Головна Сервіси для юристів ... База рішень" Протокол " Ухвала КГС ВП від 21.06.2018 року у справі №910/5810/17 Ухвала КГС ВП від 21.06.2018 року у справі №910/58...
print
Друк
search Пошук
comment
КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":



УХВАЛА

20 квітня 2021 року

м. Київ

Справа № 910/5810/17

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду:

Волковицька Н. О. - головуючий, Могил С. К., Случ О. В.,

розглянувши матеріали касаційної скарги CLIFFORD ALLIANCE LP

на постанову Північного апеляційного господарського суду від 17.09.2020 у справі

за позовом Публічного акціонерного товариства "Державний ощадний банк України"

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Торгово-логістичний комплекс "Арктика"

про стягнення 29 830 131,61 грн,

ВСТАНОВИВ:

01.04.2021 до Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду надійшла касаційна скарга CLIFFORD ALLIANCE LP на постанову Північного апеляційного господарського суду від 17.09.2020 у справі № 910/5810/17, подана скаржником через відповідний апеляційний суд 16.03.2021.

За результатами перевірки матеріалів поданої касаційної скарги та матеріалів справи Верховний Суд відмовляє у відкритті касаційного провадження у справі № 910/5810/17 і в обґрунтування цієї відмови зазначає про таке.

Як убачається із матеріалів справи та змісту касаційної скарги, CLIFFORD ALLIANCE LP не приймало участі у розгляді справи № 910/5810/17, однак в обґрунтування касаційної скарги заявник посилається на те, що рішення господарського суду попередньої інстанції про залишення без задоволення апеляційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю "Торгово-логістичний комплекс "Арктика" без задоволення, а ухвали суду першої інстанції про повернення зустрічного позову - без змін, впливає на права касатора як співзасновника учасника цієї справи.

Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 287 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов'язки, мають право подати касаційну скаргу на рішення суду першої інстанції після апеляційного перегляду справи та постанову суду апеляційної інстанції, крім судових рішень, визначених у частині третій цієї статті.

Водночас відповідно до частини четвертої цієї ж статті особа, яка не брала участі у справі, якщо суд вирішив питання про її права, інтереси та (або) обов'язки, має право подати касаційну скаргу на судове рішення лише після його перегляду в апеляційному порядку за її апеляційною скаргою, крім випадку, коли судове рішення про права, інтереси та (або) обов'язки такої особи було ухвалено безпосередньо судом апеляційної інстанції. Після відкриття касаційного провадження за касаційною скаргою особи, яка не брала участі у справі, але суд вирішив питання про її права, інтереси та (або) обов'язки, така особа користується процесуальними правами і несе процесуальні обов'язки учасника справи.

Відтак, пункт 1 частини 1 статті 287 ГПК України визначає два випадки звернення осіб, які не брали участі у справі: перший - оскарження постанови апеляційного господарського суду, другий - оскарження рішення місцевого господарського суду, яке переглянуто апеляційним судом за апеляційною скаргою такої особи.

Право на касаційне оскарження у першому випадку прямо передбачене пунктом 1 частини 1 статті 287 ГПК України, у другому - обмежене умовою, що закріплена у частині четвертій цієї ж статті.

Частина 4 статті 287 ГПК України не обмежує право особи, яка не брала участі у справі, але вважає, що саме апеляційний суд вирішив питання про її права, інтереси та (або) обов'язки, на подання касаційної скарги саме на судове рішення апеляційного суду, і не встановлює як умову подання касаційної скарги у цьому випадку перегляд рішення суду першої інстанції за апеляційною скаргою цієї особи, оскільки в своєму рішенні суд першої інстанції міг не вирішувати питання про права, інтереси та (або) обов'язки скаржника.

Тобто, касаційна скарга особи, яка не брала участі у справі і вважає, що суд вирішив питання про її права та інтереси, може бути подана на судове рішення лише після перегляду такого рішення в апеляційному порядку, саме за її апеляційною скаргою.

Предметом касаційного оскарження є постанова Північного апеляційного господарського суду від 17.09.2020 у справі № 910/5810/17, яка ухвалена за результатами перегляду апеляційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю "Торгово-логістичний комплекс "Арктика" та якою залишено без змін ухвалу Господарського суду міста Києва від 11.06.2020 про повернення зустрічного позову.

Отже, застосовується другий випадок касаційного оскарження особою, яка не брала участі у справі, оскільки рішення місцевого господарського суду за результатом розгляду апеляційної скарги учасника справи залишено без змін.

Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 293 ГПК України суд касаційної інстанції відмовляє у відкритті касаційного провадження у справі, якщо касаційну скаргу подано на судове рішення, що не підлягає касаційному оскарженню.

Враховуючи наведене колегія суддів вважає, що відсутні процесуально-правові підстави для прийняття до провадження касаційної скарги CLIFFORD ALLIANCE LP на постанову Північного апеляційного господарського суду від 17.09.2020 у справі № 910/5810/17, оскільки рішення суду першої інстанції не переглядалось в апеляційному порядку за апеляційною скаргою CLIFFORD ALLIANCE LP, а оскаржувана постанова приймалась Західним апеляційним господарським судом за результатом розгляду апеляційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю "Торгово-логістичний комплекс "Арктика".

Керуючись статтями 234, 235, 287, 293 ГПК України, Верховний Суд

УХВАЛИВ:

1. Відмовити у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою CLIFFORD ALLIANCE LP на постанову Північного апеляційного господарського суду від
17.09.2020 у справі № 910/5810/17.

2. Матеріали касаційної скарги на 20 (двадцяти) аркушах.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Головуючий Н. О. Волковицька

Судді С. К. Могил

О. В. Случ
logo

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст