Головна Блог ... Консультації від юристів Поради від Протоколу: Що робити, якщо до Вас прийшли з обшуком Поради від Протоколу: Що робити, якщо до Вас прийш...

Поради від Протоколу: Що робити, якщо до Вас прийшли з обшуком

Відключити рекламу
 - tn1_0_47282200_1528813920_5b1fd96073778.jpg

Обшук - це слідча дія, що відбувається виключно за рішенням суду, незалежно від того, що є об’єктом обшуку: дім, квартира, житлове/нежитлове приміщення, транспортний засіб. У рішенні суду має бути вказаний строк його дії (не більше місяця), точна адреса та перелік документів і предметів, що підлягають вилученню.

Обшук може провести слідчий або прокурор. Якщо відсутня та особа, яка вказана в ухвалі суду про дозвіл на обшук, в інших присутніх мають бути повноваження брати участь в даній слідчій дії.

Перед початком обшуку особі вручається копія ухвали суду про обшук.

Якщо Ви відмовляєтеся отримати цю постанову, у Вашого адвоката не буде можливості визначити причину обшуку і правові основи для цього. Тому, незалежно від того, чи вважаєте Ви обшук законним, чи ні, адвокати рекомендують взяти копію ухвали суду про дану слідчу дію перед її початком. При цьому поставте відмітку в екземплярі слідчого про те, що Ви отримали такий примірник.

Згідно з останніми змінами в Кримінальний процесуальний кодекс України, слідчий зобов’язаний фіксувати хід проведення обшуку на відеокамеру, інакше результати слідчої дії в подальшому будуть неналежним доказом. Також варто знати, що Вашого адвоката до початку обшуку ніхто чекати не буде. Але якщо оперативники захочуть провести особистий огляд, наприклад, директора компанії, і він вимагає присутності захисника, то адвоката почекають до 2 годин.

Дуже важливо, щоб під час проведення обшуку всі предмети і документи, що вилучаються, були зафіксовані у протоколі обшуку. Якщо поняті або свідки не присутні під час обшуку або своєю поведінкою демонструють, що вони зацікавлені в його результатах, активно допомагають слідчому - це означає, що їхні дії незаконні.

Тому фіксуйте порушення до зауважень протоколу обшуку. Уважно перевіряйте ті предмети, що вилучають: звіряйте серійні номери, кількість документів, об’єм техніки.

Дуже часто під час обшуку технічні помилки в протоколі призводять до того, що неможливо повернути вилучене майно за рішенням суду вже після слідчої дії. Тому чим чіткішим буде протокол обшуку, чим відповідальніше Ви поставитеся до перевірки дій слідчого по його заповненню, тим більше матимете шансів повернути свою техніку та документи.

Обшук може тривати від 5 до 10-15 годин. Це емоційно тяжка слідча дія. Під час обшуку оперативною групою може здійснюватися психічний та фізичний вплив на осіб, у яких проводять обшук. Тому важливо, аби Ви тримали себе в руках, не хвилювалися і не нервували.

Якщо обшук відбувається в офісі Вашої компанії, добре, якщо співробітники були завчасно підготовлені до того, як потрібно себе поводити в подібних ситуаціях. Зокрема, вони не мають дозволяти правоохоронцям зайвого: наприклад, лаятися, курити в невідведених для цього місцях, псувати чи забирати особисті речі.

Також варто прослідкувати, щоб Ваші працівники під час слідчих дій не «потоваришували» з оперативною групою і, таким чином, не стали для фірми джерелом проблем. Адже правоохоронці схильні використовувати таку «дружбу» у власних цілях.

Дуже часто під час обшуку відбуваються допити, відбір пояснень. Але не поспішайте давати пояснення або свідчення! Будь-яку інформацію, що від Вас вимагає слідчий, юристи радять надавати лише в присутності адвоката.

Після завершення слідчої дії не забудьте отримати копію протоколу обшуку; перевірте наявність і збереженість ухвали суду, що стала приводом для його проведення. Ці документи мають бути у Вас: вони нададуть можливість звернутися до слідчого судді за поверненням того майна, що було вилучено, якщо воно не стосується матеріалів справи та не є доказом.

Автор консультації: Alex Ander

Джерело: юридичний ресурс Протокол

  • 8401

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 8401

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні консультації

    Дивитись всі консультації
    Дивитись всі консультації
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст