Головна Блог ... Консультації від юристів Водії, не попадіться на НОВУ уловку поліції

Водії, не попадіться на НОВУ уловку поліції

Відключити рекламу
 - 5f086752db1d7ce6e05b0201f23e6228.jpg

Ну, що ж, дочекалися: Кабмін повністю легалізував китайські несертифіковані тести, які визначають наявність наркотиків в крові водія.

По суті, винайшли легальний спосіб практично кожного водія зробити наркоманом і забрати на рік права. А заодно і спосіб кратно збільшити надходження до бюджету за рахунок штрафу 17 000 грн, який може вирости до 34 000 або 51 000 грн, а через рік, коли ви прийдете складати екзамен в реєстраційний центр, то там із вас знову стягнуть майже таку ж суму.

Якщо ви недосвідчений водій або вірите казкам про добрих поліцейських – це відео допоможе вам не потрапити в халепу і розібратися на прикладах моїх справ, зафільмованих на бодікамери, до яких хитрощів та провокацій вдаються поліцейські, щоб збити штраф та заробити собі показник.

Також є можливість підписати зі мною особистий договір про цілодобову юридичну підтримку, з можливістю супроводження та виїзду в ТЦК, поліцію або суди.

СПРАВОЧНИК: Таблица времени выведения алкоголя и юридическая ответственность: когда можно садиться за руль

ПОСТАНОВА КАБМІНУ

13 червня 2024 року Кабмін вніс зміни до постанови № 1103 від 17 грудня 2008 року про «Порядок направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння».

Суть змін у тому, що огляд водія на стан наркотичного сп’яніння в закладі охорони здоров’я може проводитися із застосуванням експрес-тестів на вміст наркотичного засобу в організмі особи.

А якщо такий тест дає позитивний результат, то після цього обов'язковим є підтвердження наявності наркотичного засобу або психотропної речовини лабораторним дослідженням.

Тобто, якщо тест показав позитивний результат, то повинні обов’язково провести лабораторне дослідження. Все ніби чітко.

Користуйтеся консультацією: Судово-медична експертиза алкогольного та наркотичного сп'яніння

А ДЕ Ж ПІДСТУП?

У лікарнях і до цього використовували експрес-тести невідомого походження замість лабораторного дослідження, хоча це прямо заборонено постановою, а суди визнавали водіїв винними. Логіка проста: якщо погодився пройти, значить винний.

А як ви гадаєте, коли навіть Кабмін дозволив використовувати несертифіковані експрес-тести, то чи будуть лікарі проводити лабораторне дослідження?

У мене нуль сумнівів: зловживання будуть поголовними, а кількість штрафів та водіїв, позбавлених водійських прав, збільшиться в рази.

Як цьому протистояти, які основні тонкощі та хитрощі поліцейських – розповім за 20 секунд, а зараз покажу думку моїх читачів щодо подібних тестів. Це коментар під моєю публікацією у ФБ:

«Колись для профілактики захотілось провірити сина підлітка і тест показав вміст наркотичного засобу, а він категорично відмовився. Я купую ще один і роблю собі і що ви думаєте показав що я вживаю анфетамін. Я рік це точно навіть жодної таблетки не пила. Тому це так є».

Користуйтеся консультацією: Чому і де не можна пити алкоголь і що Вам за це буде

ХИТРОЩІ ПОЛІЦЕЙСЬКИХ

Перше. Згідно зі згаданою постановою Кабміну, огляду на стан наркотичного сп’яніння підлягають водії, щодо яких у поліцейського є підстави вважати, що вони мають ознаки наркотичного сп'яніння, а це:

  • звужені чи дуже розширені зіниці, які не реагують на світло;
  • сповільненість або навпаки підвищена жвавість чи рухливість ходи, мови;
  • почервоніння обличчя або неприродна блідість обличчя.

Фактично, такі ознаки можуть бути виявлені у будь-якої людини в силу її фізіологічних особливостей або втомленості, не кажучи вже про водіїв, які можуть безперервно знаходитись за кермом по 10 годин та не спати всю ніч.

Огляд водія проводиться у найближчій до місця зупинки автомобіля лікарні. Тому, якщо поліцейський пропонує вам пройти огляд та проїхати у лікарню навіть за 30-40 км – відмовлятись не раджу. Просто зазначте, щоб везли до найближчої, як визначено постановою. Категорична та безпідставна відмова поліцейського виконати вашу вимогу відвести до найближчого медзакладу, слугуватиме підставою для закриття справи: такі випадки у моїй практиці неодноразові.

Але не наводьте їм доводи невинуватості, типу, що ви ніколи не вживали наркотичні засоби чи до лікарні їхати далеко, у вас немає часу та ви поспішаєте. Бо за таких обставин ви приречені: оформлять відмову від освідування, що прирівнюється до керування у стані наркотичного сп’яніння.

Зрозуміло, що ознаки наркотичного сп’яніння поліцейський виявляє формально, виходячи з втомленого вигляду водія. Непоодинокі випадки, коли, не виявивши ознак наркотичного сп’яніння, поліцейські під відеозапис задають провокаційні запитання, наприклад: «Давно вживали наркотики? Коли останній раз курили травку?».

