Автор не вказаний
2
0
3331
САП заявлено перший позов про цивільну конфіскацію – народний депутат України отримав необґрунтований актив у сумі понад 1,2 млн гривень
20 травня 2021 року Спеціалізована антикорупційна прокуратура звернулась до Вищого антикорупційного суду з позовом про визнання необґрунтованими активів у сумі понад 1,2 млн гривень, що належать народному депутату України та стягнення їх відповідно до українського законодавства в дохід держави.
Згадайте новину: По стопам Януковича, возможно будущий "ПРОФЕССОР". Депутат Кива защитил диссертацию и стал кандидатом наук
Так, під час реалізації повноважень, визначених ч. 5 ст. 290 ЦПК України та ч. 3 ст. 23 Закону України «Про прокуратуру», прокурорами САП за сприяння #НАЗК та #НАБУ виявлено факт набуття необґрунтованого активу народним депутатом України 9 скликання.
Установлено, що нардеп, попри те, що він не є власником об’єктів нерухомості (жомова яма) та не маючи правомочності щодо володіння, користування та розпорядження ним, передав вищевказане майно в оренду суб’єкту господарювання з ознаками фіктивності.
За оренду вказаний народний обранець протиправно отримав 1 242 236 гривень. Ще 10 тис. гривень було зараховано на банківський рахунок депутата як комісійні доходи за проведення безготівкових банківських операцій.
Представництво держави в суді у цій справі здійснюється прокурорами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
Про хід та результати розгляду буде повідомлено додатково.
Довідково: 28 листопада 2019 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо конфіскації незаконних активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і покарання за набуття таких активів» (№ 263-IX).
Згідно з положеннями вказаного Закону в системі запобігання корупції в Україні запроваджено новелу – інститут визнання необґрунтованими активів та їх стягнення в дохід держави, так звана цивільна конфіскація.
Стягнення в дохід держави активів, законність походження яких не встановлена, є різновидом цивільно-правової відповідальності за корупційні та пов’язані з корупційними правопорушення.
Основні критерії та особливості визнання необґрунтованими активів та їх стягнення в дохід держави передбачені Законом № 263-IX, яким внесено зміни до деяких законодавчих актів України
При цьому, виходячи із внесених змін, пред’явлення позову та представництво держави в суді у такій категорії справ віднесено до виключної компетенції прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, а у передбачених законом випадках – прокурорів Офісу Генерального прокурора.
Джерело: САП
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
433
Коментарі:
1
Переглядів:
373
Коментарі:
0
Переглядів:
271
Коментарі:
0
Переглядів:
447
Коментарі:
1
Переглядів:
277
Коментарі:
0
Переглядів:
685
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2025 «Протокол». Всі права захищені.