09.04.2015    Переглядів:  326
Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах: telegram viber youtube

ЦИТАТА МІСЯЦЯ: Якщо у судді нема мужності протидіяти тиску, він повинен залишити займану посаду

ЦИТАТА МІСЯЦЯ: Якщо у судді нема мужності протидіяти тиску, він повинен залишити займану посаду - tsitata_misyatsya_yakshcho_u_suddi_nema_mugnosti_protidiyati_tisku_vin_povinen_zalishiti_zaymanu_posadu_552649a4820e1.jpg

Голова Тимчасової спеціальної комісії із перевірки суддів загальної юрисдикції, суддя Верховного Суду України у відставці Володимир Мойсик:  "Згідно Конституції України тиск на суддів в будь-які формі і у будь-який спосіб заборонений. Якщо тиск здійснювався, то відповідальність повинні нести ті, хто його здійснював, а  не ті, хто виносив рішення. Проте суддя повинен завжди залишатись суддею при будь-яких обставинах – нема мужності, щоб протидіяти тиску – треба залишати займану посаду.»

Згадайте новину: Тимчасова спеціальна комісія вже має свій Регламент і розпочала реальну роботу.

Пропонуємо задуматись: а хіба складно можновладцю тиснути, наприклад, на суддю на кшталт Владислава Оберемко. 

Згадайте новину: Спілкування судді Владислава Оберемко з співробітками ДАІ. Відеофакт. 

ЗАУВАЖЕННЯ СКЕПТИКА: Судді, журналісти, представники громадських організацій та просто громадяни дуже багато говорять про тиск на суддю, який постійно хтось здійснює найрізноманітнішими способами. І дуже багато співчувають начебто кристально чесним суддям, які не можуть законно працювати внаслідок тиску. Проте чомусь всі забувають про очевидне:

1.       Особа, яка стає суддею повинна бути психологічно стійкою до зовнішнього тиску, в противному випадку їй просто не потрібно бути суддею.

2.       Тиск на суддю буде існувати завжди, оскільки та особа, яка може тиснути в будь-якому разі буде використовувати цю можливість для отримання рішення на свою користь.

3.       Законодавство України передбачає правові гарантії захисту судді від тиску  починаючи від недоторканості і закінчуючи наданням квартири безоплатно, і ці гарантії у переважній більшості випадків діють.

4.       Коли точаться розмови про тиск на суддю, завжди відсутня конкретика:  хто саме (особа), коли і як цей тиск здійснює і чому про такий тиск не повідомляються правоохоронні органи, а тільки ЗМІ.

5.       І ГОЛОВНЕ: ефективно тиснути на суддю, можливо про наявності КОМПРОМАТУ на цього суддю: хабарі, власний бізнес або кришування бізнесу друзів, у минулому ухвалені протиправні рішення, отримання незаконних благ для себе або членів своєї сім‘ї, алкоголізм, коханки, тощо. Тобто правопорушник - суддя елементарно шантажується, а не піддається тиску.    

Тому можливість тиску на чесного суддю – це суспільний міф. Можна сказати по іншому: Суддя не порушуй закон і будеш незалежним, а ті хто на тебе тиснуть будуть покарані – тільки публічно та конкретно про це заяви! Чим більше суддя порушує закон, тим простіше на нього тиснути!

0
Коментарів
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярні судові рішення
Назва події
Завантаження основного зображення
Вибрати зображення
Текст опис події: