Головна Блог ... Новини Строки притягнення до адміністративної відповідальності за порушення митних правил Строки притягнення до адміністративної відповідаль...

Строки притягнення до адміністративної відповідальності за порушення митних правил

Відключити рекламу
Строки притягнення до адміністративної відповідальності за порушення митних правил - tn1_0_38829400_1542550840_5bf175385ed24.jpg

На сьогодні значний відсоток транспортного потоку нашого міста, як і країни в цілому, складають автомобілі з іноземною реєстрацією, які ввозяться на митну територію України на певний строк, а потім користувачі «забувають» вчасно вивезти даний транспортний засіб за межі України, тобто вчиняють порушення митних правил. Зважаючи на це, актуальним є відповідь на питання, протягом якого часу особу можна притягнути до адміністративної відповідальності за таку умисну чи необережну забудькуватість, пише kh.sfs.gov.ua

За правилами статті 467 Митного кодексу України, якщо справи про порушення митних правил розглядаються органами доходів і зборів, адміністративне стягнення може бути накладено не пізніше, ніж через шість місяців з дня вчинення правопорушення, а у разі розгляду справи про триваючі порушення митних правил – не пізніше, ніж шість місяців з дня виявлення цих правопорушень.

І якщо при розгляді справ про порушення митних правил, в яких момент вчинення та момент виявлення не мають значного проміжку часу (наприклад: переміщення товарів через митний контроль України з порушенням прав інтелектуальної власності), не виникає питань щодо строків притягнення до відповідальності, то з триваючими правопорушеннями виникає велика кількість спірних ситуацій, які потребують додаткового роз`яснення, насамперед, що ж є триваючим правопорушенням, оскільки від правильного визначення моменту, коли правопорушення вважається вчиненим або виявленим, залежить можливість притягнення винної особи до адміністративної відповідальності.

Згадайте новину: Державна фіскальна служба розпочинає процедуру надання розстрочень по сплаті ПДВ при ввезенні на митну територію України обладнання

Митний кодекс України (далі – МКУ) не містить визначення поняття триваючого правопорушення. Проте в теорії адміністративного права триваючими визнаються правопорушення, які, почавшись з якоїсь протиправної дії або бездіяльності, здійснюються потім безперервно шляхом невиконання обов`язку. Початковим моментом такого діяння може бути активна дія чи бездіяльність, коли винна особа або не виконує конкретний покладений на неї обов'язок, або виконує його не повністю або неналежним чином.

Не існує також і вичерпного переліку триваючих правопорушень МКУ лише констатує приналежність до таких порушень, у тому числі тих, що передбачені ст. 469 477 - 485 МКУ.

Крім цього, судова практика відносить до категорії триваючих також і правопорушення, передбачене ст. 470 МКУ, тобто недоставлення товарів, транспортних засобів комерційного призначення та документів до митного органу призначення, видача їх без дозволу митного органу або втрата.

Вже майже буденною є ситуація, коли особа після ввезення на митну територію України автомобілю в митному режимі «транзит», тобто на строк 10 діб, а у разі переміщення в зоні діяльності одного органу доходів і зборів – 5 діб, не виконує вказані вимоги і продовжує використовувати вказаний автомобіль на території України за відсутності на те законних підстав. ЇЇ дії в такому випадку містять ознаки правопорушення, передбаченого ст. 470 МКУ. При цьому, факт виявлення такого правопорушення та, відповідно, складення протоколу про порушення митних правил, найчастіше має місце значно пізніше моменту, коли фактично закінчується митний режим транзиту.

Правопорушники в даному випадку, з метою уникнення відповідальності та як спосіб недобросовісного захисту, використовуючи недостатнє законодавче врегулювання, оскаржують постанови про накладення адміністративного стягнення, мотивуючи тим, що дане правопорушення вважається закінченим після спливу строку транзитного переміщення, тобто на 11-й (а у разі переміщення в зоні діяльності одного органу доходів і зборів на 6-й) день з моменту ввезення на територію України автомобіля в митному режимі «транзит».

Крапку в цих спірних правовідносинах поставив Верховний Суд України, зазначивши, що невивезення транспортного засобу, що перебуває в режимі транзиту та щодо якого існує обов’язок вивезення за межі митної території протягом десятиденного строку, є триваючим правопорушенням, оскільки в даному випадку особа перебуває в безперервному стані протиправної бездіяльності через невиконання свого обов’язку.

В будь-якому разі необхідно пам`ятати, що неухильне додержання Конституції України та законів України є одним із конституційних обов`язків кожного, а також необхідним елементом побудови правової держави, сумлінне виконання якого допоможе уникнути неоднозначних ситуацій.

Згадайте новину: Набрав чинності закон, який виводить систему держконтролю за харчовою продукцією на якісно новий рівень

  • 10128

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 10128

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст