Головна Блог ... Новини Україна змінюватиме законодавство для приєднання до IOSCO MMoU і реформуватиме регулятор ринку цінних паперів – Меморандум з МВФ Україна змінюватиме законодавство для приєднання д...

Україна змінюватиме законодавство для приєднання до IOSCO MMoU і реформуватиме регулятор ринку цінних паперів – Меморандум з МВФ

Відключити рекламу
Україна змінюватиме законодавство для приєднання до IOSCO MMoU і реформуватиме регулятор ринку цінних паперів – Меморандум з МВФ - tn1_0_33335800_1491592905_58e7e6c951713.jpg

Відповідно до Меморандуму з Міжнародним валютним фондом, який підписано 2 квітня 2017 року, Україна взяла на себе зобов'язання створити потужну нормативно-правову базу для ринків цінних паперів і провести реформування регулятора ринку.

Українська сторона шляхом внесення змін до чинного законодавства зобов‘язалась збільшити повноваження, незалежність та інституційну спроможність НКЦПФР (Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку), що дозволить Україні стати підписантом Багатостороннього Меморандуму про взаєморозуміння Міжнародної організації регуляторів ринків цінних паперів (IOSCO MMoU). Меморандумом з МВФ встановлений термін виконання цієї задачі - до кінця квітня 2017 року.

Вспомните новость: Меморандум о сотрудничестве с МВФ: основные требования

За сприяння міжнародних донорів, НКЦПФР реформує свою внутрішню структуру і процедури. Зокрема, на заміну галузевій повинна бути введена функціональна структура регулятора. Зміна організаційної моделі дозволить максимально збалансувати функції структурних підрозділів, унеможливити дублювання процесів, привести розподіл функцій між підрозділами регулятора до кращих міжнародних практик.

Реструктуризація ключових процесів в Комісії, зокрема механізмів управління, процедур прийняття рішень, відповідальності, систем внутрішнього контролю і попередження операційних ризиків будуть впроваджуватися протягом 18 місяців. До кінця квітня 2017 року українська сторона повинна погодити з експертами МВФ план дій з чіткими квартальними цільовими показниками.

В Меморандумі закріплена необхідність схвалення Верховною Радою законопроекту про регуляторний спліт – скасування Нацкомісії, що здійснює держрегулювання у сфері ринків фінансових послуг, і передача її функцій НБУ та НКЦПФР.

Згадайте новину: Комісія затвердила порядок направлення повідомлень акціонерам через депозитарну систему

Пунктом 16 Меморандуму також передбачено реформування сфери аудиту і бухгалтерського обліку з метою поліпшення функціонування фінансових ринків, підвищення прозорості та якості розкриття інформації емітентами, а також скорочення масштабів корупції та шахрайства. Верховна Рада повинна прийняти новий Закон про аудиторську діяльність і переглянутий існуючий Закон про бухгалтерський облік.

Нагляд за аудиторською професією повинен відповідати директивам ЄС про бухгалтерський облік, в тому числі повинна бути передбачена можливість з боку НБУ і НКЦПФР встановлювати у прозорий спосіб додаткові стандарти для аудиторів банків та інших регульованих організацій (професійних учасників ринку та емітентів). Термін виконання цієї задачі - до кінця липня 2017 року.

Нагадаємо, протягом 2015-2016 років на базі НКЦПФР системно працювали експерти місії технічної допомоги МВФ, які проводили аналіз діяльності регулятора, досліджували системні проблеми українського ринку цінних паперів та здійснювали оцінку проектів законодавчих змін, які готувалися за участю Комісії.

Джерело: Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку

Читайте статтю: Фінансовий ринок та інвестиційні процеси в Україні: чи є можливість зростання?

  • 1168

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 1168

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст