Головна Блог ... Консультації від юристів Як перевірити, чи можна виїхати за кордон?

Як перевірити, чи можна виїхати за кордон?

 • Автор: 

  Автор не вказаний

 • 2

 • 2

 • 28930

Відключити рекламу
 - tn1_0_36739300_1542551800_5bf178f859b80.jpg

Перед тим, як поїхати за кордон у нас виникають запитання: чи не заборонять мені виїзд з України з непогашеним кредитом, тобто, чи є заборона виїзду за кордон боржникам банків, або чи можна виїхати за кордон якщо є кредит? Турбують і такі питання, як борги за аліментами і штрафами ПДР при перетині кордону, за комуналку та й взагалі, які є обмеження виїзду за кордон у 2018 році, чи діє на практиці заборона виїзду за кордон при виконавчому судовому впровадженні щодо громадянина, чи може реально судова заборона на виїзд за кордон перешкодити виїзду? Чи стосується все це безвізу? І так далі, розповідає za-kordon.in.ua

Як перевірити, чи є заборона виїзду за кордон?

До кінця 2017 року ми мали чудову можливість отримати відповідь на це питання онлайн, не виходячи з дому у формі електронного запиту на сайті Державної прикордонної служби України.

Але, нажаль, більше це неможливо! За повідомленням сайту ДПСУ від 19.09.2017 року, подання запиту на отримання цієї інформації з 2018 року надається тільки за письмовим запитом на інформацію (поштовим зв’язком по системі Укрпошта або особисто — до громадської приймальні Адміністрації Державної прикордонної служби України).

Ось бланк заяви та пояснення до неї (інформація надається безкоштовно):

Заява стосовно перетинання особою державного кордону (2018)

Шановні громадяни України, іноземці та особи без громадянства, звертаємо Вашу увагу, що інформація про:

 • перетинання державного кордону України громадянами;
 • можливе існування стосовно громадянина тимчасового обмеження у праві виїзду за кордон;
 • можливе існування стосовно іноземця та особи без громадянства рішення про заборону в’їзду;
 • регулюється Законом України “Про захист персональних даних”.

На виконання вимог вищезазначеного Закону, звернення (запит) повинно подаватися у письмовій формі із зазначенням таких реквізитів: прізвище, ім’я та по батькові, місце проживання (місце перебування), реквізити документа, що посвідчує особу, яка подає звернення (запит) (для фізичної особи-заявника), а у разі звернення представника фізичної особи – за наявності письмової згоди від особи стосовно якої запитується інформація.

Звернення з вищевказаних питань необхідно подавати особисто та/або направляти письмово (запечатане у конверт) на адресу Головного центру обробки спеціальної інформації Державної прикордонної служби України (поштова адреса: вул. Володимирська, 26, м. Київ, 01601).

Читайте статтю: Аналітичний огляд окремих рішень ЄСПЛ щодо заборони дискримінації

Головний центр обробки спеціальної інформації

Державної прикордонної служби України

від

(П.І.Б., громадянство, дата народження,

реквізити паспортного документу)

(адреса проживання)

Заява

Прошу Вас надати інформацію про перетинання мною державного кордону України за період з .. по ...

Додаток на аркушах.

(ксерокопія документа, який посвідчує особу)

2.

(дата) (підпис)

Що потрібно знати при виїзді за кордон боржникам банків?

Заборонити виїзд за межі країни можна тільки в судовому порядку за заявою виконавця (це може бути держава), і тільки в тому випадку, якщо позичальник ухиляється від виконання своїх зобов'язань!

Хоча законодавством чітко визначено, хто і в яких випадках може встановлювати заборону виїзду за кордон боржникам, однак на практиці суди не завжди дотримуються встановлених норм.

Якщо у Вас є кредит і час від часу Ви допускаєте прострочення, то заборони на виїзд за межі України боятися не варто.

Якщо по Вашому кредиту є рішення суду на стягнення заборгованості, і Ви неодноразово отримували лист від виконавця, то відповідно до законодавства суд негайно розглядає заяву про заборону на виїзд за кордон без виклику чи повідомлення Вас. І в цьому випадку заборона на виїзд за межі України може виявитися для Вас несподіванкою.

Як виїхати за кордон з боргами за аліментами?

Від 6 лютого 2018 року вступив в дію Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів». Всі впроваджені законом обмеження стосуються осіб, які мають сукупну аліментову заборгованість за понад 6 місяців.

Раніше державний виконавець відносно таких осіб був зобов’язаний звертатися до суду з поданням про обмеження таких осіб щодо виїзду закордон. Тепер державний виконавець згідно із своїм рішенням стосовно особи, яка має сукупну заборгованість за понад 6 місяців, має право без вердикту суду прийняти рішення відносно обмеження права виїзду закордон.

Після сплати заборгованості по аліментах, ці обмеження будуть переглянуті.

Заборона виїзду за кордон по штрафам за порушення правил дорожнього руху (ДАЇ, поліція), або за боргами за комунальні послуги

Дійсно, трапляються випадки, коли на кордоні не пустили боржників за штрафами ПДР, або за боргами за комунальні послуги. Наприклад, за словами юристів рішення про невиїзд суди штампують вже пачками, немов на ксероксі.

Але, головне: для заборони виїзду за кордон необхідне судове рішення (іменем України) щодо обмеження боржника у його конституційному праві вільного пресування (виїзду за кордон).

Як перевірити, чи не заборонено судом виїзд за кордон?

Нажаль, єдиної державної судової бази даних з цього питання у мережі Інтернет не існує, тому потрібно звернутися до Адміністрації Державної прикордонної служби України (див. початок статті).

Читайте статтю: Ввезення на територію України автомобіля іноземної реєстрації особою з подвійним громадянством: ухилення від сплати митних платежів

Як оскаржити заборону виїзду за кордон?

Якщо ви дізналися, що суд заборонив вам покидати територію України, необхідно оскаржити заборону до апеляційного суду. Строк оскарження - 5 днів з моменту отримання копії судового рішення про заборону виїзду. Нажаль, суди не завжди належним чином досліджують докази та в більшості випадків прислухаються до доводів державних виконавців.

Щодо вашого захисту:

- підставою для винесення ухвали про заборону виїзду закордон має бути не тільки факт наявності у боржника заборгованості, але і факт умисного ухилення від виконання рішення суду про стягнення такої заборгованості.

Для оскарження судового рішення про заборону виїзду рекомендується звернути увагу на наступні запитання:

Чи дійсно боржник ухиляється від виконання своїх зобов’язань?

Ухилення від виконання рішення суду не може бути умисним, якщо боржник немає коштів оплатити борги.

Чи ухиляється боржник від викликів державного виконавця? Зазвичай державні виконавці вказують, що боржник ухиляється від виконання рішення суду, оскільки не з’являється на виклики державного виконавця. Проте дуже часто виконавець надсилає виклики на помилкову адресу і боржник їх взагалі не отримує. В такому випадку неявка до державного виконавця не може вважатися умисною. Слід зазначити, що інколи боржник навіть не знає про наявність виконавчого провадження.

Читайте статтю:Багатостороння конвенція MLI: дія інструменту щодо України

 • 28930

  Переглядів

 • 2

  Коментарі

 • 28930

  Переглядів

 • 2

  Коментарі


 • Відключити рекламу

  Спасибо

  06.04.2019 01:08

  Якщо дуже треба, то вже можна онлайн замовити довідку. що нема обмежень для виїзду з України.  

  26.07.2019 15:05

  Залиште Ваш коментар:

  Додати

  КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

  • Безкоштовна консультація

   Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

  • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

   Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

  • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

   Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

  • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

   Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

  Популярні консультації

  Дивитись всі консультації
  Дивитись всі консультації
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст