Історія справи
Ухвала КАС ВП від 23.01.2018 року у справі №П-395/10

ВЕРХОВНИЙ СУДУХВАЛА21.02.2018 Київ А/9901/32/18 П-395/10Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:судді-доповідача - Бучик А.Ю.,суддів - Гімона М.М., Мороз Л.Л.,розглянувши заяву ОСОБА_2 про перегляд Верховним Судом постанови Вищого адміністративного суду України від 18 січня 2011 року в адміністративній справі за позовом ОСОБА_2 до Верховної Ради України, за участі третьої особи, яка не заявляє самостійні вимоги на предмет спору на стороні відповідача - Вищої ради юстиції, про визнання постанови суб'єкта владних повноважень незаконною та дій протиправними, -встановив:Постановою Вищого адміністративного суду України від 18 січня 2011 року в задоволенні позову ОСОБА_2 відмовлено.12 грудня 2017 року позивачем до Верховного Суду України направлено заяву про перегляд вказаного судового рішення.
15 грудня 2017 розпочав роботу Верховний Суд та набрав чинності
Закон України "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України
Цивільного процесуального кодексу України
Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів" від 03.10.2017 та відповідно до п. 6 розділу XII прикінцевих перехідних положень
Закону України "Про судоустрій та статус суддів" припинив процесуальну діяльність Верховний Суд України.Заяву по справі № П-395/10 з Верховного Суду України передано до Верховного Суду.Згідно п. 12 Перехідних положень
КАС України (в редакції ~law18~) заяви і скарги, подані до набрання чинності цією редакцією Кодексу, провадження за якими не відкрито на момент набрання ним чинності, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу. Такі заяви чи скарги не можуть бути залишені без руху, повернуті або передані за підсудністю, щодо них не може бути прийнято рішення про відмову у прийнятті чи відмову у відкритті провадження за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу, якщо вони подані з додержанням відповідних вимог процесуального закону, які діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.Провадження у справі за заявою ОСОБА_2 Верховним Судом України не відкривалось.Відповідно до п.1 Перехідних положень
КАС України (в редакції ~law19~) заяви про перегляд судових рішень Верховним Судом України в адміністративних справах, які подані та розгляд яких не закінчено до набрання чинності цією редакцією Кодексу, передаються до Касаційного адміністративного суду та розглядаються спочатку колегією у складі трьох або більшої непарної кількості суддів за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Відповідно до п.
4 ч.
1 ст.
237 КАС України (в редакції, чинній на момент звернення із заявою) заява про перегляд судових рішень в адміністративних справах може бути подана виключно з підстав: порушення норм матеріального чи процесуального права, що призвело до ухвалення Вищим адміністративним судом України незаконного судового рішення з питань, передбачених п.
4 ч.
1 ст.
237 КАС України.Згідно ч.
3 ст.
238 КАС України заява про перегляд судових рішень з підстав, передбачених ч.
3 ст.
238 КАС України, може бути подана не пізніше десяти днів з дня ухвалення судового рішення, щодо якого заявлено клопотання про перегляд.Частиною
5 ст.
238 КАС України передбачено, що у разі пропущення строку, встановленого частинами першою - четвертою цієї статті, з причин, визнаних поважними, суд за клопотанням особи, яка подала заяву про перегляд судового рішення, може поновити цей строк у межах одного року з дня ухвалення судового рішення, про перегляд якого подається заява. Питання про поновлення строку вирішується колегією суддів під час вирішення питання про допуск справи до провадження.В заяві позивач вказує, що редакція статті
171-1 КАС України станом на момент винесення постанови Вищим адміністративним судом України не передбачала оскарження судового рішення в апеляційному порядку. Право на перегляд такого рішення Вищого адміністративного суду України Верховним Судом України надавалось лише після внесення змін до
КАС України ~law20~ від14.03.2014, а тому вважає, що вимога процесуального Закону, що встановлює десятиденний строк для подання заяви про перегляд рішення, на випадок щодо такого в справі позивача не поширюється.Колегія суддів звертає увагу, що станом на день винесення судового рішення таке не підлягало оскарженню, а після внесення змін до ст.
171-1 КАС України, яка надала право на перегляд рішення Вищого адміністративного суду України у вказаній категорії справ, сплинуло більше трьох років. Отже, жодних підстав для поновлення строку на подання заяви про перегляд постанови Вищого адміністративного суду України від 18 січня 2011 року ОСОБА_2 не зазначив.
Відтак, вказані причини пропуску встановленого ч.
3 ст.
238 КАС України в редакції ~law21~ десятиденного строку, колегія суддів не вважає поважними.Враховуючи те, що заяву про перегляд постанови Вищого адміністративного суду України від 18 січня 2011 року подано з пропуском строку, а вказані причини пропуску визнано неповажними, то у допуску справи до провадження слід відмовити.Керуючись ст.
238,
240 КАС України в редакції ~law22~, пп. 1 п. 1 Розділу VII "Перехідні положення"
КАС України в редакції ~law23~, -ухвалив:У задоволенні клопотання ОСОБА_2 про поновлення строку для подання заяви про перегляд постанови Вищого адміністративного суду України від 18 січня 2011 року відмовити.
Відмовити у допуску до провадження справи за заявою ОСОБА_2 про перегляд постанови Вищого адміністративного суду України від 18 січня 2011 року.Ухвала оскарженню не підлягає.Суддя-доповідач А.Ю. Бучиксудді М.М. ГімонЛ.Л. Мороз