Автор не вказаний
2
0
1960
Голова Тимчасової спеціальної комісії із перевірки суддів загальної юрисдикції, суддя Верховного Суду України у відставці Володимир Мойсик: "Згідно Конституції України тиск на суддів в будь-які формі і у будь-який спосіб заборонений. Якщо тиск здійснювався, то відповідальність повинні нести ті, хто його здійснював, а не ті, хто виносив рішення. Проте суддя повинен завжди залишатись суддею при будь-яких обставинах – нема мужності, щоб протидіяти тиску – треба залишати займану посаду.»
Згадайте новину: Тимчасова спеціальна комісія вже має свій Регламент і розпочала реальну роботу.
Пропонуємо задуматись: а хіба складно можновладцю тиснути, наприклад, на суддю на кшталт Владислава Оберемко.
Згадайте новину: Спілкування судді Владислава Оберемко з співробітками ДАІ. Відеофакт.
ЗАУВАЖЕННЯ СКЕПТИКА: Судді, журналісти, представники громадських організацій та просто громадяни дуже багато говорять про тиск на суддю, який постійно хтось здійснює найрізноманітнішими способами. І дуже багато співчувають начебто кристально чесним суддям, які не можуть законно працювати внаслідок тиску. Проте чомусь всі забувають про очевидне:
1. Особа, яка стає суддею повинна бути психологічно стійкою до зовнішнього тиску, в противному випадку їй просто не потрібно бути суддею.
2. Тиск на суддю буде існувати завжди, оскільки та особа, яка може тиснути в будь-якому разі буде використовувати цю можливість для отримання рішення на свою користь.
3. Законодавство України передбачає правові гарантії захисту судді від тиску починаючи від недоторканості і закінчуючи наданням квартири безоплатно, і ці гарантії у переважній більшості випадків діють.
4. Коли точаться розмови про тиск на суддю, завжди відсутня конкретика: хто саме (особа), коли і як цей тиск здійснює і чому про такий тиск не повідомляються правоохоронні органи, а тільки ЗМІ.
5. І ГОЛОВНЕ: ефективно тиснути на суддю, можливо про наявності КОМПРОМАТУ на цього суддю: хабарі, власний бізнес або кришування бізнесу друзів, у минулому ухвалені протиправні рішення, отримання незаконних благ для себе або членів своєї сім‘ї, алкоголізм, коханки, тощо. Тобто правопорушник - суддя елементарно шантажується, а не піддається тиску.
Тому можливість тиску на чесного суддю – це суспільний міф. Можна сказати по іншому: Суддя не порушуй закон і будеш незалежним, а ті хто на тебе тиснуть будуть покарані – тільки публічно та конкретно про це заяви! Чим більше суддя порушує закон, тим простіше на нього тиснути!
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
452
Коментарі:
0
Переглядів:
634
Коментарі:
0
Переглядів:
523
Коментарі:
0
Переглядів:
1183
Коментарі:
0
Переглядів:
414
Коментарі:
0
Переглядів:
771
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2025 «Протокол». Всі права захищені.