Головна Блог ... Новини Скасовано новий український правопис – ОАС м. Києва Скасовано новий український правопис – ОАС м. Києв...

Скасовано новий український правопис – ОАС м. Києва

Відключити рекламу
Скасовано новий український правопис – ОАС м. Києва - tn1_0_69760000_1611913419_6013d8cbaa556.png

Скасовано новий український правопис – Окружний адміністративний суд міста Києва

28 січня 2021 року Окружний адміністративний суд міста Києва за результатами розгляду позову ГО «Правова держава» визнав незаконною та скасував постанову Кабміну про запровадження нового українського правопису.

Про це на своїй сторінці в Facebook написав адвокат Адвокатського об’єднання «Константа» Дмитро Ільченко.

«Тільки що Окружний адміністративний суд міста Києва задовольнив наш позов і скасував Постанову КМУ про так званий новий правопис. Нагадую, це той самий правопис, в якому вводять «Павза», «Атени», «проєкт» і Марту замість Марфи. Підставою позову було те, що уряд не має права змінювати правопис, оскільки подібне просто не є його компетенцією. Також при розгляді з’ясувалося, що у «мовній комісії» були суттєві суперечки і вона не розробляла правопис саме в тій редакції, в якій він був затверджений урядом, тобто в наш правопис вносилися зміни, фактично, на колінах», - пише у своєму повідомленні адвокат.

Рішення вступить в силу після його апеляційного перегляду, якщо Кабмін подасть апеляційну скаргу.

Зі слів адвоката, підставою для позову стало те, що Кабінет міністрів не має жодного права затверджувати будь-який правопис. Українським правописом повинна займатися спеціальна комісія зі стандарту державної мови, до якої мають входити фахівці, а не політики. З цією позицією погодився і суд – додає адвокат.

Позов обґрунтовано тим, що ухвалюючи оскаржувану постанову Кабмін діяв поза межами своїх повноважень, оскільки єдиним актом, який містив положення, які б дозволяли Кабміну приймати такого роду постанову, був Закон України «Про засади державної мовної політики». Так, порядок затвердження словників української мови, а також порядок офіційного видання цих словників визначаються Кабінетом Міністрів України. Проте, рішенням Конституційного Суду України від 28.02.2028 №2-р/2018 Закон України «Про засади державної мовної політики» визнано неконституційним. Відтак, починаючи з 28.02.2018 року Кабмін не наділений повноваженнями встановлювати норми українського правопису.

Крім того, повноваження щодо затвердження стандартів української мови, зокрема і правопису та змін до нього належать Національній комісії зі стандартів державної мови. (пп.а. п.1 ч.1 ст.44 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної»).

Рішення суду дуже швидко може стати підставою для суспільної дискусії щодо того, якою є нормативна українська мова, як саме говорять українці та якою мова повинна бути прописана у правописі.

Прес-служба Окружного адміністративного суду міста Києва заявила, що Кабінет міністрів України під час ухвалення цієї постанови вийшов за межі своїх повноважень, чим порушив законодавство, що регулює порядок прийняття нормативно-правових актів. З огляду на це, суд визнав протиправною та нечинною постанову Кабміну №437 «Питання українського правопису».

Варто нагадати, що 22 травня 2019 року Кабмін ухвалив нову редакцію українського правопису. МОН України рекомендувало застосовувати нові норми правопису вже з 3 червня 2019 року. Нову редакцію розробила Українська національна комісія з питань правопису. Таке рішення ухвалено «з метою забезпечення конституційних положень про державний статус української мови та уніфікації вживання правописних норм». Згідно з новаціями, нормою стало говорити та писати «проєкт», також українцям розширили можливість вживання фемінітивів (додалися директорка, лікарка, членкиня, філологиня та ін.).

Водночас, протоколи Президії НАН та Колегії МОН України від 24 жовтня 2018 року, якими була затверджена нова редакція українського правопису, допоки що не оскаржені та продовжують діяти в повному обсязі.

Автор: Марія Дубенкова.

Джерело: юридичний ресурс Протокол

 • 8423

  Переглядів

 • 3

  Коментарі

 • 8423

  Переглядів

 • 3

  Коментарі


 • Подякувати Відключити рекламу

  Это всё происходит от того, что у нас большой перебор чиновников, служащих бездельников, которым нечем заняться. Поэтому они выдумывают ненужные законы, справки и стараются отвлечь украинцев от своих сверхвысоких зарплат, пенсий и льгот. В СССР их было раз в сто меньше, и зарплаты были соизмеримы с другими жителями страны.

  01.02.2021 14:00

  мда.......маразма однако))))

  03.02.2021 14:29

  Этот кривопыс (так его называют в народе) к сожалению не был скасован в касации и он остался в силе. И это ужас. Уж лучше я буду на русском языке говорить правильно, чем на извращённом этим кривопысом - украинском. Теперь в название профессий феминитивы всюду суют. Русские малограмотные слова "ихние", "евойные" на украинском теперь везде пишут как "їхні", "їхнє".

  01.10.2021 15:44

  Залиште Ваш коментар:

  Додати

  КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

  • Безкоштовна консультація

   Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

  • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

   Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

  • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

   Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

  • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

   Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

  Популярні новини

  Дивитись усі новини
  Дивитись усі новини
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст