0
0
8214
Зміст:
Багато хто чув про благоустрій, і про те, що існує якийсь штраф за порушення благоустрою, але не завжди зрозуміло, що таке благоустрій території, що потрібно робити, щоб дотримуватись правил благоустрою і що заборонено, може бути порушенням. У цій консультації юридичний інтернет-ресурс “Протокол” пропонує Вашій увазі відповіді на вказані вище питання.
Сфера благоустрою врегульована Законом України «Про благоустрій населених пунктів» (далі – Закон). Абзац 1 ч. 1 ст. 1 такого Закону визначає й позначення благоустрою населених пунктів. Якщо в узагальненому сенсі, то благоустрій - це застосування всіх засобів для покращення тієї чи іншої території загального користування. Якщо більш конкретно, то під благоустроєм слід розуміти комплекс робіт з інженерного захисту, розчищення, осушення та озеленення території, а також соціально-економічних, організаційно-правових та екологічних заходів щодо покращення мікроклімату, санітарного очищення, зниження рівня шуму.
Стаття 13 Закону визначає, що саме є об'єктами благоустрою, це:
1. Території загального користування, зокрема:
2. Території прилеглі до будинків.
3. Території установ, підприємств та організацій.
4. Території будинків інженерного захисту.
Користуйся консультацією: Що робити сусідам, якщо почався поруч самобуд. Покрокова інструкція
Protocol звертає увагу, що правила благоустрою міста приймаються у межах будь-якого конкретного міста відповідно до норм Закону та з урахуванням усіх його особливостей, географічного положення, цінностей та наявності історичних, культурних об'єктів. Прикладом є правила благоустрою території міста Києва. Якщо відповідні правила не затверджені в населеному пункті, застосовуються Типові правила благоустрою.
Слід зазначити, що кожен громадянин має право користуватися об'єктами благоустрою, але лише з метою, для якої вони призначені. Крім того, громадяни повинні сприяти покращенню благоустрою - садити дерева та кущі, дотримуватися чистоти свого населеного пункту.
Серед основних порушень благоустрою Протокол зазначає такі дії:
Юридичний ресурс “Протокол” наводить свіжі приклади порушень благоустрою та застосованої за них відповідальності із судової практики в останньому розділі цієї консультації.
Користуйся консультацією: … магазин, кафе, ресторан в будинку - протидія: крок перший.
З метою запобігання порушенню правил благоустрою передбачено відповідальність для порушників. Так, це можливо як адміністративне покарання порушення правил благоустрою, і цивільно-правова відповідальність.
Статтею 152 Кодексу про адмінправопорушення передбачено штраф за порушення правил благоустрою у розмірі від 20 до 80 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (далі – нмдг) – від 340 грн до 1360 грн; а на посадових осіб, громадян-підприємців – від п'ятдесяти до ста нмдг – від 850 грн до 1700 грн.
Необхідно зазначити, що протоколи про таке адміністративне порушення можуть складати посадові особи поліції та уповноважені особи виконавчого комітету органу місцевого самоврядування (сільради чи міськради), громадські формування з охорони правопорядку. Крім того, штраф накладається ухвалою не суду, а адміністративними комісіями або виконавчими комітетами місцевих рад (як сільрад, так і міських). Така ухвала може бути оскаржена шляхом звернення до суду.
Протокол зазначає, що порушення благоустрою має наслідком обов'язок відшкодувати збитки, заподіяні внаслідок порушення законодавства з питань благоустрою населених пунктів, розмір компенсації визначається на підставі затверджених такс, методик, розрахунків з відрахування шкоди. Однією з таких методик є методика визначень відновлювальної вартості.
Крім того, слід зазначити, що відсутність такс, методик, розрахунків не є підставою для відмови у відшкодуванні. У такому разі збитки компенсують за фактичними витратами, затвердженими в установленому порядку рішенням органу місцевого самоврядування, на облаштування одного квадратного метра території міста або на базову вартість одного квадратного метра землі на відновлення порушеного стану об'єкта благоустрою або довкілля.
Користуйтеся консультацією: Чи можуть бути приватизовані підвал, горище та інші допоміжні приміщення у багатоквартирному будинку
Ось кілька ситуацій, у яких “порушник” оскаржив складену щодо нього постанову про притягнення до відповідальності за порушення, передбачене ст. 152 КУпАП:
Крім того, окремими видами відповідальності у сфері благоустрою варто вказати на винесення органами місцевої влади зобов'язуючих приписів про усунення порушень. Такими прикладами є мережа припису про демонтаж заправного пункту (ухвала Верховного суду від 07.10.2020 р. у справі №826/5154/17) та залізобетонного паркану (рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 09.12.2021 р. у справі №64 /21).
Якщо Вам потрібна послуга фахівця, скористайтесь сервісом "Тендер на юридичну послугу" від юридичного ресурсу Протокол.
Автор консультації: Колотуха Катерина
Джерело: юридичний ресурс Протокол
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
184
Коментарі:
0
Переглядів:
296
Коментарі:
0
Переглядів:
374
Коментарі:
0
Переглядів:
717
Коментарі:
1
Переглядів:
604
Коментарі:
0
Переглядів:
616
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.