Уявіть собі – 220 судових засідань!!! Проте вбивць адвоката Юрія Грабовського досі не покарано

24.05.2021    Переглядів:  2358
Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах: telegram viber youtube

З такою заявою до НААУ звернувся адвокат Сергій Вилков, який представляє потерпілу, сестру Юрія Грабовського - Ольгу.

Це питання включено до порядку денного спільного засідання Комітетів НААУ щодо захисту прав потерпілих у резонансних кримінальних справах.

Згадайте новину: Мы раскрыли убийство адвоката Грабовского в течение неполных трех недель, - Матиос

Під час засідання Сергій Вилков розповів про обставини розгляду кримінального провадження щодо вбивства Юрія Грабовського.

Так, розгляд справи триває у закритому режимі в Шевченківському суді. З 2016 року відбулось понад 220 судових засідань, кілька разів змінювалась колегія суддів, прокурори та адвокати.

Як відомо, Юрія Грабовського було викрадено та вбито у березні 2016 року. Адвокати, які наразі представляють потерпілу – сестру Юрія Грабовського Ольгу, не мають сумніву, що цей злочин вчинено виключно через професійну його діяльність.

«Він був захисником одного з двох десантників ГРУ Олександрова. Коли у нього була достатня кількість доказів для суду, його викрали і по-звірячому вбили. Дві особи є підсудними у Шевченківському суді по цій справі. На початку один з них давав відповідні покази як все було, але на сьогодні вони мовчать. Тобто, наразі по цій справі триває збір показів», - наголосив Сергій Вилков. Адвокат повідомив, що на наступному судовому засіданні заплановано заслухати покази обвинувачених.

Багато доказів суд просто не врахував. Зокрема, відео з камер спостереження та відеозвернення Юрія Грабовського, яке було записане після його викрадення і поширене в ЗМІ в останні дні його життя.

«Ми могли бачити, коли за нашим колегою, захисником у резонансній справі того часу Юрієм Грабовським проводили спостереження особи, яких досі не встановлено. Тому ми можемо зробити висновок, що його викрадення та подальше вбивство було контрольоване кимось. Є відео, воно зберіглося і про це говорив головний військовий прокурор, що ці особи заходили. Крім того, зник і один з ключових свідків, який бачив, як ці дві особи заходили до нього в офіс. Це теж дивно. Хто наказав йому зникнути? Може змусив чи певним шантажем наказав йому зникнути? Ці запитання без відповіді», - повідомив Сергій Вилков.

Він наголосив і на слабкому правовому становищі захисників потерпілої по цій справі.

«Звичайно, у представника потерпілої сторони хоч і існують процесуальні права, але вони настільки обмежені, що ми сподіваємося на професіоналізм сторони обвинувачення – слідчих і прокурорів, які теж реформовані і які з професійної точки зору навіть не знають, як розслідувати ту чи іншу категорію справ. Тому треба підсилювати і права потерпілих, і їх представників, щоб адвокати могли збирати відповідні докази і в подальшому, щоб надавалася оцінка цим доказам», - підсумував Сергій Вилков.

Відео заходу можна переглянути тут

Джерело: НААУ

Користуйтеся нашими сервісами для отримання юридичних послуг :

Безкоштовна консультація швидка відповідь на Ваше юридичне питання допоможе зорієнтуватися у подальших діях.

Оголосіть власний тендер та отримайте вигідну пропозицію від більш ніж 5000 юристів зі всієї України.

Відео-консультація юриста це сучасне та ефективне рішення для отримання необхідної інформації

Каталог юристів України це ефективний спосіб знайти надійного та професійного виконавця для Вашої юридичної мети
2358
Переглядів
1
Коментарів
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.

Популярні судові рішення
ЕСПЧ
Назва події
Завантаження основного зображення
Вибрати зображення
Текст опис події:
0