Головна Блог ... Новини Суд стягнув 800 тисяч моральної шкоди експрацівнику міліції, якого звинувачували в хабарництві Суд стягнув 800 тисяч моральної шкоди експрацівник...

Суд стягнув 800 тисяч моральної шкоди експрацівнику міліції, якого звинувачували в хабарництві

Відключити рекламу
 - tn1_0_90284200_1570018756_5d9495c4dc719.jpg

Селидівський міський суд Донецької області стягнув 800 тис. моральної шкоди колишньому працівнику органів внутрішніх справ, який 10 років і 10 місяців зазнавав кримінального переслідування.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на рішення від 16 вересня.

Чоловік працював слідчим Київського РВ ДМУ УМВС України в Донецької області. У 2007 році його затримали за підозрою в хабарництві і утримували 5 місяців під вартою, поки в нього не стався інсульт головного мозку і за станом здоров’я йому не змінили запобіжний захід на підписку про невиїзд.

В суді розгляд кримінальної справи затягувався, оскільки змінилося декілька складів суду, справа тривалий час знаходилась на експертизі, не з’являлися свідки та особи, які здійснювали його затримання. Крім того, знаходячись під підпискою про невиїзд та вимушений був знаходиться тривалий час в окупованому Донецьку, поки справу не передали на підконтрольну Україні територію.

Згадайте новину: З кабінету слідчого поліції зникли $80 тис., суд відмовився стягувати їх з держави

Чоловік поновився на службі в райвідділі, де була поширена інформація, що його притягують до кримінальної відповідальності за хабар, на його думку, що суттєво впливало на повагу до нього з боку колег по службі. Йому не розписували справи, не призначали до чергувань у складі слідчо-оперативної групи, не видавали зброю, мотивуючи тим, що він перебуває під слідством, виплачували мінімальну заробітну плату, а у 2015 звільнили за скороченням штату і він не був допущений до атестації як слідчий, професіонал з вислугою 19 років.

24 жовтня 2017 справу за ст. 368 ч. 2, ст. 15 ч. 2, ст. 368 ч. 2 ККУ судом закрито у зв’язку із відмовою прокурора від підтримання державного обвинувачення у повному обсязі.

Позивач хотів стягнути 4,5 млн грн моральної шкоди, 1,2 млн грн матеріальної і 515 тис. грн витрат на адвокатів і 19 тис. грн за за проведення експертизи. Але суд задовольнив вимоги тільки частково. Зокрема, повністю відмовлено у відшкодуванні витрат на правову допомогу. Суд вирішив, що витрати не підтверджені доказами. Так, у матеріалах справи була квитанція адвоката, датована 10.07.2019 року, тобто набагато пізніше ніж розглянуто кримінальну справу стосовно позивача. Втрачений заробіток за час відсторонення від посади суд оцінив тільки у 5 250 грн (36,46 грн. х 144 дні).

Суд пояснив, що відшкодування моральної шкоди необхідно розраховувати, виходячи із розміру мінімальної заробітної плати, що на час розгляду становить 4173 грн. Тобто 130 місяців 26 днів (час перебування під слідством та судом) * 4173 грн.= 543 574,98 грн.

Але оскільки позивач вживав додаткових зусиль для доведення своєї невинуватості, страждав через приниження його честі, ділової репутації працівника органу внутрішніх справ, враховуючи глибину моральних страждань суд, виходячи з принципів розумності та справедливості, вирішив, що належним розміром відшкодування моральної шкоди позивачеві має бути 800 тис. грн.

Згадайте новину:Згадайте новину: Прокурора на півроку позбавили підвищень за умовний вирок у справі про хабар замначальнику поліції Леоніду Петренко

 • 1253

  Переглядів

 • 0

  Коментарі

 • 1253

  Переглядів

 • 0

  Коментарі


 • Подякувати Відключити рекламу

  Залиште Ваш коментар:

  Додати

  КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

  • Безкоштовна консультація

   Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

  • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

   Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

  • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

   Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

  • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

   Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

  Популярні новини

  Дивитись усі новини
  Дивитись усі новини
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст