Головна Блог ... Відеоконсультація Умови призначення пільгової пенсії за СПИСКОМ 1 - роз'яснення адвоката Володимира Трощинського Умови призначення пільгової пенсії за СПИСКОМ 1 - ...

Умови призначення пільгової пенсії за СПИСКОМ 1 - роз'яснення адвоката Володимира Трощинського

24.12.2019
Подякувати
Автор: Адвокатське бюро "Івана Хомича"
Підписатися на автора
Переглядів : 2656
Додати в обране
Ми в соціальних мережах: telegram viber youtube

Умови призначення пенсії за Списку №1 такі:

Вік виходу на пенсію - 50 років, проте до досягнення цього віку жінки, які народилися до 31.12.1975 р. мають право вийти на пенсію раніше (Більш детально це зазначено в ст. 13 ЗУ «Про пенсійне забезпечення».)

Необхідний страховий стаж (у т. ч. спеціальний стаж роботи) - для чоловіків - не менше 25 років, з яких не менше 10 років на роботах по Списку 1, для жінок - не менше 20 років, з яких не менше 7 років і 6 місяців на роботах за Списком 1.

За відсутності необхідного страхового стажу роботи у період до 1 квітня 2024 року пенсія за віком на пільгових умовах призначається за наявності стажу роботи: з 1 квітня 2019 року по 31 березня 2020 року - не менше 22 років 6 місяців у чоловіків і не менше 17 років 6 місяців у жінок, кожний наступний рік до 01 квітня 2024 року стаж буде збільшуватись на 6 місяців.

Працівникам, які не мають необхідного стажу роботи по Списку 1, але мають не менше половини такого стажу (для чоловіків не менше 5 років, для жінок не менше 3 років і 9 місяців), за наявності передбаченого загального стажу роботи, пенсії за віком на пільгових умовах призначаються із зменшенням пенсійного віку (60 років) чоловікам - на 1 рік за кожний повний рік такої роботи; жінкам - на 1 рік 4 місяці за кожний повний рік такої роботи. Зазначене зменшення пенсійного віку жінкам застосовується також у період збільшення віку виходу на пенсію по 31 грудня 2021 року.

ДИВИТЬСЯ ВІДЕО: Перерахунок військових пенсій по новому. Наслідки скасування Постанови КМУ №103 від 21.02.2018

2656
Переглядів
0
Коментарі

Залиште Ваш коментар:

Додати
logo

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст