Головна Блог ... Новини Успіх у схудненні прямо пов'язаний із частотою зважувань, - учені Успіх у схудненні прямо пов'язаний із частото...

Успіх у схудненні прямо пов'язаний із частотою зважувань, - учені

  • 0

  • 0

  • 40

Відключити рекламу

Прогрес у схудненні безпосередньо пов'язаний з тим, як часто людина перевіряє свою поточну вагу в процесі. Про це свідчить нове дослідження, опубліковане в науковому журналі Obesity.

Команда дослідників з відділення клінічної психології та психології здоров'я Університету Флориди (США) поспостерігала за 74 учасниками експерименту, які пройшли 3-місячну програму схуднення. Більшість учасників (68,9%) становили жінки від 40 до 60 років із зайвою вагою або ожирінням: середній індекс маси тіла становив 31,2 одиниці (плюс-мінус 4,5). Нагадаємо, нормою вважається 18,5-25 одиниць.

Під час експерименту учасники щотижня отримували онлайн-уроки схуднення. Стежити за споживанням калорій і рівнем фізичної активності вони повинні були самостійно. Також вони повинні були зважуватися щодня. Раз на тиждень учасники заповнювали онлайн-анкету, передаючи дослідникам дані самоконтролю. За підсумками тримісячної програми схуднення середня втрата ваги учасників становила 6,42 кілограма.

Після цього учасникам запропонували і далі щодня контролювати свою вагу і раз на тиждень заповнювати анкети. Але тепер жодного втручання дослідників у процес уже не було. Через дев'ять місяців учасників знову зважили: багато хто знову набрав вагу - в середньому по 2,98 кілограма.

Зіставивши зібрані дані, дослідники помітили, що активніше набирали вагу ті, хто зважувався один-два рази на тиждень. Ті ж, хто ставали на терези по 5-6 разів на тиждень, навпаки продовжили худнути. Учасники, які перевіряли свою вагу три-чотири рази на тиждень, не показали суттєвих змін у масі тіла.

Читайте також: Учені відновили зовнішність неадертальця, який жив 75 тисяч років тому (фото) Магнітні бурі в травні 2024: чотири найнебезпечніші періоди Лісові пожежі в Сибіру вбивають десятки тисяч китайців і японців щороку, - дослідження

Через обмежену і недостатньо репрезентативну вибірку учасників експерименту автори дослідження не наважилися окреслити більш точні причинно-наслідкові зв'язки між самоконтролем над харчуванням, регулярними зважуваннями і побутовими звичками людини. Проте загальна тенденція простежується чітко: що частіше людина перевіряє свою вагу, то ефективніше йде процес втрати ваги.

Інші цікаві матеріали про наукові дослідження

Як писав УНІАН, після потрапляння в лікарню шанси на виживання у літніх пацієнтів трохи вищі, якщо їхній лікар - жінка. Таку тенденцію виявили американські лікарі-дослідники.

Також ми розповідали, чому трапляються провали в пам'яті після розпивання спиртного. Вчені з'ясували, що доза випитого - це лише один із чинників, причому навіть не головний.


ДЖЕРЕЛО : UNIAN
  • 40

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 40

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст