Головна Сервіси для юристів ... База рішень" Протокол " Ухвала КЦС ВП від 08.10.2020 року у справі №446/1005/20 Ухвала КЦС ВП від 08.10.2020 року у справі №446/10...
print
Друк
search Пошук
comment
КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

Ухвала

08 жовтня 2020 року

м. Київ

справа № 446/1005/20

провадження № 61-140вп20

Верховний Суд у складі судді Касаційного цивільного суду Лідовця Р. А. розглянув питання про визначення підсудності цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та поділ спільного майна подружжя,

ВСТАНОВИВ:

У червні 2020 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу.

Ухвалою Кам'янка-Бузького районного суду Львівської області від 23 червня 2020 року відкрито провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу.

У вересні 2020 року представник ОСОБА_1 - адвокат Тимофіїв Н. Ю. звернулася до суду із заявою про збільшення позовних вимог, в якій просила суд здійснити поділ спільного сумісного майна подружжя.

Ухвалою Кам'янка-Бузького районного суду Львівської області від 17 вересня 2020 року заяву представника ОСОБА_1 - адвоката Тимофіїв Н. Ю. про збільшення позовних вимог прийнято до розгляду.

Ухвалою Кам'янка-Бузького районного суду Львівської області від 17 вересня 2020 року справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та поділ спільного майна подружжя направлено до Верховного Суду для визначення підсудності у порядку, визначеному статтею 29 ЦПК України.

Ухвала суду першої інстанції мотивована тим, що сторони є громадянами України, проте вже декілька років постійно проживають в Італійській Республіці, тому наявні підстави для визначення Верховним Судом підсудності справи у порядку, визначеному статтею 29 ЦПК України.

Відповідно до положень статті 29 ЦПК України підсудність справ за участю громадян України, якщо обидві сторони проживають за її межами, а також справ про розірвання шлюбу між громадянином України та іноземцем або особою без громадянства, які проживають за межами України, визначається суддею Верховного Суду, визначеним у порядку, передбаченому статті 29 ЦПК України, одноособово.

Отже, Верховний Суд визначає підсудність справ за участю громадян України, якщо обидві сторони проживають за межами України.

З огляду на матеріали справи, ОСОБА_1, ОСОБА_2 є громадянами України, що підтверджується копіями паспортів громадянина України

При цьому відомостей про те, що на даний час сторони проживають за межами України матеріали справи не містять.

Додана ОСОБА_2 до матеріалів справи копія паспорта громадянина України для виїзду за кордон з відміткою про перетин державного кордону не є належним доказом його проживання за межами території України.

Ураховуючи відсутність доказів на підтвердження факту проживання сторін справи за межами України, правові підстави для визначення підсудності цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та поділ спільного майна подружжя відсутні.

Керуючись статтею 29 ЦПК України, Верховний Суд

УХВАЛИВ:

У визначенні підсудності цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та поділ спільного майна подружжя відмовити.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.

Суддя Р. А. Лідовець
logo

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст