1
0
5953
Зміст:
Питання що можна перевозити через кордон, скільки грошей / валюти можна вивозити з України, які правила ввезення товарів до України та вивозу з країни завжди цікавили українців, які подорожують. Із початком збройної агресії РФ та необхідністю громадян виїжджати за межі України заради захисту свого життя, можливість вивезення із собою власних заощаджень та інших речей набуває неабиякої популярності.
Митні правила транскордонного переміщення грошових коштів та речей відрізняються в залежності від:
Тож спробуємо розібратись у вимогах законодавця.
Готівка, банківська метали, цінні папери
За митними правилами готівкою вважаються національна готівкова валюта (гривня) та готівкова іноземна валюта.
Фізичні особи мають право вивозити за межі України готівкову валюту і банківські метали в сумі/вартістю, що не перевищує в еквіваленті 10 000 євро, без письмового декларування.
Зауважте, що:
В разі вивезення готівки, банківських металів на суму понад 10 000 євро, декларуванню підлягає вся сума. Разом із заповненою декларацією, фізична особа-резидент повинна мати документи, що підтверджують:
Документи, що підтверджують зняття готівки з власних рахунків у банках з метою її вивезення, є чинними протягом 90 календарних днів із дня зняття готівки.
Діти віком до 18 років мають право на переміщення готівкових коштів. При цьому так само потрібно декларувати валютні цінності, якщо їх вартість дорівнює або перевищує 10 000 євро. Письмове декларування від імені особи, яка не досягла 16-річного віку, здійснюється її законним представником.
Декларацію також потрібно заповнювати при вивезенні за межі України платіжних документів та цінних паперів (акцій, облігацій тощо), виражених у валюті України, в іноземній валюті або банківських металах, сумарна фактурна вартість яких перевищує еквівалент 10 000 євро.
Користуйтеся консультацією: Незаконне вивезення дитини за кордон одним з батьків (шлюби з іноземцями)
Товари
Товари, сумарна вартість яких не перевищує еквівалент 10 000 євро, не підлягають письмовому декларуванню (крім товарів, на які законом встановлено вивізне мито та/або відповідно до закону державними органами видаються документи, необхідні для здійснення митного контролю та митного оформлення таких товарів).
Товари, сумарна вартість яких перевищує еквівалент 10 000 євро при вивезенні їх громадянами за межі території України підлягають письмовому декларуванню зі сплатою вивізного мита. Виняток становлять речі, сумарною вартістю понад 10 000 євро, які вивозяться у зв'язку з виїздом за межі України на постійне місце проживання.
При цьому слід бути обачними при вивезенні цінностей, які можуть бути визнані культурними або історичними, незалежно від матеріальної вартості останніх.
Особисті речі
Особистими речами вважаються товари, призначені для забезпечення звичайних повсякденних потреб людини. Особисті речі не підлягають обкладенню митом, з вартості таких речей не сплачуються податки. Особистими речами вважаються:
Користуйтеся консультацією: Безпека харчових продуктів і система HACCP: що потрібно знати сільгоспвиробнику
Домашні тварини
Для виїзду за межі України з улюбленцем потрібно мати:
При бажанні вивезти з України алкоголь, тютюн, ліки, продукти харчування варто поцікавитись митними правилами ввезення цих товарів до країни призначення.
Готівка, банківська метали, цінні папери
Правила ввезення на територію України готівки та банківських металів аналогічні до правил їх вивезення. Тобто в разі досягнення «ліміту» в 10 000 євро, потрібно заповнювати декларацію.
При цьому вимога щодо подання документів на підтвердження зняття готівки з власних рахунків у банках і квитанції про здійснення валютно-обмінної операції з цією готівкою, а також документів на придбання банківських металів в даному випадку митницею не застосовується.
Декларацію потрібно заповнювати також при ввезенні на митну територію України платіжних документів та цінних паперів (акцій, облігацій тощо), виражених у валюті України, в іноземній валюті або банківських металах, сумарна вартість яких перевищує еквівалент 1 000 євро.
При цьому обмежень щодо максимальної суми/вартості валютних цінностей, які фізична особа може ввозити на митну територію України, не встановлено.
Користуйтеся консультацією: Який порядок продовження строку дії закордонного паспорту?
Варіантів не багато:
Товари
«На яку суму можна ввозити товар в Україну?» одне з поширених питань, з якими україніці звертаються до юристів.
Громадяни можуть ввозити всі товари, які не заборонено законом. Без сплати мита та податків можна ввезти товари вагою до 50 кг на суму до: 1000 євро – повітряним транспортом; 500 євро – автомобільним, залізничним чи морським транспортом. У разі перевищення цих норм, потрібно буде сплатити податки з суми понад встановлену норму.
Особисті речі
Правила ввезення особистих речей аналогічні до правил їх вивезення (див. вище).
Користуйтеся консультацією: Відповідальність за незаконний перетин кордону та використання подвійного громадянства
Алкоголь і тютюнові вироби
Ввозити алкоголь і тютюнові вироби в Україну можуть тільки повнолітні особи, у кількості, що не перевищує: 200 сигарет, або 50 сигар, або 250 грам тютюну на кожну особу. Щодо алкоголю, норми такі: 1л міцного алкоголю (з вмістом спирту понад 22%), 2л вина, 5л пива на одну особу.
Продукти харчування
Вартість харчових продуктів, які громадяни можуть ввезти в Україну, не повинна перевищувати 200 євро на особу. При цьому на одну людину можна брати:
Ліки
Громадянам дозволено ввозити в Україну ліки у кількості не більше 5 упаковок кожного найменування на одну особу (крім лікарських засобів, що містять наркотичні чи психотропні речовини) та/або у кількості, що не перевищує зазначену в рецепті на такий лікарський засіб, виданому на ім'я особи, яка перетинає кордон.
Если Вам нужна услуга профессионала, воспользуйтесь сервисом «Тендер на юридическую услугу» от юридического ресурса Протокол.
Автор консультации: адвокат СИТАРЧУК Елена
Источник: юридический ресурс Протокол
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
180
Коментарі:
0
Переглядів:
327
Коментарі:
0
Переглядів:
287
Коментарі:
0
Переглядів:
688
Коментарі:
0
Переглядів:
336
Коментарі:
0
Переглядів:
411
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.