Главная Блог ... Консультации от юристов Вилучення будівельних об'єктів та обладнання при воєнному стані Вилучення будівельних об'єктів та обладнання при в...

Вилучення будівельних об'єктів та обладнання при воєнному стані

Отключить рекламу
 - c66b234a25efefcb73efd262f6e24eba.png

Будівельні об'єкти та обладнання під час воєнного стану можуть примусово відчужуватися на користь держави (стаття 1 Закону України “Про передачу, примусове відчуження або вилучення майна в умовах правового режиму воєнного чи надзвичайного стану” (далі - Закон)). Тому буде незайвим будівельним компаніям, забудовникам, підрядникам та іншим особам забувати про таку можливість та інформаційно - практично підготуватися до таких дій.

Хто приймає рішення про примусове відчуження?

Таке рішення приймає виключно військове командування (статті 3 Закону України “Про правовий режим воєнного стану” та статті 7 Закону України “Про основи національного спротиву”) до якого входить:

  • Головнокомандувач Збройних Сил України;
  • Командувач об’єднаних сил Збройних Сил України;
  • командувачі видів та окремих родів військ (сил) Збройних Сил України;
  • командувачі (начальники) органів військового управління;
  • командири з’єднань;
  • командири військових частин Збройних Сил України;
  • Командування Сил територіальної оборони Збройних Сил України;
  • керівник регіонального органу військового управління Сил територіальної оборони Збройних Сил України;
  • керівник зони територіальної оборони;
  • керівник району територіальної оборони.

ОБОВ'ЯЗКОВО: рішення повинно бути узгоджене з місцевою радою на території, якої знаходиться майно. При цьому, якщо ведуться бойові дії узгодження не потрібно (частина 2 стаття 4 Закону).

Документальне оформлення примусового відчуження

Складається письмовий акт про примусове відчуження або вилучення майна, який повинен містить у собі:

  • особа військового командування та орган, що погодив акт;
  • відомості про власника майна;
  • опис майна: для нерухомості - це адреса знаходження; для транспортних засобів - відомості про реєстраційний номер транспортного засобу, марку, модель, номер шасі, рік випуску та інші реєстраційні дані;
  • документ, що встановлює право власності на об’єкт відчуження чи вилучення (не обов’язково);
  • сума виплачених коштів (вразі повного відшкодування вартості об'єкта);
  • оцінка об’єкта відчуження (не додається коли об’єкт вилучається);
  • підпис та печатки органу, що склав даний акт;
  • підпис власника майна або його представника (в разі складання акта за їх присутності).

Складений акт з оцінкою об’єкта відчуження або вилучення вручається власнику або законному представнику. Якщо власник майна або його представник не був присутній при складанні даного акту то він вручається даним особам під розписку для ознайомлення (частина 5 стаття 7 Закону).

Складений акт підтверджує перехід право власності на майно ( частина 3 стаття 7 Закону). При цьому, повернення майна у свою власність може бути лише на підставі рішення суду (частина 2 стаття 12 Закону).

У разі примусового відчуження майна, колишній власник має право на грошову компенсацію за майно виплата, яких здійснюється протягом п’яти років після закінчення воєнного стану (частина 2 стаття 10 Закону). Вартість при цьому визначається відповідною оцінкою майна (частина 3 стаття 11 Закону).

Хто проводить оцінку вартості майна?

Суб’єкти визначені статтею 5 Закону України “Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні”:

  • фізична особа підприємець, що склала відповідний іспит та займається даною діяльністю;
  • юридичні особи в яких працюють спеціалісти, котрі мають право проведення такої діяльності;
  • органи державної та місцевого самоврядування в складі, яких працюють оцінювачі.

Відповіді на питання:

1. Як власнику підготуватися до примусового відчуження?

Ознайомитися з даною публікацією та відео на дану тему за посиланням: https://youtu.be/ryncCCyL0KY та ознайомити своїх робітників, щоб вони також знали, як відбувається дана процедура. Зробити завчасно як технічну так і вартісну оцінку майна

Обов'язково: зробити декілька примірників копій документів на майно (право власності, технічну документацію та інше), у тому числі електрону копію завантажити та зберігати на хмарному сховищі (наприклад: Google Диск, Dropbox, iCloud та інші). Не зайвим буде зробити фото - відео майна та вказані матеріали зберігати, у тому числі зробити з них копії

2. Що робити, якщо рішення військового командування відсутнє, а майно хочуть примусово відчужити?

Потрібно викликати працівників поліції для припинення протиправних, безпідставних дій відносно майна. У разі можливості зробити відео - фото, аудіо фіксацію (якщо це безпечно для життя), це буде гарним доказом по даному епізоду.

3. Чи можуть примусово відчужити будівельний об’єкт, якщо він не добудований та не введений в експлуатацію?

Можуть, але не як об’єкт нерухомості або не закінчений об’єкт будівництва, а як будівельні матеріали оскільки на нього не має документів про реєстрацію, як нерухомості в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

4.Як відбувається компенсація коштів за примусове відчужене майно?

Якщо під час припинення права власності колишній власник не отримав грошову компенсацію, така особа має право звернутися з заявою про таку компенсацію до військового комісаріату за місцем вилучення майна.

5. Можливо повернути право власності?

Можливо повернути після скасування воєнного стану на підставі рішення суду (стаття 12 Закону). Якщо вам потрібно отримати консультацію, щодо такого повернення, телефонуйте адвокату Васильєву Павлу Сергійовичу телефони: 095 235 3110 чи 096 476 6666. Також пишіть у телеграм: https://t.me/vasiliev_advocat

6. Можуть примусово відчужити техніку яка взята в оренду в іншої юридичної особи, але вона знаходиться на будівельному майданчику?

Так, можуть забрати навіть без присутності власника цієї техніки, з обов'язковим складанням письмового акту (дивись вище писав про це). У разі потреби власник може отримати відповідний акт (це потрібно обов'язково зробити).

Якщо ви хочете бути в курсі всіх будівельних новин та отримувати корисну інформацію про будівельну інформацію рекомендую підписатися на мій телеграм канал за посиланням: https://t.me/stroitelstvoadvocat Якщо в даній публікації ви не знайшли потрібне для вас запитання ви його можете задати в коментарях та отримати відповідь на нього найближчим часом.

Автор консультації: адвокат Васильєв Павло Сергійович

  • 1597

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 1597

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные консультации

    Смотреть все консультации
    Смотреть все консультации
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст