12.07.2014    Переглядів:  317
Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах: telegram viber youtube

Видатний правозахисник, громадській діяч, журналіст та дисидент Валерія Іллівна Новодворська померла.

Видатний правозахисник, громадській діяч, журналіст та дисидент Валерія Іллівна Новодворська померла.  - vidatniy_pravozahisnik_gromadskiy_diyach_gurnalist_ta_disident_valeriya_illivna_novodvorska_pomerla_53c2d825e4b81.jpg

У Москві після тяжкої хвороби на 65-році життя померла відомий російська громадський діяч та дисидент, правозахисник та ліберал, журналіст, засновник російської партії «Демократичний союз» Валерія  Іллівна Новодворська.  

Валерія Іллівна за ліберальні політична погляди та засудження політики КПРС була піддана примусовому псіхіатричному лікуванню у 1970-72 роках, неодноразово кримінально переслідувалась та заарештовувалась  за дисидентську діяльність, зокрема за розповсюдження самвидаву та зібрання багаточисленних протестних мітингів.

Новодворська  висловлювала відкриту підтримку демократичним процесам, які відбувались в республіках колишнього СРСР та засуджувала політику РФ, зокрема в Чечні, та неодноразово обгрунтовано критикувала політику Президента Росії Путіна В. В. Валерія Іллівна вітала Помаранчеву революцію в Україні та в останні роки підтримувала європейський вибір українського народу, бажаючи йому якнайшвидше звільнитися від впливу Росії.

У пам’яті правозахисників особливо більш старшого покоління Валерія Іллівна Новодворська залишиться принциповим прихильником свободи  людини від  насильства держави та непохитним борцем за свої ліберальні погляди.

Нижче одне із останніх відеозвернень Новодворської В. І. до свободного народу України.

 

2
Коментарів
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярні судові рішення
Назва події
Завантаження основного зображення
Вибрати зображення
Текст опис події: