3
0
1686
Будівельні об'єкти та обладнання під час воєнного стану можуть примусово відчужуватися на користь держави (стаття 1 Закону України “Про передачу, примусове відчуження або вилучення майна в умовах правового режиму воєнного чи надзвичайного стану” (далі - Закон)). Тому буде незайвим будівельним компаніям, забудовникам, підрядникам та іншим особам забувати про таку можливість та інформаційно - практично підготуватися до таких дій.
Таке рішення приймає виключно військове командування (статті 3 Закону України “Про правовий режим воєнного стану” та статті 7 Закону України “Про основи національного спротиву”) до якого входить:
ОБОВ'ЯЗКОВО: рішення повинно бути узгоджене з місцевою радою на території, якої знаходиться майно. При цьому, якщо ведуться бойові дії узгодження не потрібно (частина 2 стаття 4 Закону).
Складається письмовий акт про примусове відчуження або вилучення майна, який повинен містить у собі:
Складений акт з оцінкою об’єкта відчуження або вилучення вручається власнику або законному представнику. Якщо власник майна або його представник не був присутній при складанні даного акту то він вручається даним особам під розписку для ознайомлення (частина 5 стаття 7 Закону).
Складений акт підтверджує перехід право власності на майно ( частина 3 стаття 7 Закону). При цьому, повернення майна у свою власність може бути лише на підставі рішення суду (частина 2 стаття 12 Закону).
У разі примусового відчуження майна, колишній власник має право на грошову компенсацію за майно виплата, яких здійснюється протягом п’яти років після закінчення воєнного стану (частина 2 стаття 10 Закону). Вартість при цьому визначається відповідною оцінкою майна (частина 3 стаття 11 Закону).
Суб’єкти визначені статтею 5 Закону України “Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні”:
1. Як власнику підготуватися до примусового відчуження?
Ознайомитися з даною публікацією та відео на дану тему за посиланням: https://youtu.be/ryncCCyL0KY та ознайомити своїх робітників, щоб вони також знали, як відбувається дана процедура. Зробити завчасно як технічну так і вартісну оцінку майна
Обов'язково: зробити декілька примірників копій документів на майно (право власності, технічну документацію та інше), у тому числі електрону копію завантажити та зберігати на хмарному сховищі (наприклад: Google Диск, Dropbox, iCloud та інші). Не зайвим буде зробити фото - відео майна та вказані матеріали зберігати, у тому числі зробити з них копії
2. Що робити, якщо рішення військового командування відсутнє, а майно хочуть примусово відчужити?
Потрібно викликати працівників поліції для припинення протиправних, безпідставних дій відносно майна. У разі можливості зробити відео - фото, аудіо фіксацію (якщо це безпечно для життя), це буде гарним доказом по даному епізоду.
3. Чи можуть примусово відчужити будівельний об’єкт, якщо він не добудований та не введений в експлуатацію?
Можуть, але не як об’єкт нерухомості або не закінчений об’єкт будівництва, а як будівельні матеріали оскільки на нього не має документів про реєстрацію, як нерухомості в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.
4.Як відбувається компенсація коштів за примусове відчужене майно?
Якщо під час припинення права власності колишній власник не отримав грошову компенсацію, така особа має право звернутися з заявою про таку компенсацію до військового комісаріату за місцем вилучення майна.
5. Можливо повернути право власності?
Можливо повернути після скасування воєнного стану на підставі рішення суду (стаття 12 Закону). Якщо вам потрібно отримати консультацію, щодо такого повернення, телефонуйте адвокату Васильєву Павлу Сергійовичу телефони: 095 235 3110 чи 096 476 6666. Також пишіть у телеграм: https://t.me/vasiliev_advocat
6. Можуть примусово відчужити техніку яка взята в оренду в іншої юридичної особи, але вона знаходиться на будівельному майданчику?
Так, можуть забрати навіть без присутності власника цієї техніки, з обов'язковим складанням письмового акту (дивись вище писав про це). У разі потреби власник може отримати відповідний акт (це потрібно обов'язково зробити).
Якщо ви хочете бути в курсі всіх будівельних новин та отримувати корисну інформацію про будівельну інформацію рекомендую підписатися на мій телеграм канал за посиланням: https://t.me/stroitelstvoadvocat Якщо в даній публікації ви не знайшли потрібне для вас запитання ви його можете задати в коментарях та отримати відповідь на нього найближчим часом.
Автор консультації: адвокат Васильєв Павло Сергійович
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
184
Коментарі:
0
Переглядів:
911
Коментарі:
1
Переглядів:
335
Коментарі:
0
Переглядів:
231
Коментарі:
0
Переглядів:
316
Коментарі:
0
Переглядів:
579
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.