1
0
4661
Здавалося, така маленька червона стрічка в реєстрі «Оберіг» – «Порушення правил військового обліку» і в базі МВС «Армор» – «Активний розшук», але ці дві маленькі зміни у двох реєстрах створюють купу проблем у різних сферах життя.
Тому багато клієнтів і запитують у мене про можливі негативні наслідки оголошення ТЦК у розшук.
Тож у цій публікації зібрав добірку головних обмежень, з якими зіткнеться людина, яку ТЦК та СП оголосив у розшук. Якщо коротко, ви не зможете вчинити деякі реєстраційні та нотаріальні дії, а також вільно пересуватися.
ХТО ПОТРАПЛЯЄ В РОЗШУК ТЦК?
Зазначу, що ТЦК надано право оголошувати у так званий розшук військовозобов’язаних, що тим чи іншим чином порушили правила військового обліку та мобілізації, зокрема, які:
Якщо ТЦК виявляє такі порушення, то інформація про осіб, які їх вчинили, вноситься до реєстру "Оберіг". Також алгоритми реєстру "Оберіг" дозволяють автоматично виставляти у розшук певні категорії порушників правил військового обліку та мобілізації. У такому разі військовозобов’язаний рахується у розшуку, але до адміністративної відповідальності за порушення правил військового обліку та мобілізації він ще не притягнутий і на нього не накладено штраф.
Реєстр "Оберіг" має пряму електронну інформаційну взаємодію з базою МВС "Армор" та інформаційною базою прикордонної служби. Тому інформація про оголошення громадянина у розшук автоматично становиться відомою поліції та прикордонній службі.
ПЕРШЕ: ОБМЕЖЕННЯ СВОБОДИ ПЕРЕСУВАННЯ
Якщо чоловік у розшуку ТЦК, то закон дозволяє працівникам поліції затримати його на вулиці, у будь-якому громадському місці, на блокпості та примусово доставити до ТЦК.
А якщо громадянин рухається на автомобілі та його зупинили працівники поліції за порушення Правил дорожнього руху, то, виявивши по базі "Армор", що водій перебуває у розшуку ТЦК, він у беззаперечному порядку буде затриманий та примусово доставлений до найближчого ТЦК незалежно від того, чи проживає водій у цьому регіоні.
Користуйтеся консультацією: Вручили повістку що робити. Коли можна не з'являтися
ДРУГЕ: НЕМОЖЛИВІСТЬ ПЕРЕРЕЄСТРАЦІЇ ТРАСПОРТНИХ ЗАСОБІВ
Процедура перереєстрації транспортних засобів може здійснюватись онлайн на Єдиному порталі державних послуг «Дія» або особисто власником у Сервісному центрі МВС.
Якщо громадянин перебуває у розшуку ТЦК, то він не зможе перереєструвати транспортний засіб ні через "Дію", ні особисто у Сервісному центрі МВС.
Причиною відмови у перереєстрації транспортного засобу буде інформація про наявність виконавчих проваджень за несплату накладеного ТЦК адміністративного штрафу за статтями 210 та 210-1 Кодексу про адміністративні правопорушення або перебування власника у розшуку в інформаційній базі МВС "Армор" за порушення правил військового обліку.
Зауважу, що останнім часом спостерігається багато випадків, коли працівники Сервісних центрів одразу викликають поліцію, якщо виявляють перебування власника транспортного засобу у розшуку. Біля багатьох Сервісних центрів чергують наряди поліції.
Тому якщо власник транспортного засобу з’явиться у Сервісний центр МВС особисто і під час перевірки буде встановлено, що він перебуває у розшуку ТЦК, то такий громадянин буде затриманий і примусово доставлений поліцейськими до ТЦК.
А щоб бути спокійнішим та мати підтримку у складні ситуації – підпишіть зі мною особистий договір про цілодобову юридичну підтримку з можливістю супроводження та виїзду в ТЦК, поліцію та суди.
ТРЕТЄ: УСКЛАДНЮЄТЬСЯ ПРОДАЖ НЕРУХОМОСТІ
Угоди купівлі-продажу нерухомості оформлюються лише нотаріально. В нотаріуса немає доступу до бази "Армор" і тому він не може встановити, чи оголошені ви у розшук ТЦК. Але нотаріус перевіряє наявність виконавчих проваджень на продавця та покупця у Єдиному державному реєстрі виконавчих проваджень.
Якщо нотаріус виявить, що на продавця або покупця наявні виконавчі провадження, у тому числі за несплату накладеного ТЦК адміністративного штрафу, то він відмовить в оформленні угоди купівлі-продажу нерухомості. Для того, щоб укласти угоду необхідно буде:
Також зазвичай перед оформленням угоди купівлі-продажу нерухомості покупці вимагають, щоб з квартири або будинку були виписані всі мешканці. Але якщо продавець нерухомості або зареєстровані разом з ним за цією адресою мешканці оголошені у розшук ТЦК, то буде неможливо зняти людину з реєстрації місця проживання або, як кажуть, виписати її з квартири чи будинку.
Порядком організації та ведення військового обліку встановлено, що призовники, військовозобов’язані та резервісти повинні не змінювати місце проживання з моменту оголошення мобілізації та у воєнний час без дозволу керівника відповідного районного ТЦК. А у разі зміни адреси їхнього місця проживання – вони зобов’язані особисто в семиденний строк повідомити про такі зміни відповідним органам, де вони перебувають на військовому обліку.
Отже, без довідки ТЦК орган реєстрації не зніме з реєстрації місця проживання чоловіків віком від 17 до 60 років. А для осіб мобілізаційного віку від 25 до 60 років, які оголошені у розшук за порушення правил військового обліку та мобілізації, таку довідку отримати буде неможливо. Оскільки, коли вони прибудуть до ТЦК за такою довідкою, то вже звідти не вийдуть та будуть мобілізовані.
Користуйтеся консультацією: Як скасувати штраф за неявку за повісткою
ЧЕТВЕРТЕ: РИЗИКИ ДЛЯ БАНКІВСЬКИХ ВКЛАДІВ
При відкритті виконавчого провадження за несплату штрафу виконавча служба одразу перевіряє наявність у боржника банківських рахунків. В разі їхнього виявлення – на наявні на них кошти накладається арешт та здійснюється їх примусове стягнення.
Як я вже казав, за штрафами ТЦК сума стягнення складає 56 тисяч грн. Тому чоловікам, які влітку не уточнили свої персональні дані або яким приходили повідомлення про надходження повісток про виклик до ТЦК і вони за ними не з’явились, вже винесені або будуть винесені постанови про накладення штрафів за порушення правил військового обліку та мобілізації.
П'ЯТЕ: НЕМОЖЛИВІСТЬ ЗАХИСТУ ВІД ПРОТИПРАВНИХ ПОСЯГАНЬ
Якщо стосовно громадянина вчиняються злочини, наприклад, крадіжка, шахрайство, заподіяння тілесних ушкоджень тощо, то потерпілий звертається у поліцію. Але якщо до поліції із заявою про вчинений злочин звертається чоловік мобілізаційного віку, то перш ніж прийняти заяву, поліція перевіряє чи не перебуває той у розшуку ТЦК.
І якщо перебуває – тоді 100%, що такий заявник буде доставлений з поліції до ТЦК.
Таким чином, тим, хто перебуває у розшуку ТЦК за порушення правил військового обліку та мобілізації, фактично неможливо захистити свої права від злочинних посягань. На жаль, але у поліції їх затримають набагато скоріше, ніж тих, хто скоїв стосовно них злочин.
ВИСНОВКИ
Підіб’ємо, що буде якщо ТЦК та СП оголосив вас у розшук:
Збережіть мої контакти: (067) 287-00-44 і звертайтесь, якщо потрібен адвокат або консультація.
Автор консультації: Адвокат Роман Сімутін
Джерело: Адвокат Роман Сімутін
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
415
Коментарі:
0
Переглядів:
599
Коментарі:
0
Переглядів:
630
Коментарі:
0
Переглядів:
912
Коментарі:
0
Переглядів:
620
Коментарі:
0
Переглядів:
544
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2025 «Протокол». Всі права захищені.