Головна Блог ... Консультації від юристів Як безпечно придбати автомобіль: довіреність, техпаспорт або договір купівлі-продажу? Як безпечно придбати автомобіль: довіреність, техп...

Як безпечно придбати автомобіль: довіреність, техпаспорт або договір купівлі-продажу?

Відключити рекламу
 - tn1_yak_bezpechno_pridbati_avtomobil_dovirenist_tehpasport_abo_dogovir_kupivli_prodagu_5e677e4544503.jpg

Придбання автомобіля завжди хвилююча обставина, потрібно: визначитися з ціною, маркою і моделлю, комплектацією, кольором та багатьма іншими дрібницями. Хтось може собі дозволити купити автомобіль з салону, а той у кого така фінансова спроможність відсутня, поглядає в бік ринку вживаних автомобілів. Як тільки визначилися з перерахованими тонкощами, відразу ж виникає найскладніше питання для більшості потенційних автовласників України: «купувати за дорученням, або обмежитися покупкою по техпаспорту?!».

Зміст:

Якщо придбання нового автомобіля для більшості асоціюється з тим, що потрібно з автомобільним салоном укладати договір купівлі-продажу, а після звертатися в Сервісний центр МВС і проходити процедуру державної реєстрації (постановка на облік, отримання свідоцтва про державну реєстрацію транспортного засобу та комплекту державного номерного знаку), то з укладенням аналогічної угоди на ринку вживаного автомобільного транспорту все інакше.

Переважна більшість потенційних покупців на вторинному ринку автомобільного транспорту не розглядають закріплення купівлі договором купівлі-продажу. З питань на сайті Protocol.ua в розділі «безкоштовні консультації», які стосуються даної тематики, можна зробити висновок, що суспільство не бачить різниці між: покупкою автомобіля за договором купівлі-продажу, за дорученням або свідоцтвом про державну реєстрацію транспортного засобу (техпаспортом). Вважається, що укладення договору купівлі-продажу самий економічно невигідний і довгий метод, а тому від нього, як правило відмовляються. Не дарма існує прислів'я: «Скупий платить двічі».

У цій консультації зважимо всі за і проти, а так само визначимося з надійним і безпечним способом.

Придбання нового автомобіля (з салону).

покупка нового автомобіляКупуючи новий автомобіль, неможливо відступити від укладення договору купівлі-продажу з салоном. В даному випадку йде мова не про комісійні магазини і не програми Trade-in від автосалонів.

Відмінності нового автомобіля (з салону) від вживаного:

  • відсутній пробіг;
  • раніше не мав власника;
  • не була проведена процедура реєстрації в Сервісному центрі МВС;
  • немає техпаспорта і комплекту номерного знаку державного зразка.

Такий автомобіль купити за дорученням, а тим більше по свідоцтву про державну реєстрацію транспортного засобу (техпаспортом) не можна.

Як зареєструвати новий автомобіль (з салону)?

На сьогодні, послугу по проведенню процедури державної реєстрації транспортного засобу (першого встановлення на державний облік) на себе беруть автосалони, але якщо з певних причин власник нового авто хоче, або змушений провести цю процедуру особисто, то порядок наступний:

  • необхідно відвідати найближчий Територіальний сервісний центр МВС в його робочий день і час;
  • написати та подати заяву встановленого зразка (заповнюється в ТСЦ);
  • надати паспорт громадянина України (у разі надання ID-карти без наявних в безконтактному електронному носії відомостей про реєстрацію місця проживання разом надається довідка про реєстрацію місця проживання) або документ, що засвідчує особу і підтверджує його громадянство або спеціальний статус (в якому зазначено відомості про реєстрацію місця проживання);
  • надати оригінал реєстраційного номеру облікової картки платника податків;
  • надати документ, що підтверджує правомірність придбання, отримання, ввезення, митного оформлення транспортного засобу;
  • надати документ, де вказана вартість транспортного засобу (для первинної реєстрації транспортного засобу);
  • надати документ, на відповідність конструкції транспортного засобу встановленим вимогам безпеки дорожнього руху;
  • надати платіжні документи (квитанції), що підтверджують оплату адміністративної послуги та плату за бланкову і спеціальну продукцію;
  • в разі оформлення договору купівлі-продажу в ТСЦ, необхідно надати оціночну або середньо-ринкову вартість транспортного засобу і документ про сплату податку на дохід від продажу об'єкта рухомого майна (виняток становлять: легкові автомобілі, мотоцикли, мопеди. Необхідність надання оціночної або середньо-ринкової вартості і оподаткування виникає тільки в разі продажу / обміну протягом звітного (календарного) року більш ніж одного легкового автомобіля та / або мотоцикла, і / або мопеда).

Хто і чому купує вживані машини?

Купівля-продаж вживаних автомобілів має перевагу над купівлею нових (з салонів). Така закономірність не дивовижна, оскільки фінансова забезпеченість більшості громадян України на досить низькому рівні. Якщо поставити за мету скласти портрет покупця ринку вживаних автомобілів, то без сумніву можна стверджувати, що в переважній більшості це ті, хто в силу своєї фінансової спроможності не може подужати купівлю нового.

Аналізуйте судовий акт: Автомобіль не захистять від арешту за борги попереднього власника ні довіреність, ні договір у простій письмовій формі, якщо він не переоформлений у встановленому порядку (ВС/КЦС у справі № 683/2694/16-ц від 30 жовтня 2019 р.)

Купівля вживаного автомобіля по свідоцтву про державну реєстрацію транспортного засобу (техпаспорту).

купівля старої машини по техпаспорту26 вересня 2011 року було прийнято постанову Кабінету Міністрів України №1029, якою дозволили третім особам керувати автомобілем у відсутності його власника в салоні при наявності реєстраційного документа на транспортний засіб у такого водія. З цього моменту потреба в довіреності на керування транспортним засобом зникла і автомобілі на вторинному ринку все частіше стали купувати отримуючи на руки від колишнього власника свідоцтво про державну реєстрацію транспортного засобу (техпаспорт). Не поодинокі випадки, коли таким чином автомобіль змінює не тільки власника зі старого на нового по кілька разів поспіль, але і географію перебування, а новий власник в очі не бачив того, хто є таким за документами.

Купівля даним методом виглядає в більшості випадків так:

  • знайшли в інтернеті оголошення з прийнятною ціною, кольором, комплектацією, маркою і моделлю автомобіля;
  • зателефонували до продавця та домовились про огляд;
  • прибули на огляд. Спробували зробити розумний вигляд: задавали загальні питання, позаглядали куди змогли, оглянули машину приладом, який вимірює товщину лакофарбового покриття і попросили проїхатись;
  • під час тестової поїздки нічого не виявили і вирішили, що це ваш шанс, який упускати не можна. Потрібно брати.
  • заявили про бажання купівлі і почали домовлятися про ціну;
  • віддали продавцю суму щодо якої домовились;
  • отримали один комплект ключів (як правило другий відсутній) та свідоцтво про державну реєстрацію транспортного засобу (техпаспорт).

В більшості випадків автомобілі при таких швидких купівлях не доїжджають до СТО на яких було би детально оглянуто фахівцям та проведено комп'ютерну діагностику.

Користуйтеся консультацією: Нерастаможенные автомобили: можно ли ездить в Украине?

Не дивлячись на те, що ви вже передали кошти колишньому власникові, отримали комплект ключів, документи, безмежно щасливі придбанню та щиро вважаєте, що купівля-продаж між вами відбулася, то насправді радіти нічому. За кошти, які вже віддані за так звану покупку - ви отримали нічого більше ніж можливість користування (пересування), але це жодним чином не вплинуло на загальну суму від заявленої продавцем в сторону зменшення. Варто звернути увагу, що отримується можливість пересування виключно територією України. Для того, щоб в разі потреби виїхати за кордон, потрібно просити довіреність у власника (тієї особи, яка зазначена в документах) і далеко не факт, що це та сама людина, якій ви передавали гроші і в замін отримували документи з ключами.

Купуючи автомобіль по свідоцтву про державну реєстрацію транспортного засобу (техпаспортом), навіть, якщо все влаштовує по комплектації і вас запевняють, що машина не була в аваріях, а також ці слова підтверджує прилад, який вимірює товщину лакофарбового покриття, то це абсолютно не гарантія, що з документами все гаразд.

На превеликий жаль більшість поспішає при таких купівлях, не консультується з фахівцями і не намагається поглибитись в приховані нюанси. Приховані нюанси є основними причинами і проблемами, які швидко з'їдають радість від володіння щойно придбаним автомобілем.

Однозначно такий спосіб покупки несе максимальний ризик і слід розуміти, що його вибір невиправданий.

Юристи не називають його купівлею і тим більше не радять до використання.

Користуйтеся консультацією: Юридические последствия управления нерастаможенным авто

Чи можна придбати машину по свідоцтву про державну реєстрацію транспортного засобу (техпаспорту), яку неможливо перереєструвати?

Однозначно ні! В попередньому питанні була розглянута купівля автомобіля по свідоцтву про державну реєстрацію транспортного засобу (техпаспортом) і виражена думка з приводу того, що сам по собі спосіб несе невиправданий ризик, купівлею, як такою не є та не створює відстав для набуття права власності (не переходить від старого власника до нового). За своєю суттю, це не більше ніж користування за гроші.

Купівля автомобіля по свідоцтву про державну реєстрацію транспортного засобу (техпаспортом), який неможливо перереєструвати, це більш невиправдане і ризиковане заняття, ніж купівля по техпаспорту машини, яку готові та можуть перереєструвати.

Як правило в оголошенні про продаж такого автомобіля написано: «продаж тільки по техпаспорту», ​​«з обліку не знімається».

Відповідно віддавши кошти за такий автомобіль, ви приречені стати його власником.

Аналізуйте судовий акт: Довіренність за якою був придбаний "автомобіль" суд визнав удаваним правочином та визнав право власності повіреного на автомобіль (Пустомитівський районий суд Львівської області, суддя Данилів Є. О.).

Купівля вживаної машини за дорученням.

Така ж фікція, як і купівля автомобіля по свідоцтву про державну реєстрацію транспортного засобу (техпаспортом). Процедура нічим не відрізняється, крім додаткового платного відвідування нотаріуса у якого власне такий документ необхідно посвідчити.

Незважаючи на те, що в законі відсутнє виділення різновидів довіреностей, в народі існує звична вуху, своя градація:

  • стандартна - дає право користування (можливість управління) транспортним засобом. Потреба в ній зникла з 26 вересня 2011 року, коли було прийнято постанову Кабінету Міністрів України, якою дозволили третім особам керувати автомобілем у відсутності його власника в салоні при наявності реєстраційного документа на транспортний засіб у такого водія.
  • генеральна - відрізняється від попередньої додатковою наявністю права розпорядження. При наявності такої довіреності, щодо майна можна здійснювати наступні дії: відчуження (продаж, дарування, рента і т.д.), передача іншим особам у володіння та / або користування (оренда, застава, позика тощо), знищення або фізична відмова від майна.

Як зі стандартними, так і генеральними дорученнями можна здійснювати лише ті дії, право на вчинення яких надав довіритель.

Слід знати і пам'ятати, що будь-який з перерахованих видів довіреності можна передоручити лише в тому випадку, якщо це право передбачено первісною довіреністю (та, яка видана власником автомобіля). Другорядна довіреність не може мати обсяг повноважень і термін дії більше, ніж передбачено в основній (первісній). Довіреність можна в будь-який момент відкликати і для цього не потрібна згода довіреної особи. Відкликання первісного доручення тягне за собою недійсність всіх наступних.

Оформлення довіреності не створює права власності щодо довіреного майна, а лише надає тимчасове право користування. Максимум в окремих випадках право користування може бути доповнено правом розпорядження.

Дії спрямовані на перереєстрацією транспортного засобу придбаного за дорученням, можливі лише в тому випадку, якщо вони передбачені самою довіреністю.

При оформленні довіреності необхідно завжди звертатися до нотаріуса. Довіреність не може бути видана в простій письмовій формі.

Аналізуйте судовий акт: Видача довіреності на володіння автомобілем без належного укладення договору купівлі-продажу не вважається укладеним договором та не є підставою для набуття права власності на нього (Апеляц. суд Львівської області, справа № 450/2433/15, 12.04.17)

Чому не можна купувати машину по свідоцтву про державну реєстрацію транспортного засобу (техпаспорту) або довіреності?

Як вже з'ясували, отримання в руки техпаспорту, або нотаріально посвідченої довіреності не створює права власності щодо автомобіля і за своєю суттю не є дією пов'язаною з придбанням. Намагаючись придбати право власності в такий спосіб навмисне підштовхуєте себе на можливість потрапляння в неприємну ситуацію, або бути обманутим нечистим на руку продавцем.

Така угода в собі може нести безліч прихованих нюансів, які продавець умисно від вас ховає, або не озвучує тому, що в силу своєї правової необізнаності, питання від вас не надходило, а всі обставини навколо будуть говорити про те, що угода ідеальна, продавець порядний і підозрілі чинники відсутні.

Приховані нюанси, які попередній власник може від вас приховати:

  • застава - наприклад колишній власник міг взяти іпотеку на нерухомість (оформити будь-який інший договір) і в якості гарантії виконання своїх зобов'язань перед банком (іншою особою) передав в заставу автомобіль, який щойно вам нібито продав. У реєстрі обтяжень щодо такого автомобіля буде стояти заборона на відчуження до моменту, поки не будуть виконані всі зобов'язання за договором іпотеки (будь-якого іншого договору в якому даний автомобіль є заставою). Якщо продавець не порядний і вас не попередив про це, то подібну інформацію можна отримати звернувшись до найближчого нотаріуса, або сервісний центр МВС. Краще цим не нехтувати та володіти такою інформацією заздалегідь, щоб встигнути відмовитися від угоди до передачі коштів. У разі неплатоспроможності продавця за договором в якому автомобіль є заставою, на автомобіль буде накладено арешт з подальшим відчуженням. Такі автомобілі оголошуються в розшук, про те, що ви більше не щасливий користувач, повідомить найближчий патрульний екіпаж поліції.
  • арешт - коли починається даний етап, то значить, що стадія із заставою пройшла і в даному випадку не успішно для вас, якщо не встигли відмовитися від угоди і передали кошти продавцю. Цілком можливо ви вже здійснювали купівлю на стадії арешту, а тому маєте всі шанси позбутися автомобіля при першому ж виїзді на дороги загального користування.
  • кредит - автомобіль, який щойно придбали, може бути придбано в кредит. На день придбання кредитний договір може бути чинним та мати прострочені платежі. Такий автомобіль не можна купити / продати без узгодження з банком, а також не можна буде в разі потреби на себе перереєструвати до погашення всіх зобов'язань перед банком (крім випадків, коли банк не проти зміни власника і дав на це письмовий дозвіл). Свідоцтво про державну реєстрацію транспортного засобу (техпаспорт) в графі особливі відмітки завжди містить позначку: «заборонено відчуження». Продавець може запевняти, що кредит давно закритий, а техпаспорт не змінював на новий, або не встиг цього зробити.
  • викрадення (угон) - автомобіль може продавати не його власник, а документи, які пред'являють підробленими. При відсутності спеціальних знань і доступу до баз даних в яких міститься така інформація, виявлення даного нюансу зводиться до нулю.
  • двійник - автомобіль може бути раніше викрадений, або привезений з-за кордону і щоб не проходити процедуру розмитнення і ухилитися від сплати податків і зборів, знаходять аналогічний по марці, моделі і кольору автомобіль, роблять дублікат комплекту номерного знаку та підроблюють техпаспорт. Відрізнити автомобіль двійник від справжнього, без перевірки по базах даних неможливо.

Описати всілякі схеми і нюанси, які можуть зустрітися на практиці неможливо. Акцент зроблено переважно на ті, які найчастіше зустрічаються.

Оскільки при такій псевдо купівлі право власності не переходить від старого власника до нового, то справжній власник має право розпоряджатися своїм майном, як завгодно: подарувати, продати, здати в оренду і тд.

Техпаспорт / Довіреність ≠ Власність

Як придбати автомобіль і чому договір купівлі-продажу єдиний правильний спосіб?

Придбаючи майно, кожен з нас прагне отримати комплекс майнових та немайнових прав і обов'язків з яких складається право власності.

Згідно пункту 3 частини першої статті 208 Цивільного кодексу України, в письмовій формі належить вчиняти правочини фізичних осіб між собою на суму, що перевищує у двадцять і більше разів розмір неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.

Пунктом 5 підрозділу 1 розділу XX Податкового кодексу України встановлено, що неоподаткованим мінімумом доходів громадян є грошова сума в розмірі 17 гривень.

Угоди в яких сума перевищує 340 гривень (що дорівнює 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян), підлягає вчиняти у письмовій формі.

Відповідно до частини першої статті 210 Цивільного кодексу України, правочин підлягає державній реєстрації лише у випадках, встановлених законом. Такий правочин є вчиненим з моменту його державної реєстрації.

Відповідно до частини першої статті 34 Закону України «Про дорожній рух», державна реєстрація транспортного засобу полягає у здійсненні комплексу заходів, пов'язаних з перевіркою документів, які є підставою для здійснення реєстрації, а також відсутність будь-яких обтяжень, в тому числі за даними Державного реєстру обтяжень рухомого майна, звіркою і, при необхідності, дослідженням ідентифікаційних номерів складових частин та оглядом транспортного засобу, оформленням і видачею реєстраційних документів та номерних знаків.

Відповідно до частини першої статті 316 Цивільного кодексу України, правом власності є право особи на річ (майно), яке вона здійснює відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб.

Стаття 317 Цивільного кодексу України, встановлює, що власнику належать права володіння, користування і розпорядження своїм майном. На зміст права власності не впливають місце проживання власника та місцезнаходження майна.

Правом володіння є право фактичного, фізичного та господарського впливу на річ (майно).

Право володіння притаманне тим речам, які знаходяться у власності.

Власність = Володіння

Правом користування є можливість власника та / або інших осіб вилучати з речі її корисні властивості, привласнення плодів і доходів, принесених річчю для задоволення своїх потреб.

Правом розпорядження є можливість власника визначати юридичну і фактичну долю майна, а саме: відчуження (продаж, дарування, рента і т.д.), передача іншим особам у володіння та / або користування (оренда, застава, позика тощо) , знищення або фізичний відмови від майна.

Єдиний спосіб придбання права власності на автомобіль - це оформлення договору купівлі-продажу.

Згідно статті 655 Цивільного кодексу України, за договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов'язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов'язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму .

Право власності = Володіння + Користування + Розпорядження

При передачі/отриманні свідоцтва про державну реєстрацію транспортного засобу (техпаспорту) на автомобіль передається виключно право користування.

При посвідченні довіреності на автомобіль в класичних випадках передається право користування, але в деяких випадках це право може бути доповнено правом розпорядження.

Право власності ≠ Володіння - Користування + Розпорядження

Де можна укласти договір купівлі-продажу транспортного засобу?

документи для переоформлення автоДоговір купівлі-продажу транспортного засобу можна укласти, як у нотаріуса, так і в територіальному сервісному центрі МВС.

Оскільки діями по проведенню державної реєстрації/перереєстрації транспортних засобів уповноважені тільки територіальні сервісні центри МВС, то раціональніше віддати перевагу їм.

У разі купівлі автомобіля не в регіоні своєї реєстрації (прописки), можна звернутися в найближчий територіальний сервісний центр МВС для проведення дій пов'язаних з перереєстрацією транспортного засобу та отримання комплекту номерного знаку свого регіону.

Які документи потрібно подати для перереєстрації автомобіля?

Для реєстрації (перереєстрації) транспортних засобів усіх категорій вітчизняного виробництва та країн СНД необхідно подати:

  • заяву встановленого зразка (заповнюється в ТСЦ);
  • паспорт громадянина України (у разі надання ID-карти без наявних в безконтактному електронному носії відомостей про реєстрацію місця проживання разом надається довідка про реєстрацію місця проживання) або документ, що засвідчує особу і підтверджує її громадянство або спеціальний статус (в якому зазначено відомості про реєстрацію місця проживання);
  • реєстраційний номер облікової картки платника податків;
  • документ, що підтверджує правомірність придбання, отримання, ввезення, митного оформлення транспортного засобу;
  • документ, на відповідність конструкції транспортного засобу встановленим вимогам безпеки дорожнього руху;
  • платіжні документи (квитанції), що підтверджують оплату адміністративної послуги та плату за бланкову і спеціальну продукцію;
  • в разі оформлення договору купівлі-продажу в ТСЦ, необхідно надати оціночну або середньо-ринкову вартість транспортного засобу і документ про сплату податку на дохід від продажу об'єкта рухомого майна (виняток становлять: легкові автомобілі, мотоцикли, мопеди. Необхідність надання оціночної або середньо-ринкової вартості і оподаткування виникає тільки в разі продажу / обміну протягом звітного (календарного) року більш ніж одного легкового автомобіля та / або мотоцикла, і / або мопеда).

Для реєстрації (перереєстрації) транспортних засобів усіх категорій іноземного виробництва необхідно подати:

  • заяву встановленого зразка (заповнюється в ТСЦ)
  • паспорт громадянина України (у разі надання ID-карти без наявних в безконтактному електронному носії відомостей про реєстрацію місця проживання разом надається довідка про реєстрацію місця проживання) або документ, що засвідчує особу і підтверджує її громадянство або спеціальний статус (в якому зазначено відомості про реєстрацію місця проживання);
  • реєстраційний номер облікової картки платника податків;
  • документ, що підтверджує правомірність придбання, отримання, ввезення, митного оформлення транспортного засобу;
  • документ, на відповідність конструкції транспортного засобу встановленим вимогам безпеки дорожнього руху;
  • платіжні документи (квитанції), що підтверджують оплату адміністративної послуги та плату за бланкову і спеціальну продукцію;
  • в разі оформлення договору купівлі-продажу в ТСЦ, необхідно надати оціночну або середньо-ринкову вартість транспортного засобу і документ про сплату податку на дохід від продажу об'єкта рухомого майна (виняток становлять: легкові автомобілі, мотоцикли, мопеди. Необхідність надання оціночної або середньо-ринкової вартості і оподаткування виникає тільки в разі продажу / обміну протягом звітного (календарного) року більш ніж одного легкового автомобіля та / або мотоцикла, і / або мопеда).

Яка вартість перереєстрації автомобіля?

вартість перереєстрації автомобіляДля транспортних засобів усіх категорій вітчизняного виробництва та країн СНД або окремих агрегатів (з видачею номерного знака) - орієнтовна ціна 550 грн. (Надання адміністративної послуги - 152,63 грн .; виготовлення комплекту державного номерного знака - орієнтовна ціна 178,20 грн .; виготовлення бланка свідоцтва - 219 грн.).

Для транспортних засобів усіх категорій іноземного виробництва або окремих агрегатів (з видачею номерного знака) - орієнтовна ціна 590 грн. (Надання адміністративної послуги - 190,15 грн .; виготовлення комплекту державного номерного знака - орієнтовна ціна - 178,20 грн .; виготовлення бланка свідоцтва - 219 грн.).

Як довго відбувається процедура перереєстрації автомобіля?

Процедура перереєстрації транспортного засобу відбувається протягом робочого дня з моменту подачі заяви.

Короткий висновок: автомобіль вважається таким, що придбаний, після укладення договору купівлі-продажу та проходження процедури державної реєстрації.

Отримання довіреності та / або техпаспорта за гроші, не є діями пов'язаними з купівлею, як наслідок право власності не набувається.

Юридичний ресурс «Протокол» («Protocol») сподівається, що дана консультація була для вас корисною і допомогла у вирішенні труднощів. На нашому сайті «Протокол» («Protocol») ви завжди зможете знайти юриста, який надасть кваліфіковану, своєчасну і якісну правову допомогу за доступною ціною. Для того, щоб підібрати фахівця, необхідно скористатися сервісом «Тендер на юридичну послугу». Вирішуйте свої правові проблеми тут і зараз.

Використання тексту консультації без посилання на автора забороняється та переслідується законом.

Консультацію підготував: ©Адвокат Руденко Артем Олександрович

Джерело: юридичний ресурс Протокол

  • 85801

    Переглядів

  • 2

    Коментарі

  • 85801

    Переглядів

  • 2

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Завжди вважала, що передача техпаспорта - це називається "дали покататися", а воно ось як, хтось таким чином "купляє-продає".

    13.07.2021 04:58

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні консультації

    Дивитись всі консультації
    Дивитись всі консультації
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати