413
1
14200
Не всі користувачі платіжних карт знають, що використовуючи при оплаті карти Visa і MasterCard вони отримують шанс на повернення коштів при виникненні проблем з боку продавця за допомогою сервісу під назвою чарджбек. Тому платити платіжними картами іноді доцільніше, ніж іншими способами.
Що таке чарджбек? Сhargeback (повернення грошей на картку) – це сервіс, гарантований міжнародними платіжними системами Visa і Mastercard. Він являє собою суворо регламентовану процедуру опротестування транзакції та примусового повернення коштів покупцю у випадку якщо він пред'явив досить вагомі підстави для того, що б вважати дану транзакцію несанкціонованою, помилковою чи шахрайською.
Сhargeback широко застосовується в зарубіжних країнах На жаль у нас ця послуга майже не практикується в силу малоінформованості споживачів банківських продуктів. Банки теж нерідко замовчують про її існування, Але,попри все сhargeback діє і в Україні. Перелік підстав для ініціювання процедури сhargeback офіційно закріплений в Правилах платіжних систем Visa і Mastercard, і представлений відповідними кодами. Ось вони.
Підстави для chargeback (Reason codes):
1.Оплачений товар, гроші з картки списані, але товар або послуга не отримані. Продавець не може довести, що відправив товар. Іншими словами, товар/послуга не надані. Reason code для MasterCard 4855, для Visa 30.
2.Отриманий товар або послуга значно відрізняється від замовлених, товар неповноцінний. Reason code для MasterCard 4853, для Visa 51.
3. Продавець змінив суму платежу. Reason code для MasterCard 4831, для Visa 80.
4. По карті сталося подвійне списання коштів. Reason code для MasterCard 4834, для Visa 82.
5. Операцію провів не власник карти (наприклад, при крадіжці карти). Reason code для MasterCard 4863, для Visa 81.
Це далеко не весь перелік випадків, але як правило, більшість ситуацій включає саме п'ятірку цих пунктів.
При цьому, мало хто знає- як на практиці працює чарджбек. В той же час принцип його простий: банки, що випускають кредитні карти Visa і MasterCard, автоматично погоджуються з умовами цих платіжних систем, в числі яких є і надання послуги чарджбек (повернення коштів). Послуга chargeback для карт Visa і MasterCard повинна надаватися безкоштовно. Банк-емітент зобов'язаний розглянути заяву по спірній транзакції і надати відповідь у встановлений термін. При цьому банк повинен повернути платіж заявнику не за рахунок власних коштів, а списати гроші з рахунку банку-отримувача продавця і повернути на рахунок заявника. Правилами встановлено,що тягар доказування лежить саме на продавцеві. Тепер про терміни: для карти MasterCard з моменту здійснення транзакції (оплати) повинно пройти не більше 120 днів, а для карти Visa – не більше 180 днів. Цілком імовірно,що Ваш банк, всупереч правилам, може встановити і свої терміни. У процедурі chargeback беруть участь: покупець і його банк (банк-емітент), продавець і його банк (банк-еквайєр), платіжна система через яку проводилася транзакція. Сама ж процедура має такий послідовний алгоритм:
По суті - це дієвий спосіб спробувати повернути свої гроші, у випадку якщо ви стали жертвою чиєїсь несумлінності, відвертого обману або ж банальної технічної помилки з боку банку, платіжної системи чи інтернет-магазину. Але запам'ятайте, цей процес виявиться трудомістким, оскільки вітчизняні банки неохоче включаються в цей процес. А тому, щоб отримати адекватний результат,потрібно прикласти певні зусилля.
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
84
Коментарі:
0
Переглядів:
1199
Коментарі:
0
Переглядів:
441
Коментарі:
0
Переглядів:
412
Коментарі:
0
Переглядів:
490
Коментарі:
0
Переглядів:
823
Коментарі:
1
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.
Хочу вернуть деньги через приватбанк. Сейчас многие говорят о процедуре чарджбек, но на деле - практически невозможно. Не хочу сотрудничать с заграничными банками, мне принципиально вывести средства через украинскую компанию. Кто сталкивался с подобным? Хочу проконсультироваться с реальным человеком.
Такі послуги зараз надає ТОВ"ЧАРДЖБЕК-УКРАЇНА". код 23054381. Пошукайте в інтернеті