0
0
90
В Україні через бойові дії воєнний стан продовжено до 9 травня, а тому варто знати, хто має право на відстрочку від мобілізації.
Хто звільнений від служби в арміїВідстрочка від мобілізації за новим законом "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" стосується багатьох категорій громадян.
Зокрема, не призивають осіб з інвалідністю та військовозобов'язаних, яких визнали тимчасово непридатними за результатами ВЛК. Існує відстрочка від мобілізації за сімейними обставинами. Її дають батькам трьох і більше дітей, якщо вони неповнолітні.
Відстрочка від мобілізації по догляду за інвалідом 2 групи та 1 також підпадає під цю категорію. Варто зазначити, що служити не примусять, якщо військовозобов'язаний є єдиним родичем, який може забезпечити інваліду або літньому родичу потрібний догляд і підтримку.
Зазначимо й те, на скільки дається відстрочка по догляду за інвалідом. Вона триватиме до кінця воєнного стану. В окремих випадках не відправляють на службу чоловіків, у яких дружина є інвалідом третьої групи.
Також мобілізувати не будуть людей, які пройшли полон. Звільнені від призову люди, чиї близькі родичі пропали безвісти або загинули під час АТО чи в період воєнного стану, якщо вони брали участь у заходах для зміцнення нацбезпеки.
Давно відомо, в якому випадку можуть дати відстрочку від мобілізації ще - якщо людина заброньована, то на цей період їй нічого не загрожує.
Відстрочка для студентів працює тільки, якщо в них послідовна освіта, а навчання проходить у дуальній/денній формі. Наукових співробітників і педагогів не призвуть, якщо їхня ставка від 0.75.
Як оформити відстрочкуДля цього потрібно взяти паспорт, воєнник і написати відповідну заяву в ТЦК і СП. Їх і документи, які дають право отримати відстрочку, передають співробітникам.
Для багатодітних батьків, студентів та осіб з інвалідністю доступна відстрочка в Резерв+. Важливо пам'ятати, що її регулярно потрібно подовжувати - відстрочка оновлюється автоматично тільки в інвалідів і здобувачів освіти.
Відстрочка від мобілізації за станом здоров'я доступна тільки для людей із серйозними протипоказаннями або якщо вони мають інвалідність будь-якої групи. У цьому випадку людину можуть або повністю виключити з військового обліку, або ж визнати непридатною (тимчасово) з обов'язковим повторним проходженням медичної комісії за півроку-рік.
Щодо того, чи потрібно проходити ВЛК, якщо є відстрочка, все не так просто. Річ у тім, що до рішення про відстрочку, військовозобов'язані можуть її не проходити, однак у них має бути актуальне рішення медкомісії. Якщо його немає і людина відмовиться проходити ВЛК, то це вважатиметься порушенням військового обліку.
ДЖЕРЕЛО : UNIANПереглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
141
Коментарі:
0
Переглядів:
485
Коментарі:
0
Переглядів:
567
Коментарі:
0
Переглядів:
473
Коментарі:
0
Переглядів:
405
Коментарі:
0
Переглядів:
633
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2025 «Протокол». Всі права захищені.