Тож якщо вирішили відмовитись від огляду в лікарні, то чітко кажіть про відсутність у вас встановлених законом ознак наркотичного сп’яніння та безпідставність вимог поліцейського. Запропонуйте посвітити ліхтариком і зафіксувати на бодікамеру як реагують чи не реагують зіниці ваших очей на світло та обов'язково напишіть свої зауваження у протоколі.

Користуйтеся консультацією: Окрім спиртного, які ще продукти покажуть проміле під час перевірки на алкоголь

ДВА ПРИКЛАДИ З ПРАКТИКИ

Це реальні записи з бодікамер у справах, які ми виграли. В обох випадках водії не відмовилися від проходження огляду в лікарні, попри відсутність у них жодних ознак наркотичного сп’яніння, але протоколи поліцейські склали, бо тести показали позитивний результат.

ПЕРШЕ ВІДЕО. Як ви побачили, після зупинки автомобіля поліцейським, водій каже, що працював весь день та стомлений. Поліцейський запитує чи вживає той наркотичні речовини – амфетамін, метадон або чи курить траву, чи поїде здати аналізи до лікаря-нарколога. Водій же відповідає, що ніколи не вживав наркотичні засоби та поїде, тільки завтра на роботу.

ДРУГЕ ВІДЕО. Під час перевірки документів працівник поліції без виявлення та оголошення жодних ознак наркотичного сп’яніння запитує: «Васильович, вживали щось?»

Той відповідає, що нічого не вживав. Працівник поліції продовжує повторно запитувати, коли той останній раз вживав наркотичні засоби, намагаючись таким чином спровокувати на зізнання. На що водій знову заперечує вживання.

Далі працівник поліції пропонує водію з закритими очима дістати пальцями рук до носа, що останній успішно виконує. Як все було – подивіться самі.

Потім поліцейський продовжує спроби отримати зізнання у вживанні наркотичних засобів та з цією метою знову ставить провокаційні запитання про те, коли той востаннє вживав наркотичні засоби: «Кажіть по чесноку, коли травичку курили?». На це водій знову відповідає, що наркотичних засобів не вживав.

Не отримавши зізнання через 8 хвилин після зупинки автомобіля, працівник поліції каже, що у водія виявлені ознаки наркотичного сп’яніння, а саме – порушена координація рухів, оскільки той не попадає пальцем у ніс і з цих підстав везе водія на огляд до лікарні.

Ні в першому, ні в другому випадку не було жодних підстав проводити огляд, ознаки були вигадані штучно. Проте це не завадило поліцейським скласти протокол, про який вони забули наступного дня та створити водію купу проблем.

Користуйтеся консультацією: Ви точно впевнені, що допустимий рівень алкоголю для водія 0,2 проміле?

ХИТРОЩІ ЛІКАРІВ

У лікарні водій здає на аналіз свої біологічні зразки, зазвичай, сечу. Згідно з вимогами закону щодо біологічного зразка проводиться лабораторне дослідження із застосуванням вимірювальної техніки та обладнання, дозволених МОЗ, яке повинно мати сертифікат відповідності.

Але у Висновку про результати огляду не вказується тип обладнання, яким лікар здійснював лабораторне дослідження на вміст наркотиків в організмі. Вказується лише результат огляду: водій перебуває або не перебуває у стані наркотичного сп’яніння. Тож коли робиш запит до лікарні, виявляєш багато цікавого.

Майже у всіх лікарнях огляд водіїв на стан наркотичного сп’яніння проводився комбінованими експрес-тестами на 5 наркотиків китайського виробництва, які не сертифіковані, не внесені до реєстру та не мають від МОЗ дозволу на використання.

Зазвичай такі «тести» дають вірогідність виявлення наркотиків в організмі 50 на 50. При цьому самі лікарі кажуть, що помилку можуть викликати хронічні захворювання і навіть їжа, як от приправи чи прянощі. Звідси й виявляється така кількість водіїв-наркоманів, які ніколи у житті не бачили наркотиків, що і підтвердила на початку підписниця.

ВИСНОВКИ

Якщо проведений у лікарні тест на вміст наркотичного засобу дав позитивний результат, а ви не вживали наркотики, тоді:

  1. Обов'язково під відеозапис, який здійснює окремо поліцейський та ви на свій телефон, вимагайте проведення лабораторного дослідження сертифікованим МОЗ обладнанням.
  2. А якщо вам у цьому відмовляють або кажуть про відсутність такого обладнання у лікарні – обов'язково фіксуйте відмову на відеозапис та письмово у протоколі про адмінпорушення.

Тільки такий законний спосіб допоможе вам уникнути таврування і захиститися від «доброго» Кабміну та «порядних» поліцейських.

Автор консультації: Адвокат Роман Симутин

Джерело: Адвокат Роман Симутин

  • 1311

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 1311

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні консультації

    Дивитись всі консультації
    Дивитись всі консультації
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст