29.03.2020 | Автор: Понзель Марина Генадіївна    Переглядів:  1364
Задати питання автору
Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах: telegram viber youtube

Сценарій ЄБРР: На Україну чекає короткотермінова рецесія, за якою послідує відновлення економіки

Європейський банк реконструкції та розвитку прогнозує скорочення українського ВВП. Про це заявив директор ЄБРР в країнах Східної Європи та Кавказу Маттео Патроне, пише ukrainian.voanews.com

"Загалом ми прогнозуємо скорочення ВВП, яке також викличе скорочення податкових надходжень. Вкупі з погашенням зовнішнього боргу у 2020-му році це робить завершенням переговорів щодо кредитного фінансування з боку МВФ абсолютним пріоритетом для влади України", - відзначив Патроне.

Завершення переговорів щодо кредитного фінансування з боку МВФ є абсолютним пріоритетом для влади України

Вважає Маттео Патроне

За повідомленнями ЗМІ, днями президент України Володимир Зеленський заявив про переговори зі Світовим банком, МВФ та ЄБРР про фінансову допомогу.

"Загалом, разом зі Світовим банком і ЄБРР ми можемо отримати мінімум $10 млрд", - заявив Володимир Зеленський.

Як повідомляє "Європейська Правда", експерти прогнозують, що у випадку продовження карантину в Україні на декілька місяців ВВП України у 2020-му році впаде на 9%, а курс гривні може сягнути 35 гривень за долар. При цьому експерти розраховують на те, що Україна отримає допомогу від Міжнародного валютного фонду (МВФ).

За словами директора ЄБРР в країнах Східної Європи та Кавказу, в організації базовим сценарієм розвитку ситуації вважають наступне: на Україну чекає короткотермінова рецесія, за якою послідує різке відновлення економіки, якому сприятимуть інвестиції у державний сектор. На думку Патроне, банківська система перебуває у гарному стані для подолання викликів.

Вспомните новость: 16 украинских богачей завезли коронавирус в Киев из Куршевеля. Легкомысленная тусовка превратилась в общий кошмар

Шок ланцюжка постачання та збуту на Україні можливо позначиться менш гостро ніж на інших економіках, бо Україна ще не завершила процес інтеграції до глобального ланцюжка доданої вартості

Вспомните новость: В условиях жесткого карантина, у половины украинцев закончатся деньги через месяц (инфографика)

Кілька факторів, за словами Патроне, визначать особливості того, як коронавірус позначиться на економіці України.

"Шок ланцюжка постачання та збуту на Україні можливо позначиться менш гостро, ніж на інших економіках, бо Україна ще не завершила процес інтеграції до глобального ланцюжка доданої вартості, - заявив Патроне. - Україна відчує наслідки споживацького шоку. Він стане результатом зменшення попиту всередині країни та стандартного попиту".

За словами Патроне, Україна як експортер товарів відчує наслідки цінового шоку на товарних ринках. Невпевненість на глобальному ринку також вплине не девальвацію гривні та на збільшення ставки євробондів.

1364
Переглядів
0
Коментарів
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярні статті
Популярні судові рішення
ЕСПЧ
0