Головна Блог ... Новини Примусово відчужений з приватної власності автомобіль "за п'янку за кермом" залишиться у військових Примусово відчужений з приватної власності автомоб...

Примусово відчужений з приватної власності автомобіль "за п'янку за кермом" залишиться у військових

Відключити рекламу
Примусово відчужений з приватної власності автомобіль \

До суду звернувся перевізник з Хмельниччини з позовом до обласних ТЦК, військової адміністрації та військової частини. За словами підприємця, 24 березня 2022 року у свій вихідний водій ПП використав рейсовий мікроавтобус для власних потреб. У Хмельницькому його зупинила поліція і склала щодо нього адмінпротокол про порушення правил дорожнього руху, у тому числі за відмову від проходження огляду на стан сп’яніння.

Автомобіль правоохоронці забрали на спецмайданчик для тимчасового зберігання. Підприємець тричі звертався до поліції з проханням його повернути. Проте 1 квітня ТЦК видав розпорядження, погоджене з начальником обласної військової адміністрації, про примусове відчуження авта.

Перевізник уважає, що рішення про примусове відчуження з його приватної власності транспортного засобу, який затримали при складанні адмінматеріалів щодо водія, котрий не є власником авта, суперечить Конституції України та основним засадам цивільного законодавства й мало на меті покарати правопорушника, а не забезпечити суспільну необхідність у транспортному засобі під час воєнного стану.

Пользуйтесь консультацией: Пить или не пить: вот в чём вопрос для автолюбителя

Тому позивач просив суд визнати незаконним та скасувати розпорядження ТЦК у частині примусового відчуження з приватної власності для потреб держави в умовах правового режиму воєнного стану його транспортного засобу, визнати недійсним акт про примусове відчуження та витребувати з незаконного володіння військової частини цей автомобіль на його користь.

Хмельницький міськрайонний суд у задоволенні позову відмовив. Перевізник оскаржив рішення до апеляційного суду й просив задовольнити його позовні вимоги. ТЦК, ОВА та військова частина написали відзиви на апеляційну скаргу, вказавши на безпідставність викладених аргументів та законність рішення суду.

Як встановив місцевий суд, водій мікроавтобуса, якого притягнули до адмінвідповідальності – це син перевізника й доказів того, що він перебуває з ним у трудових відносинах, немає. Підприємець також не звертався до правоохоронців щодо викрадення автомобіля. Хмельницький ОТЦК та СП ухвалив розпорядження, погоджене з начальником військової адміністрації, про примусове відчуження мікроавтобуса (з наступним відшкодуванням його вартості), про що склали відповідний акт. У ньому зафіксували експертну оцінку автомобіля у розмірі 277 473 грн. Позивач підписав цей документ. Відчужений автомобіль передали для цільового використання до військової частини.

Колегія суддів апеляційного суду погодилася з висновками суду першої інстанції: спірне розпорядження Хмельницького ОТЦК та СП відповідає чинному законодавству, вказані недоліки щодо форми Акту про примусове відчуження або вилучення майна не впливають на його зміст та законність у цілому, а незгода володільця з оцінкою транспортного засобу не позбавляє його можливості оскаржити її в установленому порядку.

Користуйтеся консультацією: 4 умови вилучення авто для воєнних потреб

«Суд першої інстанції прийшов до правильного висновку про те, що військовим командуванням в межах визначених повноважень та відповідно до вимог чинного законодавства прийнято рішення про примусове відчуження транспортного засобу, яке спрямоване на забезпечення виконання завдань з оборони України, її територіальної цілісності та недоторканності. Крім того, суд першої інстанції прийшов до правильного висновку про дотримання процедури прийняття спірних розпорядження та акту пославшись на те, що доводи позивача у цій частині стосуються формальних підстав, які однак, не призводять самі по собі до протиправності оскаржуваного рішення», – констатував ХАС.

Відтак залишив рішення місцевого суду без змін та відхилив апеляційну скаргу перевізника.

З постановою апеляційного суду у справі № 686/8141/22 можна ознайомитися у ЄДРСР.

Джерело: Хмельницький апеляційний суд

  • 1755

    Переглядів

  • 3

    Коментарі

  • 1755

    Переглядів

  • 3

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Позбавлення,засобу,правопорушення: унеможливлює:його,повторне,використання, у-вчиненні:такого,нового,правопорушення. А,теке,розпорядження:придатним: Пришвидшує,перемогу,України!

    27.10.2023 10:27

    А кошти на компенсацію вартості де брати?

    27.10.2023 10:31

    Правомірно: -конфіскованне,навідміну, від:оплатно,вилученного: -некомпенсують! Але,увипадку,доведення: -протиправності,такого, примусового,позбавлення: власності.,Власнику, необхідно,сподіватись,на: відшкодування,шкоди,за: чинним,Рішенням-ЄСзПЛ., оскільки:-Україна,має, можливості: -Її,відшкодовувати: зарахунок,емісії(друкування -гривень),на:таку,ціль!

    27.10.2023 11:05

    Ви статтю читали? Зверніть увагу там є слова "експертна оцінка автомобіля"

    27.10.2023 11:07

    Така,оцінка.,необхідна,передусім,для: -Таким,майном.,правильного: -Розпорядження., -Розміру,призначення: -відшкодування,шкоди,завданної: -неправильним,розпорядженням,або: -безпідставним,примусовим,вилученням!

    27.10.2023 11:57

    Вітання ! Це приклад порочної судової практики ! По-перше, санкція ч. 1 ст. 130 КУпАП навіть не передбачає оплатне вилучення транспортного засобу. По - друге, навіть оплатне вилучення транспортного засобу, як вид покарання, застосовується виключно судом. Тобто це юрисдикція суду щодо адміністративних правопорушень. А мова у цьому прикладі починається з адміністративного правопорушення, покарання за яке має вирішуватися судом, а не трансформуватися з конфіскації у реквізицію! Ні одним Законом України, на які посилаються ці судді, не передбачено застосування заходів правового режиму воєнного стану, у даному випадку примусового відчуження ТЗ, з підстав скоєння громадянином України адміністративного, або кримінального правопорушення. По- третє, Закони, на які посилаються ці судді, не визначають порядку мобілізації ТЗ під час дії правового режиму воєнного стану ! По-четверте, із судових рішень очевидно, що судді не володіють питанням мобілізації транспортних засобів під час дії правового режиму воєнного стану, Н е з н а ю т ь Положення про військо- транспортний обов'язок, яке визначає порядок виконання військово-транспортного обов’язку для задоволення потреб Збройних Сил на особливий період транспортними засобами і технікою усіх типів і марок вітчизняного та іноземного виробництва, їх повернення під час демобілізації та компенсації шкоди, завданої транспортним засобам і техніці внаслідок їх залучення під час мобілізації. Із-за незнання цими суддями нормативно правових актів, які визначають порядок мобілізації ТЗ під час дії правового режиму воєнного стану, ними грубо порушуються норми матеріально права при вирішенні такого роду спірних правовідносин. Складається порочна судова практика. Неможна зараз допускатися таких помилок у праві. Таке беззаконня має припинити ВС.

    28.10.2023 11:37

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати