Виконавчій напис нотаріуса: як відмінити стягнення з 6 липня 2021 року?

Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах: telegram viber youtube
Виконавчій напис нотаріуса: як відмінити стягнення з 6 липня 2021 року? - 0_67046800_1625598592_60e4aa80a3b62.jpg

З 6 липня 2021 року Міністерство юстиції дозволило банкам автоматично списувати з рахунків громадян борги на вимогу державних та приватних виконавців.

Одним з документів, на підставі яких здійснюється стягнення боргу – є виконавчий напис нотаріуса.

Якщо в судовому порядку процес доказування наявності боргу у боржника займає значний проміжок часу, то виконавчий напис нотаріуса дозволяє в значно коротші термі розпочати процедуру стягнення боргу, тому цей інструмент став доволі популярним у колекторів, фінансових компаній, ломбардів, тощо.

Згадайте новину: Щодо автоматизованого арешту коштів боржників - Мін'юст

Виконавчий напис нотаріуса – це розпорядження нотаріуса щодо стягнення грошових сум або витребування від боржника майна, здійснене на документах, що встановлюють заборгованість.

Доволі часто виконавчі написи нотаріуса вчиняються з порушенням закону, що є підставою для визнання їх такими, що не підлягають виконанню.

Що потрібно знати?

Законодавство ставить чіткі вимоги як до змісту виконавчого напису, так і для документів, на підставі яких він може бути вчинений. Важливим також є строк, в межах якого такий напис може бути вчинено. Порушення вимог закону призводить до визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню, а виконавче провадження підлягає закриттю.

Виконавчий напис вчиняється нотаріусом тільки при умові, що подані документи підтверджують безспірність заборгованості боржника.

Безспірність документу, відповідно до якого вчиняється виконавчий напис, перевіряється наступним чином: боржник повинен бути повідомлений не менш, ніж за 30 днів до вчинення виконавчого напису про порушення кредитних зобов’язань та ліквідувати допущені порушення чи оскаржити виставлену вимогу у судовому порядку або виставити заперечення кредитору. Якщо жодна із цих дій не виконана, заборгованість вважається безспірною.

Строки.

  • виконавчий напис може бути пред’явлено до виконання протягом одного року з моменту його вчинення
  • виконавчий напис може бути вчинено, якщо з моменту виникнення права вимоги за борговим документом минуло не більше трьох років для стягнення боргу з фізичних осіб, у відносинах між юридичними особами – не більше року.

Документи, на підставі яких нотаріус може вчинити виконавчий напис.

  • заява стягувача, яка містить всю передбачену законом інформацію
  • наявність оригіналу боргового документа, засвідченого нотаріально, з якого чітко вбачається, що строк сплати боргу вже настав
  • письмове повідомлення боржника про наявність у нього боргу, надіслане стягувачем за 30 днів, до вчинення виконавчого напису
  • виписка з рахунка боржника із зазначенням суми заборгованості

Які необхідно вчинити дії, якщо виконавче провадження відкрито на підставі виконавчого напису нотаріуса?

1. звернутися до відповідного виконавця з заявою про ознайомлення з матеріалами виконавчого провадження

2. визначити чи вчинено виконавчий напис у відповідності з вимогами закону, встановити порушення

3. скласти позовну заяву про визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню та подати її до суду за місцезнаходженням стягувача або за місцем вчинення виконавчих дій. Відповідачем буде стягувач. За подачу позовної заяви сплачується судовий збір.

4. подати заяву про забезпечення позову, шляхом зупинення стягнення на підставі даного виконавчого напису нотаріуса. Передбачено сплату судового збору.

5. чекати вирішення справи судом

Нагадую, що в разі, якщо оскарження виконавчого напису нотаріуса здійснить адвокат, то зі стягувача можна буде стягнути всі судові витрати та витрати на оплату правової допомоги адвоката.

Автор консультації: Сергій Лисенко та партнери

7978
Переглядів
4
Коментарів
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.

Популярні судові рішення
Популярні події
ЕСПЧ
0