Головна Блог ... Цікаві судові рішення Стаття 258 - "Терористичний акт" та ст. 263 Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами - виправдувальний вирок Стаття 258 - "Терористичний акт" та ст. 263 Незако...

Стаття 258 - "Терористичний акт" та ст. 263 Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами - виправдувальний вирок

Відключити рекламу
- 0_81931200_1501831528_59842168c811c.png

Фабула судового акту:

Адвокат Юридичного Центр “Алекс» О.І.Травянко в даному кримінальному процесі захищав інтереси Особи-1. За наслідками розгляду справи у Вищому спеціалізованому суду України з розгляду кримінальних та цивільних справ Особу-1 повністю виправдано справу закриту.

ВИЩИЙ СПЕЦІАЛІЗОВАНИЙ СУД УКРАЇНИ

З РОЗГЛЯДУ ЦИВІЛЬНИХ І КРИМІНАЛЬНИХ СПРАВ

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ХХ ХХХХХХХХ 2016 м. Київ

Колегія суддів судової палати у кримінальних справах
Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ у складі:

Головуючого ХХХХХХХХХ

суддів:

за участю: ХХХХХХХХХ , ХХХХХХХХХ

секретаря судового засідання ХХХХХХХХХ

прокурора ХХХХХХХХХ

особи, щодо якої кримінальне

провадження закрито ХХХХХХХХХ

законного представника ХХХХХХХХХ

захисника ХХХХХХХХХ

переглянула в судовому засіданні ухвалу Апеляційного суду Хххххххххххххх області від 24 вересня 2015 року за касаційною скаргою прокурора, який брав участь у судовому провадженні в судах першої та апеляційної інстанції щодо

Особа-1 , 10 ххххххх 19ХХ року народження, уродженця м. ХХХХХХ, громадянина України, такого, що не має судимостей.

встановила:

За версією органу досудового розслідування Особа -1 у серпні 2014 року при невстановлених обставинах незаконно придбав вибуховий пристрій - тротилову шашку вагою 200 грамів з вогнепровідним шнуром та капсулем- детонатором, які незаконно носив та зберігав при собі.

Пізніше, 13 серпня 2014 року Особа-1 з метою вчинення терористичного акту з метою залякування населення, таємно проник на охоронювану територію військового містечка № Х військової частини ХХХХ по вул. Ххххххххххх, в м. Ххххххх де з метою здійснення вибуху встановив вибуховий пристрій - тротилову шашку з вогнепровідним шнуром та капсулем-детонатором на військовий автомобіль спецзв’язку марки ЗІЛ 131 державний номер ХХХХ ДЗ. Але свій злочинний намір до кінця він не довів, оскільки був затриманий військовослужбовцями вказаної частини.

Зазначені суспільно небезпечні діяння містять ознаки злочинів, передбачених ч. 2 ст. 15, ч. 1 ст. 258, ч. 1 ст. 263 КК України.

Оскільки під час досудового розслідування було встановлено неосудність Особи-1 07 жовтня 2014 року старший слідчий-криміналіст СВ УСБ України в ХХХХХХХХХХХ області направив до суду клопотання про застосування відносно Особи-1 примусових заходів медичного характеру.

Ухвалою районного суду м. ХХХХХХХХХ від 15 хххххххх 2015 року, залишеною без зміни судом апеляційної інстанції, відмовлено у застосуванні примусових заходів медичного характеру стосовно ХХХХХХХ а кримінальне провадження відносно нього за ч. 2 ст. 15, ч. 1 ст. 258, ч. 1 ст. 263 КК - закрито. Запобіжний захід у виді поміщення до психіатричної лікарні з посиленим режимом нагляду - скасовано.

Ухвалюючи рішення суд першої інстанції дійшов висновку про те, що матеріалами провадження не доведено, що Особа-1 вчинив інкриміновані йому суспільно небезпечні діяння.

Апеляційний суд, переглянувши рішення суду першої інстанції, погодився з його висновками про недостатність доказів для підтвердження вчинення саме Особою-1 інкримінованих суспільно небезпечних діянь та апеляційну скаргу прокурора залишив без задоволення, а рішення суду - без зміни.

У касаційній скарзі прокурор порушує питання про скасування ухвали апеляційного суду у зв’язку з істотним порушенням вимог кримінального процесуального закону та про призначення нового розгляду в суді апеляційної інстанції. На обґрунтування своїх вимог зазначає, що суд апеляційної інстанції порушив вимоги ст. 419 КПК та не надав оцінки всім доводам апеляційної скарги прокурора. Стверджує, що суд безпідставно не розглянув доводи прокурора щодо невідповідності ухвали районного суду вимогам статей 370, 374 КПК. Вважає, що суд апеляційної інстанції безпідставно відмовив в повторному дослідженні доказів у кримінальному провадженні та без безпосереднього дослідження доказів в порушення вимог ст. 94 КПК фактично вдався до власної оцінки доказів.

На касаційну скаргу прокурора надійшли заперечення від захисника Травянка О. І. у якій він просить касаційну скаргу прокурора залишити без задоволення, а ухвалу апеляційного суду - без зміни.

Заслухавши доповідь судді, пояснення прокурора, який підтримав доводи касаційної скарги, пояснення Особи-1 його представника та захисника Травянко О.І.,, які заперечили проти задоволення касаційної скарги, перевіривши матеріали кримінального провадження й обговоривши наведені у скарзі доводи, колегія суддів дійшла висновку, що касаційна скарга прокурора не підлягає задоволенню на таких підставах.

Відповідно до ст.370 КПК України судове рішення повинно бути законним, обгрунтованим і вмотивованим. Законним є рішення, ухвалене компетентним судом згідно з нормами матеріального права з дотриманням вимог щодо кримінального провадження, передбачених цим Кодексом. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі об’єктивно з’ясованих обставин, які підтверджені доказами, дослідженими під час судового розгляду та оціненими судом відповідно до ст. 94 цього Кодексу. Вмотивованим є рішення, в якому наведені належні і достатні мотиви та підстави його ухвалення.

Відповідно до ч.2 ст.419 КПК у разі залишення апеляції без задоволення в ухвалі апеляційного суду мають бути зазначені підстави, з яких апеляцію визнано необгрунтованою. На виконання цієї вимоги в ухвалі слід проаналізувати, співставивши з наявними у справі та додатково поданими матеріалами, всі наведені в апеляції доводи і дати на кожен із них вичерпну відповідь.

Під час перегляду ухвали в порядку апеляційного провадження суд, дотримавшись положень глави 31 КПК, ретельно перевірив усі доводи, викладені в апеляційній скарзі прокурора, аналогічні за змістом і суттю викладеним у касаційній скарзі, й мотивовано відмовив у їх задоволенні, навівши аргументи, які ґрунтуються на матеріалах кримінального провадження.

Суд правильно зробив висновок про те, що будь-яких слідів, які б вказували на причетність Особи-1 до незаконних дій з тротиловою шашкою або до місця вчинення суспільно небезпечного діяння на тілі останнього, його одежі та предметах, вилучених у нього, не виявлено і стороною обвинувачення ке надано доказів, які б свідчили про протилежне. З таким висновком фактично погодився і прокурор, зазначивши у касаційній скарзі про неможливість надання таких доказів.

Наявність у змивах лише з одного об’єкту з футболки Особи-1. слідів тротилу правильно визнана судом недостатнім доказом беззаперечної причетності Особи-1 до інкримінованих йому суспільно небезпечних діянь, оскільки допитаний у суді експерт пояснив, що ідентифікувати дані сліди з тротиловою шашкою, яка ставиться у провину особы-1 неможливо. Крім того, проведення додаткових досліджень по виявленому експертом сліду є неможливим через знищення речовини у якій він був виявлений. Такий висновок суду не суперечить положенням ст.62 Конституції України відповідно до яких усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.

Сам Особа-1причетності до інкримінованих йому діянь не виказував і доказів протилежного в матеріалах провадження немає.

Також матеріалами провадження не підтверджено причинно - наслідковий зв'язок між затриманням Особи-1 на території військової частини і виявленням вибухового пристрою на одній з військових машин (на що наголошено у касаційній скарзі) і доводів, які б підтверджували цю обставину, залишених без дослідження судом апеляційної інстанції, прокурор у касаційній скарзі не навів.

Отже, апеляційний суд дотримався положень статей 404, 405, 407 КПК при розгляді поданої прокурором апеляційної скарги, а ухвала відповідає вимогам ст. 419 КПК, є законною та вмотивованою, а тому доводи касаційної скарги прокурора про протилежне є необгрунтованими.

Істотних порушень вимог кримінального процесуального закону, які відповідно до ст. 412 КПК були б підставами для зміни чи скасування судового рішення не встановлено. Керуючись статтями 433-436 КПК, колегія суддів

ухвалила:

Касаційну скаргу прокурора залишити без задоволення, а ухвалу Апеляційного суду ХХХХХХХХХ області від 24 ХХХХХХХ 2015 року щодо Особи-1- без зміни.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та оскарженню не підлягає.

Судді : Підписи

 • 5963

  Переглядів

 • 0

  Коментарі

 • 5963

  Переглядів

 • 0

  Коментарі


 • Подякувати Відключити рекламу

  Залиште Ваш коментар:

  Додати

  КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

  • Безкоштовна консультація

   Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

  • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

   Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

  • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

   Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

  • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

   Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

  Популярні судові рішення

  Дивитись всі судові рішення
  Дивитись всі судові рішення
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст