело: Finance.ua

  • 1978

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 1978

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст