Головна Блог ... Новини Щось у лісі здохло! ВР прийняла закон про Виборчий кодекс з відкритими списками! Щось у лісі здохло! ВР прийняла закон про Виборчий...

Щось у лісі здохло! ВР прийняла закон про Виборчий кодекс з відкритими списками!

Відключити рекламу
 - tn1_verhovna_rada_priynyala_zakon_pro_viborchiy_kodeks_z_vidkritimi_spiskami_parubiy_protyaguvav_godinu_5d271b9ff2db0.jpg

У четвер, 11 липня, відбулося засідання Верховної Ради, де провели фінальне голосування по законопроекту №3112-1 "Проект Виборчого кодексу України", який внесли 4568 правок. До цього понад годину тривали переголосування, тому що не могли набрати необхідну кількість голосів.

Спікер Верховної Ради Андрій Парубій понад годину проводив повторні голосування. В результаті за Виборчий Кодекс проголосували народні депутати з партії "Батьківщина". "За" проголосували 230 народних депутатів при мінімально необхідних 226.

Ухвалений документ поєднує п’ять чинних законів: "Про вибори народних депутатів України", "Про вибори Президента України", "Про місцеві вибори", "Про Центральну виборчу комісію" і "Про Державний реєстр виборців".

Він складається з трьох книг - загальні засади проведення всіх виборів, загальнонаціональні вибори (президентські та парламентські) та порядок проведення місцевих виборів.

Згідно з документом, парламентські вибори пропонується проводити за системою регіональних відкритих списків, а бар'єр встановити на рівні 4%.

На виборах у сільські, селищні, районні, районні в містах і міських рад малих міст (до 90 тис. виборців) пропонується багатомандатна мажоритарна система, в окрузі перемагає не один кандидат, як сьогодні, а від двох до чотирьох кандидатів в залежності від кількості виборців. На виборах в обласні ради і міськради великих міст (від 90 тис. виборців) також пропонується система відкритих списків.

Ухвалений Виборчий кодекс не буде застосовуватися на позачергових парламентських виборах 21 липня 2019 року, а набуде чинності 1 грудня 2023 року і буде діяти на наступних чергових виборах.

Позачергові вибори Верховної Ради 21 липня повинні пройти чинному виборчому законодавству, яке передбачає змішану систему (225 депутатів обираються за пропорційною системою; 225-за мажоритарною), закриті партійні списки і 5-відсотковий прохідний бар'єр.

Згадайте новину:УКАЗ: Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів

Що результати виборів до Європарламенту означають для України

 • 1490

  Переглядів

 • 0

  Коментарі

 • 1490

  Переглядів

 • 0

  Коментарі


 • Подякувати Відключити рекламу

  Залиште Ваш коментар:

  Додати

  КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

  • Безкоштовна консультація

   Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

  • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

   Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

  • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

   Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

  • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

   Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

  Популярні новини

  Дивитись усі новини
  Дивитись усі новини
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст