Головна Блог ... Консультації від юристів Що робити у разі відсутності оригіналів правоустановчих документів на спадкове майно? Що робити у разі відсутності оригіналів правоустан...

Що робити у разі відсутності оригіналів правоустановчих документів на спадкове майно?

Відключити рекламу
 - fd797bb9b642db72e846baca941890edjpg

До нас звернулись з питанням:

Померла мати. Після ії смерті вирішив оформити спадкове майно, однак нотаріус відмовив у зв’язку з відсутністю оригіналу державного акту на право власності на земельну ділянку. Що робити в такому випадку?

Нажаль, таких ситуації коли спадкоємці не можуть знайти оригінали правоустановчих документів або ж оригінали були втрачені ще за життя померлого, а дублікати спадкоємцям не видають, дуже багато.

Так, відповідно до ст. 328 Цивільного кодексу України (надалі – ЦК) право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів.

Свідоцтво про право на спадщину видається за письмовою заявою спадкоємців, які прийняли спадщину в порядку, установленому цивільним законодавством. У разі відмови нотаріуса в оформленні права на спадщину особа може звернутися до суду за правилами позовного провадження.

Право власності спадкоємця на спадкове майно підлягає захисту в судовому порядку шляхом його визнання також в разі втрати документа, який засвідчує його право власності.

З урахуванням положень ч.1 ст.15 та ст. 392 ЦК власник майна має право пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати документа, який засвідчує його право власності.

Перед поданням позову до суду, необхідно замовити оцінку вартості спадкового майна для подальшого визначення розміру судового збору за подання такого позову. При цьому, розмір судового збору не може бути меншим ніж 551,20 грн., а максимальний – 6890,00 грн.

Разом з позовом до суду необхідно обов’язково подати докази сплати судового збору, докази родинних зв’язків зі спадкодавцем, копії правоустанових документів або відповіді відповідних органів про наявність такого майна, а також інші документи, що підтвердять ваші доводи стосовно визнання права власності на спадкове майно за Вами.

Таким чином, у випадку втрати або відсутності оригіналів документів на право власності за спадкодавцем, необхідно:

по-перше, звернутись до нотаріуса із заявою про відкриття спадщини протягом шестимісячного строку з дня смерті спадкодавця;

по-друге, отримати у нотаріуса постанову про відмову у вчиненні нотаріальних дії у зв’язку з відсутністю оригіналів правоустановичх документів;

по-третє, звернутись до суду із позовною заявою про визнання права власності в порядку спадкування та отримати судове рішення, яке набрало законної сили

по-четверте, з судовим рішенням звернутись до органів державної реєстрації або до нотаріуса для реєстрації прав на спадкове майно.

Адвокат Лисенко Ганна

  • 8788

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 8788

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні консультації

    Дивитись всі консультації
    Дивитись всі консультації
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати